Yeni partide Abdullah Gül'ün arkadaşının üstünü çizdiler! FETÖ'ye yakın adam istemiyorlar

AK Parti'den istifa ederek yeni parti kuracağını ilan eden ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek verdiği Ali Babacan ve ekibinin, gazete ve haber sitesi kuracakları iddia edilirken, gazeteci Fehmi Koru'nun bu oluşumda yer almayacağı öne sürüldü.

14 Temmuz 2019 Pazar 14:48
Yeni partide Abdullah Gül'ün arkadaşının üstünü çizdiler! FETÖ'ye yakın adam istemiyorlar

Eski bakanlardan Ali Babacan’ın kurucusu olduğu AK Parti'den istifa etmesi ile yani parti kurma hazırlıkları hızlandı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de destek verdiği Babacan ekibinin bu kapsamda yeni gazete ve haber sitesi kuracağı iddia edildi.

Fehmi Koru'nun üstünü çizdiler

Yeni parti kuracak olan Ali Babacan’ın Abdullah Gül ile yaptığı görüşmeden sonra böyle bir kararı aldığı ifade edildi. Görüşmede oluşturulacak medyada yer alacak isimlerin de konuşulduğu belirtildi. Birgün’ün haberine göre Ali Babacan'ın ekibinde yer aldığı bilinen gazeteci Fehmi Koru medya oluşumunda yer almayacak.

FETÖ kurumlarında çalışmış kişi istemiyorlar

Babacan ekibi oluşturacakları medyada Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen Zaman gazetesi gibi kurumlarda çalışmış isimlerden de uzak duracağı ve medya yapılanması için tartışmalardan uzak bir ismi görevlendirmek istiyor. Medya ekibinde muhafazakârların yanı sıra liberal yazarların da olacağı ifade edildi.

Gazeteci Fehmi Koru, medya yapılanması hakkında bir bilgisinin olmadığını ifade etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 14:48

