Yeni parti mayası tutmaz

Yerel seçim öncesi Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yeni parti kuracağı yönündeki iddialara ilişkin siyasiler ve siyaset bilimciler, Akit’e konuştu.

01 Mart 2019 Cuma 12:39
Yeni parti mayası tutmaz

24 Haziran seçimleri öncesi, Abdullah Gül’ün çatı adayı olacağı şaikasını yayarak, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ı yıpratmak isteyenler, aynı kirli planı yaklaşan yerel seçimler öncesi eski Başbakan Ahmet Davutuoğlu ve şürakası üzerinden uyguluyor.

Yerel seçimlere bir ay kala, Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni bir oluşuma giderek AK Parti’yi bölecekleri iddialarını dillendirenler, mütedeyyin seçmenin psikolojisini etkilemeye çalışıyor. Konu ile ilgili Akit’e konuşan siyasiler ve siyaset bilimcileri, yeni bir parti oluşumunun tutmayacağını dile getirerek, milletin Erdoğan’dan yana tavır alacağını kaydetti.

Millet Erdoğan'dan yana

AK Parti Diyarbakır Eski Milletvekili Cuma İçten, mütedeyyin seçmene yönelik bir algı operasyonu yürütüldüğüne değinerek, “Seçim sürecinde bu tarz dedikodular olabilir. Türk seçmenin buna pirim vereceğini düşünmüyorum. İlerleyen sürecin ne getireceğini hep beraber göreceğiz. Ama şunu söyleyeyim, seçmenin eğilimi AK Parti’den ve Erdoğan’dan yana olacaktır” dedi.

Millet affetmez

Siyaset Bilimci Ferhat Çakır da, Türkiye’nin çok kritik bir yerel seçime gittiğini belirterek, şunları dile getirdi: “Güçlü bir Türkiye istenmiyor. Bölgesinde hakim, etrafında olup biten zulümlere karşı duyarlı bir ülke istemiyorlar. Kandil ve Pensilvanya’dan tek bir ses çıkıyor. Amaç Erdoğan önderliğindeki AK Partinin tökezletilmesi. Bir tarafta Cumhur İttifakı, diğer tarafta CHP, İYİ Parti ve HDP’nin kurduğu ittifak. Bir insan ya da bir kesim, ülkeyi daha iyi yönetebileceği iddiası taşıyabilir. Buna kimsenin itirazı olamaz. Lakin böyle bir dönemde, bu iddialarla gündeme gelmek seçmen psikolojisini olumsuz etkiler. 24 Haziran seçimleri öncesinde de aynı senaryo sahneye kondu. Sonuç değişmedi. Erdoğan sayesinde bu makamlara gelmiş olanlar, böyle bir oluşuma girerseler de millet unutmaz.

Mertçe yapın!

Mehmet Metiner ise, köşe yazısında şu değerlendirmede bulundu: “İki kesim 31 Mart için pusuya yatmış bekliyor. İlginçtir, her iki kesim de AK Parti’nin başarısızlığı üzerinden hesap yapıyorlar. Her iki kesimin ortak amacı, Erdoğan liderliğini siyaseten bitirmek... Parti mi kuracaksınız başka bir şey mi yapacaksınız, ne yaparsanız yapın ama artık mertçe yapın! Şer odaklarıyla aynı siyasal amaçta birleşiyor duruma düşmek size ar gelmiyorsa varın elinizden geleni ardına koymayınız!


