• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yasa tasarısı kabul edildi: İsrail vatandaşları Maldivler'e giremeyecek

Yeniakit Publisher
2024-06-10 20:03:00 -
Yasa tasarısı kabul edildi: İsrail vatandaşları Maldivler'e giremeyecek

Maldivler'de parlamento, İsrail pasaportu bulunan kişilerin ülkeye girişini yasaklamak için gereken yasa değişikliğini kabul etti. Nihai oylamanın ardından çifte vatandaşlığı bulunanlar da dahil olmak üzere tüm İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişi yasaklanmış olacak.

Ülkedeki ana muhalefet partisi Maldivler Demokratik Parti (MDP) tarafından Bakanlar Kurulu'na sunulan ve İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişini engelleyen yasa tasarısı, parlamentoda oy çokluğuyla kabul edildi.

İlgili yasa değişikliği inceleme için Güvenlik Komitesine iletildi.

Parlamentoda iktidar ve muhalefet milletvekilleri, hükümetin ve halkın isteği doğrultusunda söz konusu yasa değişikliği sürecinin hızlandırılması çağrısında bulundu.

MALDİVLER'E GİRİŞİ YASAKLANMIŞ OLACAK
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Nihai oylamanın ardından çifte vatandaşlığı bulunanlar da dahil olmak üzere tüm İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişi yasaklanmış olacak.

Maldivler'de, İsrail vatandaşlarının ülkeye girişini engellenmesi için düzenlenen gösterilerin ardından Maldivler Devlet Başkanlığı Ofisi, haziran başında İsrail pasaportu sahiplerinin Maldivler'e girişini engellemek için yasa değişikliği yapmaya karar verdiğini açıklamıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

diyarbakırlı

Türkiye Cumhuriyeti topraklarına girişleri yasaklanmalıdır

Mehmet

Herkes israile yükleniyor o sizin Rabbiniz secde edeceksiniz sizler musluman görünümlü muslumanlarsiniz siz beddua ettikçe Rab israilin yaninda neden mi dönüp bakalim kendimize anca kınama
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23