Üç makam araçlı cemiyet başkanı!

Medya kuruluşlarının hükümetin emri altına girdiği yönünde kara propaganda yürüten TGC Başkanı Nazmi Bilgin’in, değeri yüz binlerce lirayı buluna üç makam aracının olduğu belirlendi.

21 Temmuz 2019 Pazar 09:26
Üç makam araçlı cemiyet başkanı!

 Harun Sekmen  İstanbul 

Türkiye’de basın özgürlüğünün olmadığını iddia eden ve medya kuruluşlarının hükümetin emri altına girdiği yönünde kara propaganda yürüten Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Nazmi Bilgin’in, ‘Gazetecilik Mesleği’ üzerinden rant devşirdiği ortaya çıktı.

Mesleğin sorunlarını çözüme kavuşturmaktan ziyade marjinal sol örgüt lideri gibi takılan ve hükümete yönelik muhalif tutumuyla bilinen Bilgin’in değeri yüz binlerce lirayı buluna üç makam aracının olduğu belirlendi. Gazetecilerin haklarını koruduğunu iddia eden Bilgin’in, Ford Mondeo ve Toyota Corolla binek otomobiller ile Volkswagen marka VIP minübüsü kendisine makam aracı olarak tahsis ettiği öğrenildi.

Cemiyetin 2018 yılı faaliyet raporunda ortaya saçılan bilgiler, Nazmi Bilgin ve yönetiminin, meslek örgütünün imkanlarını kullanarak nasıl bir lüks içerisinde yaşadıklarını da gözler önüne serdi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Temmuz 2019 Pazar 09:26

YORUM YAZ

 • RECEPRECEP29 gün önce
  ODABAŞKANLARINALAFYOK.OLARNEYAPARSAYERİDİR,DOĞRUDUR DA .TÜRKİYEDEDAHAYAKINAKADARODABAŞKANLARININ ÇOĞU CUMHURBAŞKANINDAN FAZLA MAAŞALIYORDUVE SADECE UKLARIYOKTU.
 • misafirmisafir1 ay önce
  yüksel çelik, diyanet başkanının satın aldığını kanıtlayamzsanız yalancı olduğunuzuilan etmiş olmazmısınız?
 • yüksel çelikyüksel çelik1 ay önce
  Eleştri yapacağız diye işin suyunu çıkarmışsınız.Ford mondeo ve toyota coralla dan makam arabası olmaz. Vip minibus ise wolkwagen caravel dir. Ancak birkaç kişiyi biryerden biryere toplu taşıma aracı olur. Bu gazeteciler başkanı amma akılsız ! bir adammış.Alınca bir tane al,diyanet başkanı gibi.1 milyonun üzerinde mercedesin olsun.! havan olur.
 • gendinogendino1 ay önce
  böyle satilmis ihtiyar ibneler varken türkiyemizdeki islerimizi daha.da zorlastiriyorlar kendi göt keyifleri icin türkiyeyi satmaya calisiyor bu ihtiyar es cinseller öyle degilmi ihtiyar yavsak.
 • Karamanlı Karamanlı 1 ay önce
  herif hükümet karşıtı olduğu için akit kara propaganda yapıyor.Herif Şakşakçı olsa, 3 değil 83 tane olsa akit görmez.
 • hercaihercai1 ay önce
  Suratsiz, sana essek bile verilmez ama adalet denen sey pek calismiyor ulkemizde! Sol degil solaksin sen bence! Milletin parasiyla, 3 luks arabayla solculuk yap! Dalavereci!
 • HasanHasan1 ay önce
  Bir hadisi ŞERİF. ZEKAT TOPLAMA MEMURU OLMASAYDIN O HEDİYELERİ SANA VERİLİRMİYDİ.
 • Hasan Hasan 1 ay önce
  Zekat memuru kendisine verilen hediyeleri sahipleninceRasulullah sav min dehşet cevabı sana bu görev verilmese idi bu hediyeleri alabilirmiydin. Hayır cevabını alınca Rasulullah sav devletin mallarına katmasını söyler
 • HasanHasan1 ay önce
  Birileri bir makama geldiğinde kendini kral zannediyor. Mabat dını parcalasan hepsini doldurmasın. kaç mabadınız var lüksünüz için yetmiyor.
 • izmitliizmitli1 ay önce
  onlara serbest nede olsa oda başkanı araştırılsa sadrazam ilede akrabalığı vardır sol ta... ....ğı olarak
 • KURŞUNlu yorumKURŞUNlu yorum1 ay önce
  Bu adam maaşını nereden almıştır. Nereden emeklidir. TRT'den spiker maaşı alarak emekli olduğu doğru mudur? Öyleyse bu sahtekarlığın daniskası değil midir?
 • SelamSelam1 ay önce
  Ele verir talkını kendi yutar salkımı.
 • ahmetahmet1 ay önce
  hala boyle SOZDE sendika/cemiyet/meslek kurulusu AĞALIKLARI varmis demek ki... bunlari devamli gundeme getirin ki kimdir, ne is yaparlar, misyonlari nedir, millete-devlete ne faydalari olmus kendilerine/kendisi gibi olanlara ne faydasi olmus... AZIZ MILLET GORSUN, TANISIN, BILSIN!
 • Fr frFr fr1 ay önce
  Medya kuruluşlarının hükümetin emri altına girdiği yönünde kara propaganda yürüten TGC Başkanı Nazmi Bilgin’in, değeri yüz binlerce lirayı buluna üç makam aracının olduğu belirlendi.Şu ifadeye bakarmisin bunun neresi kara propaganda gerçeğin ta kendisi bunu sende biliyorsun sağır sultan biliyor ayrıca gazeteciler cemiyeti tüzel bir kişilik kamu değil 3 olur 13 olur bize ne sanane cemiyet üyeleri onu sorgular halkı ilgilendirmez cemiyetin parası siz ihalelerden pay aktarılan havuz medyasından maaş alıyorsunuz kime yürütüyorsun uyanık

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019