• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yeni virüs uyarısı yaptılar

Bilim insanları domuzlardan bulaşan ve MRSA olarak bilinen ölümcül süpervirüsün insanlar arasında yayılabileceği uyarısında bulundu.

Yeniakit Publisher
2022-06-30 03:54:00 -
Yeni virüs uyarısı yaptılar

Nature World News'in haberine göre, yeni bir çalışma, antibiyotikle tedaviye direnç gösteren MRSA'nın domuzlardan kaynaklanan yeni bir türünü ortaya çıkardı. Yeni türün ortaya çıkmasının, domuz yetiştiriciliğinde uygulanan antibiyotiklerin yaygın olarak kullanılmasının bir sonucu olabileceği öne sürüldü.

Potansiyel bir tehdit

Cambridge Üniversitesinin araştırma raporunda, artan insan enfeksiyonlarını gösteren verilere dayanarak yeni türün halk sağlığına yönelik potansiyel tehdit oluşturduğu vurgulandı.

Raporda ayrıca enfekte olan kişilerin çiftlik hayvanları ile doğrudan temasının bulunmadığı belirtildi. Yeni süpervirüs türü, insan vücuduna hızla adapte olan ve antibiyotiklere karşı direnç özelliğini koruyan CC398 olarak adlandırılıyor. Araştırmanın detayları eLife dergisinde yayımlandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mardinli Hoca

Bu yalanizin yüzünden Türkiye yi cektirdigizi yetmedi mi.Allah cc domuzu haram kıldı dinlemeyen ölürse ölsün.Bu boş akılı bırakın oyuna gelmeyin eceli gelen ölecek endişe etmeyin korkmayın hiç bir şey olmayacak.Allah a tevekkül edin rahat olun

Hata var

Kardesim eger bu virüs ise antibiyotige direncli virüs olmaz. Zira antibiyotik sadece bakterilerde işe yarar. Virusler antibiyotikle tedavi edilmez. Antibiyotige direncli virus nedir ya...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23