• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yapay zeka kullanarak geliştirildi! Ateşi olan insanları tespit edebilecek

Kogniz Health isimli bir güvenlik şirketi, yapay zeka kullanarak, kalabalık ortamlarda ateşi olan insanları tespit edebilecek bir kamera geliştirdiklerini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-07 22:48:00 -
Yapay zeka kullanarak geliştirildi! Ateşi olan insanları tespit edebilecek

Dünyanın pek çok ülkesinde hayatı durma noktasına getiren koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, Kogniz Health isimli güvenlik şirketinden dev bir hamle geldi. Kogniz Health, yapay zeka kullanarak, insanların ateşini ölçebilecek ve kalabalık ortamlarda yüksek ateşi olan insanları anında tespit edebilecek bir kamera geliştirdiklerini açıkladı.

Yeni geliştirilen termal kamera, optik kamera ve yüksek çözünürlüklü bir ekrandan oluşan Health Cam isimli kamera, herhangi bir yere yerleştirilebilecek ve 5 metreya kadar insanların vücut sıcaklıklarını kontrol edip yüksek ateş bulunan kişileri anında belirleyebilecek.

"Çalışanların sağlıklı kalmasını hedefliyoruz"

Şirket yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada, geliştirilen 'Health Cam' isimli yeni kameranın düşük maliyetli olduğu ve böylece birçok insanın bulunduğu ofis, depo veya kampüs gibi kalabalık yerlerin girişine yerleştirilebileceği belirtildi.

Şirketin kurucularından Daniel Putterman ise, bu sistem ile birlikte çalışanları sağlıklı ve güvende tutmayı hedeflediklerini söyledi. Putterman, koronavirüsten korunmanın en önemli yolunun ateşi olan kişileri tespit etmek olduğunu belirterek açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Bunun gibi bir salgın sırasında kurumların, hasta olabilecek insanları hızlı bir şekilde tanımlayabilmeleri çok önemli ve bunu yapmanın bir yolu ateşi tespit etmek."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Dürüst

Gavurlari yaptığı hicbirseye güvenmem Türkler en gelişmiş ini yapıyor birbirinden üstün teknolojisi
 • Yanıtla

Gül

Kâfirin aslında savaşmaktan tehditten başka birşey e. kafasının basmadigini gördük.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı