Tusk'tan Türkiye'ye küstah tehdit: Buna cevap veririz!

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de oldubittiye karşı çıkıp, meşru hakkına sahip çıkmasına tepki göstererek, AB’nin bu duruma cevap vermesine neden olacağını söyledi.

11 Temmuz 2019 Perşembe 01:26
Tusk'tan Türkiye'ye küstah tehdit: Buna cevap veririz!

Tusk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Türkiye ile olumlu komşuluk ilişkileri sürdürme konusundaki iyi niyetimize rağmen, tansiyonun yükselmesi üzerine ve AB üyesi Kıbrıs'ın egemenliğini ihlal edecek şekilde adım atılması AB'nin daha önce kararlaştırıldığı gibi dayanışma içinde bu duruma cevap vermesine neden olacaktır” dedi.

Çavuşoğlu: Ne yapacağına Türkiye karar verir

​Daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki sondaj geriliminle ilgili olarak, “Kıta sahanlığında ne yapacağına Türkiye karar verir” demişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 01:26

YORUM YAZ

 • nene hatunnene hatun10 gün önce
  VAY VAY NASILDA BABAYİĞİTLİK YAPMIŞ ÇOOOOKKORKTUK .....YOLLAYIN GÖÇMENLERİ YAŞAMLARI ALT ÜST OLSUN .....
 • Ke-mal Ke-mal 11 gün önce
  Az bile söylemiş, sizde AB ye tapmayın kardesim
 • ziyaziya11 gün önce
  AB NASILDA KANDIRDILAR CUMHURBAŞKANIMIZI SİZE PARA VERECEĞİZMÜLTECİLERİ BIRAKMAYIN DİYESIRA İKİNCİ KANDIRMACADA BUDA ABD KANDIRMACASI PKK YI KORUMAK İÇİN BARIŞ GÜCÜ
 • ..11 gün önce
  Tusk'un suratına ne olmuş böyle. Bir şey yalamış ama ne yalamış.İiiii, içim bulandı bir anda, ya hu bunların hepsi mi böyle?! İçlerinde bir tane sıfat sahibi yok mu bunların?! Allah vermiş ne güzel, kul halletmiş bir güzel. Ondan sonra dönmüş sıfat şeyden şeye, neredeyse benzeyecek eşeğe.
 • vahvahvahvah11 gün önce
  Sizle savaşmaya gerek yok. Kapıları açıp 2.000 göçmenin geçişini "Kontrol edemeyince" sizin piliniz biter:)))
 • MehmetMehmet11 gün önce
  Tusk salağı senin milletini zamanında ı avrupadan soykırımdan yok olmaktan TÜRKLER OSMANLI kurtardı polonezköy orada canlı duruyor pislik salak
 • MehmetMehmet11 gün önce
  Avrupanın ezik çingenesi senin ne haddine lanzavallı polonyalı
 • hizipsavarhizipsavar11 gün önce
  yaşlı yorgun ve avrupahasta avrupa sakın ama sakın artık türklere kafa tutma.
 • ABDABD11 gün önce
  oşt köpek havlamadan geld gör anayın........
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU11 gün önce
  SİZE NE DOĞU AKDENİZDEN.NE İŞİNİZ VAR ORALARDA,EMPERYALİSTLER.
 • Alparslan 1071Alparslan 107111 gün önce
  sizi de, birliğinizi de, vereceğiniz cevabı da. verirseniz ekime kadar, vermezseniz kasıma kadar len.....
 • ayşe gülayşe gül11 gün önce
  geri zekalı, size kaçan göçmenleri bize geri veriyorsunuz, para da vermiyorsunuz ,ülkemizi sınırınızı koruyan jandarma da yaptınızdaha artık yeter, biz bu gazı petrolü çıkaracağız . hadi sıkıysa savaş çıkar da içimizdeki kini dökelim.
 • abidin kayaabidin kaya11 gün önce
  Hoşşt köpek. sana ne oluyor sen kimin itisinde hırlıyorsun.
 • SınırsızSınırsız11 gün önce
  Birşey diyeyim mi bize kimsenin birşey yaptığı yok Biz kendi kendimize yapıyoruz Ab'li Abd'li dostlarımız diyoruz ki Allah CC de böyle demeyin diye Ayet indirmiş Maide Süresi 51. Sonra da Allah CC bunları başımıza musallat ediyor belayı buluyoruz kendimizi de sömürttürüyoruz Yalansa Söyleyin
 • konyalıkonyalı11 gün önce
  Tam bir mal yiyorsa bir tarafın cevap verisin aptal
 • turkturk11 gün önce
  LAN SAKSOFANCILARNE VERIRSENIZ VERIN TURKIYE ELINIZE VERMESIN SONRA
 • AlperAlper11 gün önce
  Kosde kenarda havlayıp durmayın gücünüz ve odunuz varsa pehlivan çıkdı meydana erkseniz durdun osmanlin torunusizin lafınız sözünüz ancak abdulah güle ali bacana ve davutogluna ve onun gibi uşaklara geçer hadi ordan itlerseler bak gücünüz yetiyorsa pehlivanı indirin minderden Allahdan başkasından korkmuyoruz.
 • Tayyipin adamiTayyipin adami11 gün önce
  Dostunu soyle adamligin kac para eder soyleyeyim
 • YusufYusuf11 gün önce
  Tusk cevap verirseniz cevabını da alırsınız nokta
 • Mehmet Mehmet 11 gün önce
