Vatandaşlara idam cezası soruldu! İşte gündemi sarsan anket sonucu

ORC araştırma şirketi yaptığı anket çalışmasında, vatandaşlara ‘Çocuk istismarı, kadın cinayetleri ve terör suçlarında idam cezasının uygulanmasını destekler misiniz?’ diye sordu. İşte anket sonucu...

11 Eylül 2019 Çarşamba 16:43
Vatandaşlara idam cezası soruldu! İşte gündemi sarsan anket sonucu

ORC araştırma şirketi yaptığı anket çalışmasında, vatandaşlara ‘Çocuk istismarı, kadın cinayetleri ve terör suçlarında idam cezasının uygulanmasını destekler misiniz?’ diye sordu.

ORC kadın ve çocuk cinayetleriyle gündeme gelen idam tartışmalarını da vatandaşa sordu. İdama hatırı sayılır oranda destek çıktı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 16:43

YORUM YAZ

 • Metin UyulanMetin Uyulan3 gün önce
  On yedi senedir tamİktidar oylamamışsın şimdi kontrol edemeyeceğin İdam Kanunu çıkarmak istiyorsun . Buna intihar denir . Adnan Menderes Hükümetinin Atatürk’ü koruma kanuna benzer bu İş . Çıkardığın kanunla İdama kendin gidersin .yetmiş Senedir Atatürk’ü koruma Kanunu çıkaranlar o Kanuna istinaden Sopa yıyor . İdam Kanunu ile toptan Namuslu insanları asarlar . Korumaya çalıştığınız Vatandaş sizin saflığınızın kurbanı olur . Gölge etmeyin başka ihsan istenmeyiz .
 • AyhanAyhan3 gün önce
  Ya ne idamindan bahsediyorsunuzmemlekette islenen suçlara ceza mı varki idam gelsin adaleti mahvettiler suçlu adliyeden mağdurdan once cıkıyor ama katılıyorum ankete bu kafayla giderlerse iktidarın alacağı oy oranı yüzdé otuz olur.Zina yasakı geri getirilsin aileleri mahvettiniz adaleti oyuncağa cevirdiniz bu neyin kafası
 • abdullah tanrıkuluabdullah tanrıkulu3 gün önce
  hemen karar alın hiç durmayın çünkü yaşananlar ve hukukçuların akılalmaz kararları hükümeti yıpratıyor.
 • Zeki GedikoğluZeki Gedikoğlu3 gün önce
  batıl hukuk sistemiyle idama karşıyım idam değil şeriat gelsin onun içinde idam var zaten.
 • takataka3 gün önce
  Her türlü uyuşturucuyu bulunduran, satan ve kullanan da idam edilmeli. Toplumsal bir felaket olan uyuşturucudan ancak bu şekilde kurtulabiliriz.
 • MEŞEMEŞE3 gün önce
  degerlikardeşlerimcinayetin kadınıerkegi cocuguolmazcinayetcinayettir busucu işleyenkim olursa olsun idamedilsin,istismarda aynıdırcocuk olsunkadınolsun fark etmezbu sucuişleyendeidamedilmelidir, bu sucuişleyenkişilereyardım veyataklıkyapanlardaidam edilmeli dir ,Tererüsteaynı şekildeidam edilmelidir ,çoçuklarıkandırıpveya zornan , veyatehditle dagagötürenbunlarayardım ve yataklıkyapanlardaidamedilmelidirenkısasürede ,tırafiktererünede çok agır cezalar getirilmelidir,gecen günkercihergüntırafik tererü çok ocaklar söndürüyor , kırmızıışıktadurmadıbir sürücü görmeengelli bir kızcagızaçarp tı kız hala yogun bakımda ,bu kişin ömürboyunaraçkullanmasıyasaklanmalı araçkullanırkenyakalanırsaömürboyuhapiscezası verilmeli ,veçok agırparacezasıverilmelidir,
 • Vahap kalyoncuVahap kalyoncu4 gün önce
  Sebepsiz cinayetleride eklemeli.
 • kazım çobanderelikazım çobandereli4 gün önce
  idam için tiz referandum yapılsıneeyyy hökümat!
 • ÖmerÖmer4 gün önce
  Kadının erkeği öldürmesi de idam olmalı.
 • adiladil4 gün önce
  yüzde 99 u müslümanmış ya memleketin.bir de o konuda referandum yapılsa kaç çıkar acaba.
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ4 gün önce
  Yine aynı batıl kafayla düşünüyorlar. Cinayetin kadını erkeği olmaz, haksız yere öldüreni öldüreceksin. Hırsızlık yapanın kolunu keseceksin ve diğer suçlarada cezasını tam olarak vereceksin, başka bi yolu yok.
 • İşsiz İşsiz 4 gün önce
  ORC bu ankette sadece idamı sormadı. Aynı anketin ilk sorusu seçim sorusuydu. Demek ki doğru oy oranı %30'un altına inmek üzere.
 • HARUNHARUN4 gün önce
  eğer anket sonucu doğru ise ki doğru olduğuna inanıyorum.yüzdelik oranına bakarsanız seçimlerde bir partinin oy oranına denk gelmesi manidardır.bütün bunlara karşı adil bir yargılama yapılıp o suçu işleyip idama mahküm olanlarkesinlikle affedilmemelidir.
 • SüleymanSüleyman4 gün önce
  Türkiyede idam yasasından önce gerçek manada bir adalet sistemi gerekliAynı suçtan zengin ve güçlü insanlar hiç cezs almadan kurtulurken garip gurebaya yüklü miktarda veza verildiği bir sistemde eğer idam cezası gelirse burdan büyük bir zulüm doğar bu sebepten ben idam yasasına karşıyım
 • TALİP TUNCERTALİP TUNCER4 gün önce
  CİNAYETİN ERKEĞİ KADINI OLUR MU BU NASIL MANTIK.BU NASIL SORU,CİNAYET ERKEK KADIN,ÇOCUK YAŞLI İNSAN ÖLDÜREN, CANİ İDAM EDİLSİN. VESELAM
 • jürgenjürgen4 gün önce
  IDAM TÜRKIYEYE GELMESI COK ÖNEMLI HEM TERÖRISTLERI HEM KADIN VE COCUKLARI ÖLDÜREN SEREFSIZLERI DURDURUR BUNLAR KENDILERI ÖLMEK ISTEMEZLER FAKAT BASKALARINI KATLEDIP KENDILERINI KAHRAMAN GÖREN BU NAMERTLER ICIN IDAM KACINILMAZDIR BIZIM IC ISLERIMIZE AVRUPA KARISAMAZ BIZI AVRUPA 60 SENEDEN BERI KAPIDA BEKLETIYOR BIZ KENDIMIZ AVRUPAYIZ BIZIM BÖYLE AVRUPA GIBI YALANCI SEREFSIZLERE IHTIYACIMIZ YOK .

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019