• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Umman Müftüsü el-Halili’den kritik açıklama: Ümmetin üzerindeki utanç lekesini sildiler

Umman Müftüsü Şeyh Ahmed bin Hamed el-Halili, İsrail'in Filistinlileri hedef alan saldırıları sonrası bir açıklama yaptı

Yeniakit Publisher
2021-05-18 16:01:00 -
Umman Müftüsü el-Halili’den kritik açıklama: Ümmetin üzerindeki utanç lekesini sildiler

Umman Müftüsü Şeyh Ahmed bin Hamed el-Halili, İsrail'in saldırılarına karşı koyan Filistinli direnişçilerin, "ümmetin alnındaki utanç lekesini sildiğini" belirtti.

Halili, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Filistinli direnişçiler, İslam ümmetinin sorunlarının, 'dinin en sağlam kulpuna (Kuran-ı Kerim'de geçen el-urvetu'l-vuska terimi)' tutunmadan çözülmeyeceğini ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

Filistinli direnişçilerden övgüyle bahseden Halili, "Yiğit direnişçiler, eşsiz kahramanlıkları, büyük fedakarlıkları ve başarılı planlarıyla uzun süredir ümmetin alnındaki utanç lekesini sildi." tespitini yaptı.

İsraillilerin saldırılarına karşı Mescid-i Aksa'da gönüllü olarak nöbet tutan Filistinlilere de değinen Müftü, kutsal topraklarda ve Aksa'da Allah düşmanı fesatçılara karşı nöbet tutanları gururla selamladığını bildirdi.

Kudüs ve Gazze'deki olaylar

İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Şeyh Cerrah Mahallesi sakinlerini evlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail'in 10 Mayıs'tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 61'i çocuk, 36'sı kadın olmak üzere 212 kişi yaşamını yitirdi, 1400 kişi yaralandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Putsavar

Ölen çocuklar ne olacak? Televizyondaki şoka girmiş çocuk ne olacak? Diyeceksin ki şehit oldu ne güzel. Madem bu kadar güzel git sen de şehit ol. İslam için müslüman kanı dökenler hani nerede? Işid Irak'ta şii öldürüyordu İslam için, neden yahudilere dokunmadı? Bu fetfayu veren zat acaba ne marka araca biniyor. Acaba nasıl bir villada yaşıyor? El aksa camisini İnsan yaptı değil mi, o zaman neye göre kutsal ilan ediyorsunuz? Kul yapısı bir bina için neden bir çocuk ölüyor?  Siz hepiniz ağlayan bir çocuğun göz yaşına kurban olun. 15 temmuzda üzerimizden iki uçak geçti ödümüz koptu. Kendinizi filistinde evine bomba düşen birinin yerine koyabiliyor musunuz? Bir de çıkmış "aferin" diyor! Bu kafalar sadece israile yarıyor. Kendimi savunuyorum deyip katliam yapıyor. İslam aleminin artık sunni-şii meselesini falan bırakıp birlik olma vakti gelmiştir. Ekonomik ve politik olarak güçlü olmadığımız sürece sonumuz çok da uzak değildir. Hıristiyanda da yahudide de bir sürü mezhep var ama birbirlerini yemiyorlar.
 • Yanıtla

Malatyalı

Allah Filistin'e yardım etsin inşallah içlerinde Türkler vardır Türkiye orayı hiç yalnız bırakmaz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23