Yargı laikçi kıskaçta

Danıştay’daki öğrenci andı ve başörtüsü skandallarıyla yüksek yargı içerisinde yuvalanmış vesayetçi zihniyetin milli irade karşıtı tavır alması, laikçi kemalist cuntacıların yargıyı provoke etme gayretlerini bir defa daha gözler önüne serdi. Akit’e konuşan hukukçular, eski Türkiye özlemi çekenlerin, giydikleri cüppelerle vesayet tetikçiliği yapanların yargıdan temizlenmesine dikkati çektiler.

08 Aralık 2018 Cumartesi 12:17
Yargı laikçi kıskaçta

Hakkı Bilir  İstanbul

17/25 Aralık ve 15 Temmuz sonrası yargıdan temizlenen FETÖ’nün boşluğunu, eski Türkiye artıkları doldurmaya çalışıyor. Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde son 16 yılda kazanılan bütün temel hak ve özgürlükler, 28 Şubat özlemi çeken yargı mensuplarınca geri alınmak isteniyor. Danıştay’ın andımız kararının yankıları henüz geçmemişken, yüksek yargı içerisinden gelen başörtüsü karşıtı söylemler, vesayetin yargı içerisinde halen hüküm sürdüğünü gözler önüne seriyor. Adalet Bakanlığı’nın, objektif ve tarafsız bir yargı oluşturma gayretini suiistimal eden, vesayetçi yargı mensupları, aba altından sopa göstermeye devam ediyor. Akit’e konuşan hukukçular, kemalist yargı mensuplarının rol kapma derdinde olduğunu belirterek, yargının sabote edilmeye çalıştığını söylediler.

28 Şubat’ı hortlatmak istiyorlar

Avukat Hamza Uçan, 28 Şubat özlemi çeken yargı mensuplarının olduğuna işaret ederek, “FETÖ’den boşalan koltuğu tekrar 28 Şubatçı cuntacı zihniyet doldurmaya çalışıyor. Bu bilinen bir durum. Kemalist unsurlar, 28 Şubat’a dönmek için ellerinden gelen hiçbir fırsatı kaçırmıyorlar” dedi. Yargı içerisinde kemalist bir zihniyetin yuvalandığını kaydeden Uçan, şöyle devam etti: “Bu çok bilinen bir durum. Müslümanların temel hak ve hürriyetlerini engelledikleri döneme dönmek istiyorlar. Burada uyanık olmak lazım. Danıştay savcısının verdiği mütalaa, 28 Şubat zihniyetinin tekrarından başka bir şey değil. Danıştay’daki son çıkışa bakın. 28 Şubat sürecinde de ne denilmişti? Türban laiklik ilkesine aykırıdır denilmişti. Kemalistler bu şekilde 28 Şubatçı zihniyeti hortlatmaya çalışıyor.

Yargıya sabotaj yapılıyor

Hukukçu Ali Osman Bağırgan da, yargı içerisinde sabotaj girişimleri olduğunu belirterek, “Adalet Bakanlığı’nın objektif ve bağımsız bir yargı oluşturma çabası, vesayetçiler tarafından sabote ediliyor. Bu durumun önüne geçmek lazım” dedi. Son dönemde yargı içerisinde gelen çıkışların rol kapma niteliğinde olduğunu kaydeden Bağırgan, şöyle devam etti: “17/25 Aralık süreci ve 15 Temmuz’dan itibaren yargı içersine sızmış FETÖ’cüler, devletimizin ve bakanlığın sıkı takibiyle yargıdan atıldı. Şimdi onlardan kalan boşluğu, vesayet sevdalıları doldurmaya çalışıyor. Bu duruma seyirci kalınmamalı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Aralık 2018 Cumartesi 12:17

