• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ünlü ekonomist yeni tehlikeye dikkat çekti: Koronadan daha büyük bir durum

Stratejist ve ekonomist Kaan Sarıaydın, son dönemde koronafobinin virüsten daha tehlikeli hale geldiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-05-12 19:58:00 - 2020-05-12 22:25:23
Ünlü ekonomist yeni tehlikeye dikkat çekti: Koronadan daha büyük bir durum

Stratejist ve ekonomist Kaan Sarıaydın, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beyaz Tv'de 'Her Açıdan' programına katılan Kaan Sarıaydın, korku toplumu oluşturulmak istendiğini söyledi.

Sarıaydın, "Bir hastalık var. Bu konuda aklı selim davranmak lazım. Sosyal mesafe konusunun birer proje olduğunu söylemiştim. Buna fiziki mesafe demek lazım. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da bu konuda fiziki mesafe diyor. Televizyonlarda korku pompalıyor. Koronavirüsten daha büyük tedirgin eden bir durum ortaya çıktı. O da koronafobidir. Böyle giderse yakında 'Gelin eczaenelerden anti depresanınızı alın' diyecekler. Dikkatli olmamız lazım. 2018'deki grip dalgasında 650 bine yakın insan öldü. Televizyonlarda 'milyonlar ölmüş' gibi bir korku pompalanıyor. Bu operasyonları artık durdurmak lazım. Bu Türkiye'de ilk değildir. Daha önce de Türkiye'de bu tarz operasyonlar çektiler. Mesela ideolojik, mezhepsel ve etnik virüsleri gördük. Mesela terör olaylarında bizden neler istediler? Türkler ile Kürtler arasında mesafe konulmak istendi. Ama biz bu oyuna gelmedik. FETÖ olaylarını da örnek verebiliriz. Alevi ve sünni olaylarını ortaya çıkardılar. Ama millet Batı'nın ortaya attığı virüs oyunlarına gelmedi" dedi.

"Maskeyi sürekli takmak ileride büyük sıkıntıya yol açar"

Maske ile spor yapanlara tepki gösteren Sarıaydın, "Maske ile spor mu yapılır? İnsaların korkuya bağışıklık sistemini düşürüyorlar. Maskeyi sürekli takmak ileride büyük sıkıntıya yol açar. Bunu herkes bilir" dedi.

"İnsanlara kötü algıyı empoze ediyorlar"

Sarıaydın, Türkiye'yi IMF'den borç almaya zorladıklarını söyleyerek "IMF, Türkiye'den yeni havalimanının genişlememesini istiyor. Büyük projeleri durdurmak istiyorlar. Kanal İstanbul'u durdurma niyetindeler. Dünyayı yöneten küreseller, istese bütün ülkeleri kalkındırır. Ama yapmıyorlar. Bunların istediklerini yaparsak halimiz kötü olur. Türkiye tarihi bir dönüm noktasındadır. En önemli güç çağından geçiyoruz. Türkiye'yi durdurmak istiyorlar. Parti üstü bir olay bu, biz her şeye rağmen güçlü olacağız. Ekonomi bireyde başlar. İnsan, insanla insandır. İnsanlara kötü algıyı empoze ediyorlar. Bunu kabul etmememiz lazım" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

osmanoğlu2023

neler döndüğünü halkımız daha iyi bilir! Diriliş Kuruluş ve Payitahtı seyrettikçe uzmanlaştık! artık kolay kolay tongaya düşmeyiz inşaAllah
 • Yanıtla

orhan inan

İLGİNÇ VE İÇ AÇICI BİR YORUM OLMUŞ..YÜREĞİM HAKLI OLDUĞUNUZU SÖYLÜYOR..KORKU DAĞLARI SARMIŞ DURUMDA..HER ŞEY ANORMALİ MEŞRU KILMAYA DOĞRU GİDİYOR..BÖYLE NE YAŞANIR NE DE TOPLUM AYAKTA KALBİLİR..BİR AN EVVEL İRADE NORMALLEŞMEDEN YANA OLMALI..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı