• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yozlaşmanın ibretlik görüntüsü

Yeniakit Publisher
2024-06-13 14:55:00 - 2024-06-13 16:05:16

Sosyal medyada yayılan bir video, dikkat çekici bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bir sokak röportajında, Türk bir kadına İslam'ın şartları sorulduğunda, 100 yıldır halka uygulanan dinden uzaklaştırma çalışmalarının kurbanı olmuş seküler kadın ne yazık ki cevap veremedi. Aynı soruya yanıt veren Alman kadın ise imanın altı şartını eksiksiz bir şekilde sıraladı.

Olay, İstanbul'un yoğun bir caddesinde gerçekleştirilen bir sokak röportajı sırasında yaşandı.

Röportajı yapan kişi, çeşitli vatandaşlara dini bilgilerle ilgili sorular yöneltti. Türk bir kadına, İslam'ın temel inanç esaslarını oluşturan imanın şartları sorulduğunda, kadın bu soruya doğru cevap veremedi. Bu durum izleyenler arasında şaşkınlığa neden oldu.

Ancak röportajın devamında mikrofonu uzattıkları Alman bir kadın, İslam'a olan ilgisi ve bilgi birikimiyle dikkat çekti.

Sonradan Müslüman olduğu düşünülen kadın, imanın altı şartını eksiksiz ve doğru bir şekilde sıraladı. Başörtüsünü de Kur’an’ın tam anlattığı şekilde bağlayan kadın, izleyenlerden büyük takdir topladı.

Bu olay, sosyal medyada hızla yayıldı ve geniş bir yankı uyandırdı. Birçok kişi, Türk kadınının dini bilgi eksikliğini eleştirirken, bazıları da eğitim sistemini ve dini eğitimin önemini sorguladı.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

AH CAAANİM O HER ULKEDE VAR

Sor bakalim İsraile Kime takmişlar ustun cesaret madalyasini ??

YA RABBİ

almanya.da kreş ilk orta lise üniversite seviyesinde ilahiyat eğitimi mi veriliyor.....isteyene bahane çok....ucu bucağı bulunmaz....geçen öğrendim.....alnı secdeli ateistin karısı türbanlı....kuvvetle muhtemel de 28 şubat mağdurudur...baydı artık bu muhabbet...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23