YPG/PKK yine aynı oyuna başladı! İşte öldürülüyor dedikleri (siviller!)

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyine başlattığı Barış Pınarı Harekatı sonrası terör örgütü YPG/PKK Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarında olduğu gibi yine teröristlere sivil kıyafetler giydirerek "siviller öldürülüyor" oyununa başladı.

10 Ekim 2019 Perşembe 10:18
YPG/PKK yine aynı oyuna başladı! İşte öldürülüyor dedikleri (siviller!)

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ile bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ederken, YPG/PKK'lı teröristler sivil kıyafetlerini giydi.

Siviller öldürülüyor algısı peşindeler

Amaçları ise operasyon esnasında ölen teröristleri, Avrupa'ya "Türkiye sivilleri öldürüyor" algısı oluşturmak.

İşte onlardan bazıları;


Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı'nda olduğu gibi harekatın planlama ve icrasında sadece teröristlerle bunlara ait barınak, sığınak, mevzi, silah, araç ve gereçler hedef alınmakta, sivil/masum kişilerin ve harekat bölgesindeki tarihi, kültürel, dini yapılar, altyapı tesisleri ile bölgede bulunması muhtemel dost ve müttefik ülke unsurlarının zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösteriliyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 10:18

YORUM YAZ

 • Kadir Kadir 13 gün önce
  Türk Kürt savaşı olsun asla istemem zaten bu iki halk birlik olsa dünyaya kafa tutarlar ama ypg yada PKK ABD ile iş tutarken bu kadar silah almışken Türkiye Suriye’ye girmişken herkes oturup düşünmeli bu savaş mı sınır güvenliği harekatı mı? Türkiye sonuna kadar haklıdır sınırlarını korumak ve ABD nin beslemelerini sınırdan itmekte. Boşaltılan sınır boyu da şu aşırı dincileri de koymasın öso mudur nedirse onlara da güven olmaz, Suriye devleti ile görüşülmesi doğru olur sonuçta Rusya ile kankiyiz.
 • dumanlıdumanlı13 gün önce
  Bu fotoğraflar karşı tarafı motive eder. Dünya kamu oyunun savaşı sivil direniş olarak görmesine hizmet eder. Özen lütfen.
 • dürüstdürüst13 gün önce
  Bunlar gerçektenteröristdeğil(!!!!)tertemiz ,satılmışo........ç.
 • hizipsavarhizipsavar13 gün önce
  anlayamadım terörsitin üniformalısımı var. sıradan temizlik .
 • Şeref avcıŞeref avcı13 gün önce
  Allahım!İslamın son ordusunu muzaffer eyle.Sefer bizden zafer sendendir.Senin dinin olan İslama ve müslümanlara düsman olanları,Yüce Türk Milletinin eliyle kahhar eyle.Allahım sen ordumuzu,devlet büyüklerimizi ve milletimizi koru.amin.kim ne yaparsa yapsın komutan emir verdi kervan yürüyor,zaferlede dönecek inşallah
 • aliali13 gün önce
  MEHMET CİK SİYONİST YABAN DOMUZU AVINA ÇIKTILEŞİNİZ İ BOL EYLESİN RABBİM

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019