Seçim 2019 Sayfası

Vali'den 10 Kasım töreninde tuhaf talimat: Hepsini görevden alın

Konya'da düzenlenen 10 Kasım törenine katılan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yaşanan gecikme nedeniyle sorumlu müdüre tepki göstererek "Hepsini görevden alın"' diye talimat verdi.

10 Kasım 2018 Cumartesi 11:53
Vali'den 10 Kasım töreninde tuhaf talimat: Hepsini görevden alın

Konya'da, Mustafa Kemal'in ebediyete intikalinin 80'inci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende yaşanan gecikme nedeniyle İstiklal Marşı, 09.05'te çalan sirenler eşliğinde saygı duruşuyla birlikte okundu. Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, törenin ardından sorumlu müdüre tepki gösterip ihmali olanlarla ilgili, "Hepsini görevden alın"' diye talimat verdi.

Mustafa Kemal'in vefatının 80'inci yıl dönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, diğer protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Vali'den tuhaf talimat: Hepsini görevden alın

Törende çelenk konulmasıyla başladı. Saatler 09.05'e az bir süre kalınca Vali Cüneyit Orhan Toprak, görevlilere İstiklal Marşı'nın okunması gerektiği uyarısında bulundu. Ancak uyarıya rağmen okunmadı. Saat 09.05'i gösterdiğinde sirenler çalmaya başladı. Vali Toprak da görevlilere 'İstiklal Marşı'na geçin' diye tepki gösterdi.

Gecikme nedeniyle sirenler eşliğinde İstiklal Marşı okundu ve saygı duruşunda bulunuldu. Tören sonrası Vali Toprak, sorumlu müdüre, gecikmenin yaşanmasına tepki gösterip ihmali olanlarla ilgili, "Töreni düzenleyici, hepsini görevden alın. Vali'ye tören yönettiriyorlar" diye talimat verdi.

Vali Toprak, anıtta düzenlenen törenin ardından Devlet Tiyatrosu'nda düzenlenecek programa geçerken de yanında bulunan İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin ile yaptığı sohbette, görevlileri 3-4 kez müdahale etmesine rağmen İstiklal Marşı'nın okunmadığını anlattı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 11:53

YORUM YAZ

 • muratmurat5 ay önce
  yazıyı okuyunca vali anma törenini sabote etmiş gibi anladım ben. yanılıyor muyum?
 • SelimSelim5 ay önce
  Bırak da adamlar işini doğru bildiği gibi yapsın. Önce saygı duruşu sonra İstiklal marşı okunur. Daha bunu bilmiyorsun ahkam kesiyorsun.
 • Sorumlu Olun ValiSorumlu Olun Vali5 ay önce
  Vali efendi biri de sana demedi mi önce saygı duruşu olur İstiklal Marşı da sonra okunur diye. Bir de senden vali olmuş haa. Bir de görevden alın dedin haa. Vah ki vah memlekete.
 • meyyidmeyyid5 ay önce
  atatürk ticareti olmasa ne yapacaklar bilmem.
 • mikail okuroğlumikail okuroğlu5 ay önce
  .. seni görevden alsın inşaallah
 • CanCan5 ay önce
  Seni de görevden alsınlar başımıza efendi olma.
 • FikriFikri5 ay önce
  Niye acele ediyorsun ki vali bey? Yeni ölmüyor ya Atatürk. 80 sene olmuş.
 • m ali km ali k5 ay önce
  vali bey,sirenden sonra İstiklal Marşıokunur,bağıran,parmak sallayan vali istemiyoruz
 • atın hemen, hemen!atın hemen, hemen!5 ay önce
  .... kim icad ettiydi ki acaba; kısa ve öz..
 • KonyaKonya5 ay önce
  Şehirlerimize şov yapan, angarya işlerle uğraşan değil, rahmetli Recep Yazıcıoğlu gibi iş yapan valiler istiyoruz. Halkla bütünleşen, halka tepeden bakmayıp, küçük harflerle konuşan, parmak sallamayan, bürokrasinin gri duvarlı koridorlarını değil, sıcacık uzanan elleri hatırlatan yöneticiler istiyoruz.
 • Ali SoyluAli Soylu5 ay önce
  yapılması gereken en güzelini yapmış, sayın valinin duyarlılığına teşekkürler... senin istiklal marşı çalınmadan siren çalınır'mı bir kasıt var bu işte..
 • Mümine Mümine5 ay önce
  İyi de 9 u 5 geçe saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okunur önce İstiklal Marşı sonra saygı duruşu olmazki valimizin geldiği ilde yanlış uygulanıyormuş bence.
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Helal olsun valim, bunlara bir daha devlet kurumunda iş verilmesin...
 • AlimAlim5 ay önce
  Marşımızın çalınmasının geciktirilmesi görevden azli gerektirir. Çünkü böyle şeyler namerdin ağzına sakız verir. Vali doğru yaptı. Buna itiraz yakışmıyor.
 • Putları üzülmüşmü??? Putları üzülmüşmü??? 5 ay önce
  Dini yıkan birini mi anıyorlar vay beee
 • VeliVeli5 ay önce
  Çarşafa dolanasıcılar....Valiler kaymakamlar, bence çok da akp li değiller, hep müşahede ediyoruz.Konsolos ve elçiler de öyle..Nasıl oluyor bu işlerKim yönetiyor bu ülkeyi....Eğitim camiası hepsi kemalist neredeyseBıktık hezayanlarin bayram gibi kutlanmasındanKurtarın bizi bu durumdan nolur
 • ErcanErcan5 ay önce
  Keşke o valiyi görevden alsalar. Biz Reise yeni sistemi kurması ve bürokrasiden kurtulmak için oy verdiğimizi sanıyorduk. Bu mu dur? Kış günü aldığın adamların ailesi çocukları ne yapacak. Valilik yardımı da vermezler şimdi.
 • vatanvatan5 ay önce
  arkasındaki esat bozkurttan talimat almış anlaşılan malum akpartilileri izmirde denize dökmek isteyen
 • Şeref KazanŞeref Kazan5 ay önce
  İşi ehline teslim etmek. Ne günlere kaldık ayaklar baş olmuş
 • AbdullahAbdullah5 ay önce
  Nesi tuhaf, görevini ihmal edenleri aldırmış, doğru yapmış işte.
 • özgünözgün5 ay önce
  YOLU AÇIK OLSUN BÖYLE DUYARLI ADAMLARIN.
 • receprecep5 ay önce
  güç gösterisinde bulununacak başka iş bulamamış atasıda o saatte ölmemiş o zaman öldügü saatte ayakta dikilse idi
 • KONYALI F.A.KONYALI F.A.5 ay önce
  hatali olan kendisiydi,marsimizi okumak icin, sirenlerin bitmesini bekledik.... kendisi zorla marsi baslattirdi. siren sesi esliginde marsimiz okundu,,,,, görevden alinacak birileri olabilir ama bu valimi olur yoksa belediye memurumu olur bilemeyiz artik.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019