YORUM YAZ

 • ErdoganErdogan1 gün önce
  Bizdehalk olarak sizin üstümüzü sildik sadece duamız iflah olamiyasiniz iki cihanda
 • FETÖCÜ İSE NEDEN TUTUKLAN MIYOR?FETÖCÜ İSE NEDEN TUTUKLAN MIYOR?1 gün önce
  Fehmi Koru bana göre de fetöcü. O zaman demezler mi ulan madem bu kadar açık ve net biliniyor neden tutuklanmıyorlar? Şuan milletvekili hatta bakan olan fetöcü isimler var bana göre. Fetöcü pek çok işadamı gazeteci hala aktif...Bu Adalet Bakanlığı ne iş yapıyor birisi bana anlatsın. Sonra reisi neden istemiyorlar diyorsunuz. Aaaa neden acaba? Fetö ile mücadele çok eksik çookk. Sadece alt takımı tutukluyorlar!
 • Müh Müh 1 gün önce
  Koca kafalı femi abiye ayıp etmişler diyeceğim ama koca kafalı femi.abiden kurtulmak bile iyidir koca kafalı femi abi adam olsaydı abdullah gülün vefasız biri olduğunu anlardı inşaallah birbirlerine daha çok dùşecekler %2oy alırlar saadetle beraber %2,5 eder
 • Eren Eren 1 gün önce
  Fehmi koru tamam fetöcü de sizin ondan aşağı kalır yanınız mı var ??
 • BekirBekir2 gün önce
  Bu ikisini birde a.devidi katın üçte erdoğanın tırnağı etmez Erdoğan adamdır adam....Bu iki lâfı bir araya getiremeyen ve karısının emri altında siyaset yapan pısırık apo 15 temmuzda başta olsaydı ne olurdu erdoğan liderdir apo ve diğerleri bir hićtir.Millet bu feto kopeginin ulkeyi ele gecirmesini onleyen erdoğanın hakkını ödeyemez millet bunu yıllar sonra daha iyi anlayacak göreceksiniz.
 • Yunus 16 Yunus 16 2 gün önce
  KENDİLERİ ÇOK MU UZAK.
 • SedaSeda2 gün önce
  Reisin karşısında ne kadar silik ezik yetersiz olduklarını görüyorlardır umarım. Türkiye 5 sene önceki Türkiye değil. Reisten başkası Türkiye’nin düşmanlarını göğüsleyemez. Ekonomi her şey değil.
 • Ayhan EskimezAyhan Eskimez2 gün önce
  Neden Gülen cemaati yazıyorsunuz,onlar bir cemaat değil,Terör örgütü,örgütün adıda FETÖ unuttuysanız hatırlatırım.
 • Ali Ali 2 gün önce
  Çokmu seviyorsun akit bunları durmadan haber yapıyorsun yapma sana yakışmıyor
 • Vay be,Vay be,2 gün önce
  Fehmi, sen üstü çizilecek adam mıydın be, altı çizilecek adamdın 
 • ÖNGÖRÜÖNGÖRÜ2 gün önce
  Alpaslan kuytul denen adama dikkat edin. Cezaevinden çıkan bir din simsarı yeni fetö benzeri bir yapılanmaya gidecektir. Devlet tüm STK. Ları yakın takibe almalı ve yılanın başını küçükken yumurtlama başlamadan önce ezmelidir.
 • ĶayseriliĶayserili2 gün önce
  Acaba Abdullah Gül kendi memleketi Kayseri den %5 oy alabilir mi?önce bunun hesabını yapsın silik herifler.. .önce adam olmayı ogrensinler
 • Bükücü Bükücü 2 gün önce
  Arkadaş bu fehmiyide çizmeyen kalmadı önüne gelen çiziyor sanki kestane
 • muhammer açanmuhammer açan2 gün önce
  açan
 • halilhalil2 gün önce
  bu fehmi koru da neymiş arkadaş. eski zaman gazatesi başyazarı. her taşın altından çıkıyor. zamana abone olanlar hapse eski başyazar ortalarda fink atıyor. Midem bulanıyor artık. pensilvanyada foto çektirenlere makam mevki veriliyor. gariban şoför ihraç ediliyor. Sayın Abdurrahman Dilipak ı bu konuyla ilgili bir yazı yazmaya davet ediyorum. Bıktık bu Gül den Arınçtan Babacandan Koru dan. Davutoğlundan. Salya sümük ağlayıp ne olur gel diyenlerden. Bunları hesaba çekin. Gariplerle uğraşmayın. Reisimizin de dediği gibi: altı ibadet , ortsı ve üstü hıyanet. lütfen ortasına ve üstüne gidilsin. Gariplerle uğraşılmasın artık. Kandırılanları bırakın artık. Zaten kandırılmışlarr. bir darbe de siz vurmayın. Zulm ile abad olunmaz.
 • Vahdet M.GVahdet M.G2 gün önce