YORUM YAZ

 • Temel KılıçTemel Kılıç3 ay önce
  Görevden alınan FETÖİST YARGIÇ karârını Türk Milleti Adına almadığı gibi yerine geçen KEMA LİST YARGIÇ da almayacakdır.gidene gösterilen özenin gelen için de gösterilmemesi hâlinde,bu yargılamalar sittîn sene devâm eder,beklenen sonuç da tahsîl edilemez,hattâ geri tepme ihtimâli bile sözkonusu olabilir.İlgililerin bu konuda daha hassâs olması gerekir tahmînimce.
 • HabibHabib3 ay önce
  Başörtüsüne ret kararı veren savcı tez görevden alınsın. Ne demek  askeriyede baş örtüsü olmasın?Maaş almasın devletten o ...
 • Yusuf canYusuf can3 ay önce
  Huc kimse milletin uzerinde degildir,gunu geldiginde bu millet sorar
 • AbdülkadirAbdülkadir3 ay önce
  Sadece yargıda değil bütün kurumlarda bu vesayetçi kafalar yönetimleri ele geçiriyor.CB buna seyirci kalırsa ileride onarılamaz durumlar oluşur.
 • ÖzhünÖzhün3 ay önce
  Laikçi olmak nasıl birşeydir Yobaz ,ve vağnaz bir toplum olsaydık çok mutlu olacakrınız değil miSizden olmayan herkes kafir yazıklar ılsun bastığınız toprağa
 • hasanhasan3 ay önce
  ... laik ve kemalist bir ülkede yaşıyorsun zaten,,,
 • FarukiFaruki3 ay önce
  Şimdi tam hakimiyet ellerinde olmadığı için fazla ses çıkaramıyorlar. Fakat fırsat ellerine geçince hemen istiklal mahkemeleri kurarlar, ikna odaları yaparlar, ezanı değiştirmeye kalkarlar, irtica çığırtkanlığı ile inançlı memurları görevdn atmaya başlarlar Ta ki dinsizlere yer kalsın
 • FarukiFaruki3 ay önce
  feto dan kurtulmak için biraz bu laik kesime meydan kaldı Fakat bu laik kesim eğer fırsat eline geçerse Muslumanlara bu ülkede bir bardak su vermez Allah bunlara fırsat vermesin
 • HasanHasan3 ay önce
  Bu kemalistler sahte fetocu terörist gurubun amerikancı b şıggı abd oyunları bitmez aman dikkat başkanımızın haberi vardır inşallah.Vesayet biri biterken diğeri başlamasın bu ülke vesayetten çektiğini hiç bir şeyden çekmedi.
 • cemcem3 ay önce
  hayırdır etekleriniz mi tutuştu. ne iş ? bir panik olmuşluk gördüm sizde. yoksa bu güne kadar sarıldığınız yılan sizi sokmayacak mı sandınız ?
 • MilletMillet3 ay önce
  Aynı durum TSK için de geçerlidir.
 • abdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddinabdulmuttalib el-Arabi bin Rükneddin3 ay önce
  "laikci" gibi tabirler cok yanlis..!. TC vatandaslari vardir.. Suc varsa yargi karar verir.. Milleti bölmeyelim, germeyelim.. Huzur istiyoruz..
 • Hamdi demirpınarHamdi demirpınar3 ay önce
  Bunun en iyi örneği Alparslan Kuytul'u hükğmetr nornal eleştirilerinden destek alarak içeri haksız yere atmış olmalarıdır. Örnekleri arttırabiliriz.
 • KomünistKomünist3 ay önce
  İslamcılar bir hakim savcı olacak kadar okumadıktan sonra siz çok şikayet edersiniz yargıyı
 • VeliVeli3 ay önce
  Bu İslam ve musluman düşmanı gerici yobaz kafanın yargı içerisinden temizlenmesi gerekiyor aynı fetoya yapılanlar gibi bunlarada operasyon yapılmalı
 • şarya ğadşarya ğad3 ay önce
  1938.den beri bu siyonsit uşakları türkiyemizin bir kaplumbağa kadar ilerlememesi için kaplumbağaanın aksine yürümesini deyilde dahada ilerlememesi içinkaplumbağanında üstüne binen bu şarlatan abd-ab-siyonist uşaklarının aynı zaman,dada türkiye,mizin kalkınmaması için elinden geleni yapan bu siyonistlerin hem askeriyemizi ellerine geçiren hemde aynı zamanda siyasi güçleriyle her daim türkiyenin ilerlememesi için askeri siyasi olarak muhtıralar vererek rap rap sesleriyle her daim türkiyemizin dünya çağdaş medeniyetlerine ulaşamadığını açıkca gördük 1960-menderes 1980.eylül sikı yönetim harakatı bir komple ürünüdür.1992.ozal daha sonrası atom fizik deki bilgin insanlarımız gelişmeler günümüze denk gelen her türlü davranışların 2016.daki son siyonist evenjelistlerin son kılavuzu ve uşağı feto kalkışmasını da gördük.şuan inşallah türkiyemiz bunlardan tam temizlenip kurtuluşa varırız allah müslüman türk ulusunu korusun ilerlemesinede yardımcısı olsun ne mutlu müslüman türk ulusuyum diyene amin.
 • nuhnuh3 ay önce
  sen onların ideolojik hamleleri seyreder tedbir almaz onlara müdahale etmezsen onlarda fırsatını bulur bulmaz seni alaşağı ederler.
 • Mesut SarpMesut Sarp3 ay önce
  Bu adam gercek bi bağırgan. Bu ülkenin yasaları, bagımsız savcıları, hakimleri, Bakanlari ve dahi Reiz yok mu? Bi bardak suda fırtına koparıp bozgunculugun alemi ne yani? Olmayanları üretip milleti korkutup ekonomiyi unut haline sükret mi diyor?
 • Aslan akbeyAslan akbey3 ay önce
  akpartinin kadınları tanrılaştıranadaletini gördük biz müslüman halk olarak. 28 şubatçılar bize Allahı kuranı yaşamamamız için önlemler alıyorlardı. ama bir şekilde kendi ailemizde yaşayabiliyorduk. akp kafasında ise Allahın yerini kadınlar aldı. kadınlara tapınmamız isteniyor artık. 15 yaşındaki kızların erkeklerin hiçbirine saygı ve merhametleri yok. hep kendi haklarıyla büyüyen bir nesil bunlar bugün bizlere yani erkeklere eziyet etme haklarını kendilerinde görüyorlar. böyle akp adaletindense kadının bir beyanıyla tacizci oalarak cezaevine girmektense 28 şubatçılar gibi kimseler tarafından şeriatçı diye cezaevine girmeyi 1000 defa daha tercih ederim.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Mart 2019