• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ülkeyi sallayan olay: İsrailli eski ajanı işe aldılar!

İngiltere'nin ana muhalefeti İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer'ın sosyal medya ekibinde çalışması için eski bir İsrail ajanı işe aldığı ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-01-20 18:14:00 -
Ülkeyi sallayan olay: İsrailli eski ajanı işe aldılar!

ABD'de Chicago merkezli yayın yapan site 'The Electronic Intifada', İngiltere'nin İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer'ın sosyal medya ekibinde çalışması için eski bir İsrail ajanını işe aldığını açıkladı.

İzleme ve dinleme ekibinden çalışacak

İsrailli eski ajan Assaf Kaplan, "sosyal medya izleme ve dinleme" ekibi için işe alındı ve daha önce İsrail istihbarat servislerinin 'Ünite 8200' siber biriminde çalıştı. Ünite 8200, siber istihbarat konusunda uzmanlaşan ve 2014'te bir Guardian raporunda ortaya çıktığı üzere Filistinlilere şantaj ve suikast düzenlemedeki rolüyle biliniyor.

Ajan olduğu ortaya çıkınca geçmişi apar topar silindi

The Electronic Intifada'nın sorularını yanıtsız bırakan yetkililer bir yana, ne Kaplan ne de İşçi Partisi yorum taleplerine cevap vermedi. Sitenin haberi yapmasının ardından, Kaplan’ın LinkedIn’inden Askeri İstihbarat geçmişi silindi. Buraya tıklayarak silinmeden önce kaydedilen bilgilere erişebilirsiniz.

Aldığı iş, geçen yıl Eylül ayında UK Labor (İşçi Partisi) tarafından ilan edildi. Ertesi ay Kaplan, Facebook'ta Londra'ya taşındığını duyurdu. İsmini vermek istemeyen bir kaynak, The Electronic Intifada'ya Kaplan'ın Aralık ayında çalışmaya başladığını söyledi.

Eski ajanın tam iş ünvanı "Sosyal Dinleme ve Organizasyon Yöneticisi"dir. Halkla ilişkilerde nispeten yeni bir trend olan "sosyal dinleme", kuruluşların "markaları" hakkında çevrimiçi konuşmaları izlemelerinin bir yoludur. Daha açık bir şekilde ifade etmek gerekirse, bir diğer adı gözetleme olacaktır.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Dost acı söyler!!İngilterenin neden dünyada artık esamesinin okunmadığı,sıradan ülke konumuna düştüğü anlaşılıyor.
 • Yanıtla

abdrhman

sanki england halkı ve başındakiler yahudi değil
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23