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 01 Mart 2019 Cuma 12:39

YORUM YAZ

 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 20 gün önce
  Tayyib Bey bu kadar acı tecrübeden ve bu kadar sinsi insandan sonra siyasi çevresini ince eleyip sık dokusa iyi olur. Yeni parti kuracak olanlar şeytanın emzirdiği çocuklara benziyorlar. Abdullah Gül zaten gezi olaylarında ve fetöye karşı Tayyib Beyi sırtından hançerlemişti. Abdullah Gülü kimse adam yerine koymaz. Fetöşler Abdullah Gülden çok şey bekliyorlar. Ölüm fetönün umudu olmaktan daha şereflidir.
 • hakanhakan22 gün önce
  Nedir bu yeni parti kurulacağı zaman insanlar tarafından yapılan "hain ıvır zıvır" söylemleri. parti kurmak hainlik mi ? o zaman hükümet2001 den beri hain öylemi. saçma sapan yobaz fikirlerinizle ülkeyi mahvettiniz. artık bi susun ya.
 • vatanvatan22 gün önce
  Devleti yıktılar ortada devlet yok vatan hainleri bunlar darbecilerin fügranları sahte belge ile karapara aklayanların soruları verneler nur cemattainin kuklaları ülkeyi öcalanın yerine geçen k.v. cia teknik direktörleri kürdistan ilan eden başbakan yine ermenistanı ilan eden ordoks karamanlılar devleti yıktılar seçimler sahte diplamalr sahte inançları haçlı bunlar din düşmanı vatan hainleri ülkeyi tapınakçılar cia yönetir.darbeciler devlet yok devleti yıktılar bağımsılıklarını ilan ettiler.darp cebir şiddet işkenceye müf.atar valileri kim atar davutoğlu hükümeti kimin emirnde a.gül kimin emrinde papaz ve fuat avni ve ekibinin emrinde haçlılar devletmizi yıktı.
 • ÖzkanÖzkan22 gün önce
  Eskiden belediye seçimleri olunca kimse mevcut lidere karşı vii argümanlar dillendirmezdi.Erdogan ülkenin dengesini de kendi gibi dengesizleştirdi.Artık insanlar o nu 24 saat tv de görmekten,sesini duymaktanbıktı!!! Sırf o nu görmemek için başka partilere oyunu atacak bir sürü insan var.
 • KafkasKafkas22 gün önce
  Şimdikiler yiye yiye bitiremediler birazda bunlar yerler nolacakki
 • NurNur22 gün önce
  Bunlar proje .reisin önünü kesmek için ortaya atılmış piyon ak partili seçmen bunlara prim vermez oy vermez RTE nı karşısına alanıda affetmez kendi ayaklarına kurşun sıkıyorlar
 • Ali Ali 22 gün önce
  Bu davutoğlu da yamuk çıktı
 • YXCYXC22 gün önce
  GÜL BABACAN DAVUTOGLU DENILEN H.INLER REISIMIZE YAPTIGINIZ H.INLIKLER GÖZÜNÜZE YÜZÜNÜZE DURSUN SATILMIS NAMERTLER FETONUN B.KUNDA BOGULURSUNZ DA BIR DAHA NE GÖZÜNÜZ NE YÜZÜNÜZ OLSUN SERE.SIZLER.
 • bakalimbakalim22 gün önce
  Kurulsun bakalım tutar mi tutmaz mi allah bilir.Eskiyen gömlek değiştirilir siz gömlek değiştirirken iyide simdi mi kötü oldu yenilik. kimse kendini vazgeçilmez baki sanmasin taze kan hayattır candır
 • Vatandaş KayiVatandaş Kayi22 gün önce
  Tutmaz Hilmi tutmaz.senin mayada yoğurt tutmaz lo hilmiioim
 • Kemalist Düşmanı AkpartiliKemalist Düşmanı Akpartili22 gün önce
  MHP, 28 Şubat sürecinde nerdeydi? kemalist darbeye karşı tavrı ne olmuştu? Hatta 17-25 aralıktan sonra kimin yanında duruyordu?2015 Haziran seçiminde HDP ile koalisyona yanaşmayınca, FETÖ Bahçeliyi çizdi, Bahçeli de karşılık verdi! Olay bu. Şimdi Davutoğlu İSLAMİ bir parti kursa, parti destek toplasa, Akparti de o parti ile ittifak kurup ÖZÜNE dönse daha iyi olmaz mı? kemalist ırkçılarla ittifak kurup, onlara benzemek zorunda kalmaktan daha iyi olmaz mı?
 • yazıYORUMyazıYORUM22 gün önce
  Ali Babacan aşağı Ali Babacan yukarı! Birileri (geneldi "eskiden" FETÖcü olup bu günlerde CHP-İYİ Pırtı cı olan) durmadan Ali Babacan güzellemeleri yapıyor, bir kısım Ak Partili "AKP"lerde tabi canımmm Ali Bababcan mikemmel adam falan diye ortalıkta epeyce bir süre dolandılar, maksat şer cephesinden yeni bir taarruz hareketi başlatmakmış.Kıralıçasının Gülünü söylemeye gerek yok onun yaptıkları ayyuka çıktı zaten. Ama Davutoğlu hakikaten beni şaşırttı. İki kelimeyi bir araya getiremeyen adamdan Erdoğan ortaya başbakan çıkarttı ama herif kerameti kendinden bildi, düpedüz nankörlük!
 • hülyahülya22 gün önce
  dün bir bugün iki.kimseden açıklama yok.herkes konuşuyor.laf olsun torba dolsun.
 • GülpembeGülpembe22 gün önce
  Boşuna yoruluyorlar ama FETTUŞI kardeşler genede yorumlarıyla parlıyorlar. Maaşallah ne mücahitsiniz. Her gazetede yorum mücahitliğinde üzerinize yok, sizi gidi 1 dolarlıklar sizi...Kimin evi yandı, kimlerin evlerine ateş düştü, bir dönüp bakın fetönünyaptığı dua sadece sizi vurdu! Ama siz gene doğruya dönmez, bu dünyada en acıdığım Müslümanlarsınız. Çoğunuz saf ve geri zekalı, kıdemlilerin çoğu apaçık düşman
 • Kayi boyuKayi boyu22 gün önce
  Mayasi olmayanlar yoğurt calamazlar.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa22 gün önce
  Hiç bir şeyi küçümsemeyelim. AK Parti kurulurken FP ve SP önemsemedi. Silindiler.Neden sorusunu seçimden sonra soralım kendimize. Şimdi AK Parti zamanı
 • NejmettinNejmettin22 gün önce
  Siz farkında değilsiniz galiba.millet alternatif olmadığı için ak Parti'ye veriyor.yeni sağlam bir parti kurulsun bakalım kim seçilir.ak parti son yıllarda yolunu şaşırdı.
 • vatandaş hilmivatandaş hilmi22 gün önce
  Yerel seçimlerde kendi partilisinin dahi aklına getirmediği, istemediği kişileri aday yaparsan, tutmaz dediğin maya da tutar mı tutar! sen de ''hayretler içerisinde bakar mı bakarsın''
 • Hy-hyHy-hy22 gün önce
  Kim diyor bitirmez.Akp'den%10 oy çalsın memleket mayın tarlası....Mecliste'de aritmetik değişikliklere yol açar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019