Ve iş makineleri girdi! Tanklara yol açacak...

İş makineleri Kandil'e tank, Fırtına obüsleri ve diğer zırhlı araçların geçişini kolaylaştırmak için yol açma çalışmalarına başladı.

14 Haziran 2018 Perşembe 10:55
Ve iş makineleri girdi! Tanklara yol açacak...

Kuzey Irak’ta 30 km kadar derinliğe inen Türk Silahlı Kuvvetleri, iş makineleriyle tank ve diğer zırhlıları taşıyacak büyük tonajlı araçların geçebileceği yollar açıyor.

Tanklar, Fırtına obüsleri ve diğer zırhlı araçlar kritik bölgelerde mevzilenecek. TSK’nın şimdiye kadar kurduğu 11 ayrı üsse teröristlerin gece-gündüz hareketliliğini tespit amacıyla termal kameralı tanklar konuşlanmıştı. Harekâtın genişlemesi üzerine, sınır hattındaki ‘komuta yerleri’ sayısı da artmaya başladı.

Komuta yerleri, içeride bulunan birlikler ve bölgedeki istihbarat ağlarından gelen rapor doğrultusunda yeni askeri hamleleri planlayıp, buna göre sevk ve idareyi yapıyor. Riskli durumlarda ise komuta yerleri, Kandil Harekâtı’nı da yürüten 2. Ordu Komuta Merkezi ile irtibata geçerek, merkeze gönderdiği bilgilerle ilgili yapılan değerlendirmeler sonucu kendisine gönderilen talimatlar doğrultusunda yeni planları devreye sokuyor.

Kaynak: Hürriyet

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 10:55

YORUM YAZ

  • AbdullahAbdullah2 ay önce
    Yürü ne koçum kim tutar seni yolun açık olsun

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü