• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Uğur Dündar'dan sosyal medya kullanıcılarına 'dezenformasyon bülteni' uyarısı

Yeniakit Publisher
2023-10-19 10:58:00 -

Gündemde olan gelişmelerle ilgili yalan haberlere kulak asılmaması gerekildiğini vurgulayan Uğur Dündar, bu haberlerin doğruluğunu belirlemek için İletişim Başkanlığı'nın dezenformasyon bültenlerinin kontrol edilmesini önerdi. Uğur Dündar’ın açıklamaları diğer konukları şoke etti.

Küresel çapta yaşanan son gelişmeler yakından takip ediliyor.

İsrail ve Hamas güçleri arasında başlayan gerilim 13'üncü gününe girerken, konu masalarda konuşulmaya devam ediyor.

Tüm dünyanın tek solukta takip ettiği gerilimle ilgili ortaya atılan asılsız haberler ise sosyal medya kullanıcılarını yanıltabiliyor.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyon Bülteni için TIKLAYIN
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Gerilim sürecinde yanıltıcı haberler

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, böyle dönemlerde ortaya çıkan asparagas haberleri belirleyerek vatandaşlara işin aslını açıklar nitelikte bültenler yayınlıyor.

Gerilim ortamında İsrail'den yana taraf belli eden ülkelerin medya kuruluşları, Hamas güçlerinin operasyonları ile ilgili yanlış bilgileri paylaşmaya devam ediyor.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin konuya dair ele aldığı bir haberi inceleyecek olursak;

ABD merkezli TV kanalı NBC'nin “Öldürülen Hamas direnişçilerinin üzerinden çıkan gizli belgelere göre, kasıtlı olarak İsrail’deki ilkokullar ve çocuklar hedef alınmış” başlıklı manipülatif haberi hakkında gerçek detaylar yazıldı.

Dezenformansyonla Mücadele Merkezi, İsrail'de 7 Ekim’de okulların ülkenin merkezi ve güneyinde kapatılacağının açıklandığı, ilerleyen saatlerde Milli Eğitim Bakanlığı da İsrail genelinde tüm okulların kapatılma kararını duyurduğunu ortaya çıkardı.

Buna göre 7 Ekim Cumartesi günü ve sonraki günlerde okullarda çocukların bulunmadığı belirlendi.

Uğur Dündar'dan dezenformasyon bültenleri uyarısı

Öte yandan Sözcü TV'de program sunan Uğur Dündar, yayın esnasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın dezenformasyon bültenlerine değindi.

"Lütfen bu haberlere inanmadan önce..."

Dündar, sosyal medya kullanıcılarını uyararak şu notu düştü;

Bir uyarı da sosyal medyayı aktif kullananlara. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Dezenformasyonla Mücadele Birimi kurdu. Bu birim zaman zaman bültenler yayınlıyor. İsrail-Hamas çatışmasının ardından dezenformasyon amacıyla yapılan bazı yayınlar var. Özellikle İsrail tarafından yayılmaya çalışılan yalan haberler var. Lütfen bu haberlere inanmadan önce, İletişim Başkanlığı'nın hazırladığı dezenformasyon bültenlerini okusunlar. Gerçek gibi gözüken haberlerin yalan olduğunu öğreneceklerdir.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

YORUM

Allah için şunların sıfatına bir bakın kim bunlar bu ülkede bu kadar hain nasıl türedi demek ki biryerlerde bir yanlışlık var

Ali

Olunce arkasindan soracam imam nasil bilirdiniz "ruhunu, kalemini siyonist soykirimcilara satmisti, Kudus bizden degildir derdi..."
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23