Yine Taksim tahriki!

1 Mayıs kutlamaları adına valiliklerin izin vermediği İstanbul Taksim, Ankara Kızılay gibi meydanlar için her yıl olduğu gibi bu yıl da terör örgütlerine yakınlıklarıyla bilinen sivil toplum örgütleri ve bazı marjinal gruplar korsan gösteri hazırlığı yapmaya başladılar.

25 Nisan 2019 Perşembe 10:27
Yine Taksim tahriki!

 Göksel Çağlav  Ankara 

12 Eylül döneminde resmi tatil olmaktan çıkartılan 1 Mayıs, AK Parti döneminde “Emek ve Dayanışma Günü” olarak yeniden resmi tatil ilan edildi. Marjinal grupların her yıl 1 Mayıs’ında olduğu gibi bu yıl da Taksim tahrikleri başladı. 1 Mayıs kutlamaları için valiliklerin izni ile Türk-İş Kocaeli'de, Hak-İş ve Memur-Sen ortaklaşa Şanlıurfa'da, Türkiye Kamu-Sen Samsun'da 1 Mayıs’ı geniş katılımla kutlayacak. Valiliklerin izin vermediği İstanbul Taksim, Ankara Kızılay gibi meydanlar için ise terör örgütlerine yakınlıklarıyla bilinen sivil toplum örgütleri ve bazı marjinal gruplar korsan gösteri hazırlığı yapmaya başladılar. 

Aynı kafadalar

DİSK-KESK-TMMOB-TTB’nin, her yıl olduğu gibi yine İstanbul Taksim Meydanı’nda ısrarcı oldukları gözlenirken, yaptıkları açıklamalarla da her şeye rağmen 1 Mayısı İstanbul Taksim meydanında kutlayacaklarını duyurdular. 1 Mayıs kutlamalarının güvenlik önlemleri ve marjinal grupların korsan gösterilerine karşı güvenlik birimleri de uyarıldı. Resmi kutlama alanları çevresinde alınacak güvenlik tedbirlerinin yanı sıra, valiliklerce yasaklanmış alanlar çevresinde de korsan gösterilere karşı tedbir alınması istendi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 10:27

YORUM YAZ

 • BilalBilal1 ay önce
  Ey beyaz laikciler,hollandada 1 mayisi kutlatmiyorlar,ne dersiniz adi (demoda olmus cunku Hakim musade ederse demokrasidir ab ulkelerinde , yooo musade etmezlerse ,adi gelismis ulkediryargi sadece hukumte ve jetseteab de.
 • Gerçek KesitGerçek Kesit1 ay önce
  1 Mayıs ta Taksim meydanı uygun değil kardeşim , önceden planlanmış Suriye Gençlik Kollarının Esed i kınama programı var. Yallahhhh Yenikapı ya.
 • NurNur1 ay önce
  Devlet askeri polisi yığarsa önünüze bir bok yapamazsınız1mayıs günü tatiller iptal edilsin bu ne ya bu şeytanlarlamı uğraşıcaz adam mı bunlar milletin burnundan geliyor 1 mayıs mış işçi bayramımış teröristlerin cirit attığı bayram mı olur
 • HACI HACI 1 ay önce
  Bu sefer affetmeyin çünki millet sizden bunu bekliyor. Hainlere göz açtırmayın
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  İşyerinde kavgayı başlatan işçi tazminatsızişten çıkarılacakmış. Tabi , köle işçinin hakkını savunması, kavga etmesi yasak. tazminatını alıp çıksa Türkiyede kölelik biter. Tazminat vermiyeceksin ki, koyun gibi uysal olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019