  BUNLAR İKTİDAR OLAMAYACAKLAR ALLAHIN İZNİYLE ÇÜNKÜ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BUNLARI SAHNEYE ÇIKARDI VE BUNLAR FAKE YAPTI....TANINMIŞLIKLARINI CUMHURBAŞKANIMIZA BORÇLULAR...ARKALARINDA FETÖ -BATI VE İSRAİL VARDIR...OSMANLIMIZIBU TARZ SENARYOLARLAAYIRDILAR MİSAL MISIRA KAVALALI MEHMET ALİ PAŞA ,BAĞIMZILIĞINI İLAN ETMİŞTİ....HİDİV BATIYA BORÇLANDI ...SONRASI MALUM İNGİLİZ GAVURU SÜVEYŞ AKNALI İÇİN YEMEDİĞİ ŞİT KALMADI..
 • ABİDİNABİDİN2 gün önce
  fehmi koruda olmasın, nankörlerde olmasın. ahde vefa sahibi olmayanlarda bu partide olmASIN
 • VeliVeli2 gün önce
  Bunların derdi parti kurmak falan değil ortalığı bulandirmak kuracaksaniz kurun lan parti kuracağız deyip güya hükümeti başarısız göstermek gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorlar
 • Yunus 16 Yunus 16 2 gün önce
  ÜÇ KALLEŞLERİ HABER YAPMAYIN! ARKA PLANDA KİMLER VAR? ONU HABER YAPIN. FETÖ CÜ İŞ ADAMLARI VE EŞLER. İNTİFADA BAŞLATAN EŞ DİĞER İKİ EŞİN ABLASI SAYILIR! KİME SAVAŞ BAŞLATTI ERDOĞAN A. ARKALARI ÇOK GÜÇLÜ. YAHUDİ FİNANSINA KADAR GİDER.
 • KanunîKanunî2 gün önce
  Yakın değil içinde olanı istiyorlar. Sizi gidiler siziiiiii .....
 • Leyla Leyla 2 gün önce
  Sütten çıkmış akkaşıklarmış gibi..kime yutturuyorsunuz. Size gidi saf görünümlüuyanıklar sizi .rolünuztutmayacak.farkinda olduğunuz için boyna tutacak dal arıyorsunuz hayin herifler. Bu meyanda Ş400 Lerimiz kapak olsun altıda kalın......
 • Yunus 16 Yunus 16 2 gün önce
  TABİ TESCİLLİ FETÖ CÜYÜ İSTEMEZLER! KENDİLERİNİ MİLLETTEN GİZLİYECEKLER! LAKİN GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ! BİNLERCE FETÖ DOSYASI, BİNLERCE İTİRAF ( mesela eski vali harput 6 yıl ceza aldı! Ben bu işleri tek başıma yapmadım, Altepe, Fçelik... haberleri var Mahkeme onlarında dinlesin diyor!) VAR, ENİNDE SONUNDA SORUŞTURMALAR KENDİLERİNE UZANACAK!! ONUN SANCILARINI ÇEKİYORLAR. ÜÇ KALLEŞLER DENİZE DÜŞTÜ! DENİZE DÜŞEN YILANA SARILIR
 • fikretfikret2 gün önce
  külahıma anlatın bal gibi feto kurduruyor bu partiyi
 • Temel ÇelikTemel Çelik2 gün önce
  Yeni bir ihanet şebekesi doğuyor maalisef
 • MilletMillet2 gün önce
  BEN İDDİA EDİYORUM YENİ KURULACAK PARTİYİ KURDURAN EL DE FETÖDÜR . BU ELİN TÜRKİYE DEKİ ŞUBESİNİ İFŞA EDEMEYEN DEVLETE YARDIM TALEPLERİMİN HİÇ BİRİSİNE KARŞILIK BULAMADIM YAZIKLAR OLSUN KİBİRLİ YÖNETİCİLERE. SELDEN KÜTÜK KAPMAYA GELENLERDE ASLA OLMADIM ŞAHİTLİ BİR ŞEKİLDE BEŞ SENEYİ AŞKINDIR UĞRAŞIYORUM BİR ARPA BOYU YOL ALAMADIM . HALA DEVLETTEN HER GÜN ATILAN SAVCILAR HAKİMLER ASKERLER VAR İKEN ACABA KİME GİDECEĞİME DAİR FİKRİ OLAN VAR İSE ONUN KÖPEĞİ OLURUM .REİS İÇİŞLERİ BAKANI VE DİĞERLERİNE ULAŞMAK İMKANSIZ .DENİYORUM AMA MAALESEF BAŞARAMADIM . ETKİLİ OLACAĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM KAMU OYUNA MAL OLMUŞ YAZARLAR DA AYNI ŞEYLERDEN ŞİKAYET EDİYORLAR EY HAT YOK MU VATAN'I MİLLİYEYE YARDIM EDECEKGERÇEK BİR EMİNDEVLET ADAMI
 • Kaktus SydneyKaktus Sydney2 gün önce
  Feto kurumlarinda daha once calismis olanlari almayacaklarmis; saka gibi birsey. Bu Babacan ve arkadaki tilki Gul un yaptigi boluculuk Feto culuk degil de nedir yani; hic vatanseverlik yok ki! Allah firsat vermesin!
 • AgaAga2 gün önce
  Feto ile iltisaki olmuş kişileri almayın ilişki ortaya çıkan olursa derhal atin.Fetoyu korunak zorunda kalmayın.Bu temizliği yapacak imkan olsun .. hayırla yola çıktı iseniz başarılar.
 • BenBen2 gün önce
  Fehmi Koru yu almazarsa %60la iktidar olurlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019