  Havlayan itler çoğaldı. Demekki doğru yoldayız. Türkiye bölgenin en büyük nüfusuna ve ekonomisine sahip.Bundan başka Türkiye bölgenin en uzun kıyısına sahip.Reis 'ın dediği gibi bölgeyle kıyısı olmayan ülkelerin olaya müdahil olmasına asla müsade edilmemelidir.Turkiye gerekirse bir kurtuluş savaşı da mavi vatan için vermelidir.
 • HadraHadra11 gün önce
  Cenabu hakkın hikmeti ilahisi ki Çok havlayanlar olmuş Allahın(CC) dediğinin dışında bir durum cereyan etmemiştir. Bozkurtlar ortaya çıkınca Çakallar susar ve sığınak ararlar '' Sultan fatih han Hac ziyaretlerinde çekilen sıkıntıların giderilmesi hususunda Memluk Sultanına yazdığı Mektupta Edep dışı sözlerle cevap Vermiş Sultan fatih han Cevaben: Fazla havlayan Köpek Sürüye kurt getirtir Buyurmuşmüteakben Merhum Yavuz (Kanaatimce YAĞIZ Denilmeli) Sultan SElim Han o Mübarek Diyarları Fethi Mübin ile İslamın adaleti ile gerçek manada İslam Diyarı ve hizmetkarı olmuştur.' aynı şekilde havlayanlara küpe ola inşallah aynı durum zuhur edecektir..Bizler Allahın istediği minval üzere kul oldukça olur.
 • BekirBekir11 gün önce
  Yezidin tohumlari vermezseniz adisiniz....
 • AlpAlp11 gün önce
  TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİZİN TEHDİT, ŞANTAJLA EMİRLERİNİZİ UYGULAYACAĞINIZ BİR ORTA DOĞU ÜLKESİ DEĞİLDİR.
 • ADANASPOR lu EminADANASPOR lu Emin11 gün önce
  T.C.devleti hukumetine sesleniyorum,acin sinir kapilarini ne var ne yok yabanci yaAllah sinir disi edin.
 • HadraHadra11 gün önce
  Tabii ki biz hala AB üyeliğinde inatla duralım ve isteyelim. Çünkü AB üyeliği vsanki Var olma yok olma gibi bir şey olarak görülüyor. YaJaponya Hiroşima ya Nagazaki ye Tonlarca TNT ni yedi +5 yıl gibi bir zaman bitki üremedi bu alana bakınız ABD IBM yi satan Japonya , Bugün ABD nin karşısındaki Devlerden biri Japonya her türlü teknoloji üreticisi japonya , ABD nin Ticarette en çekindiği (özellikle Denizcilikte ) ülke Japonya daha düne dekOkyanusun kabarması ile ve de Deprem sonucu nerde helak hale Japonya şu anda dimdik duran Japonya , Bimmem ki Şu Sol Zihniyet dünyanın hiç bir yerinde olmayan şu kafaya bakın hele herşeyi bitirdi Kadın Üniversitesi gibi bir yeni oluşumu Çamuriyetei vssi ile cephe almış Bu Darvinizm Yahudisinin Fosilleri bir türlü akl etmez ve kendine gelmez 1) Memleketi kendisi kurtarmış, Cumhuriyeti kendisi kurmuş bu Millet ve Dinortada yok, hiç katkısıs yok herşeyi ile kendileri mucize halk etmişler (Yaratmak Cenabu hakkın sifatı iken)2) Öldüklerinde de İslam Mezarlığına gömülmeyi Mirasları gibi Cami de Çelenkler vs bir kenarda kendileri bir kenarda Zavallı cami cemaati onların namazı kılmaya mecburmuş gibive de hayatları boyunca hakaret ve tahkir ettikleri İslamın mezarlığına gömülürler, 3) Ya ne zamandan beriAtalarımızın deyimi ile:''Tarlada izi olmayanın harmanda Yüzü olmaz! '' ifadesinin tersi tezahür etmiş olup zaten ilahi Adalete zıttır., 4) Önerim VasiyetleriniBir gayri Müslim kadar Mert ve Cömert olup zaten bu Toplulumuzun Mezarlıkları Bellidir. Bunlarda yazsınlar beni Sosyalizm ,Ateizm, Terörizm, Darvinizm, Komünizm , Leninizm, Maoizm vs hangisini istiyorlarsaoraya gömülmelerini talep etsinler bari Müslümanların mezarlıklarını necasetlemesinler Murdar mahluklar! 5 ) Şu zihniyete bakın hele : Türkiyede Dünya bazında Mesdeni gelişmeler ne varsa hep kendileri engellemiş, Despotluk yapmış, Skolastik kafası ile hertürlü engellemeyi yapmış kalkmış Uygarlık, Medeniyet, Bilim Zırtokrasi vb vb geveleme ile Milleti oayalamıştır. bakın bunlar AB ye, ABD ye, NATO yaZapüv rapt etmedimi, Bu Ülkeye;bu Memlekete, Türkiyenin Mega Kentelrine hangi kalıcı hizmet ve yatırmı yapmışlar bir tanesi var mı? 10Yılda bir İhtilal( ABD, AB ,İSRAİL ve NATO2nun talimatı ile ülkeyi ,Demokrasiyi, Üniversiteleri,Tarımı, sanayiyi vs vs yikim bilir 50 Yıl geri götürmüşler) Ya senin döneminde Hangi Üniversite hangi Keşfi yaptı? bunca yıl ,Sen Kıbrıstaki Soydaşlarımıza dahi sahip çıkmadın Merhum Erbakan Hocamız ve Semih sancar ın sayesinde Kıbrısta Bağımsız Türk Devleti kruldu neyi anlatayım kardeşim. Sen Üniversitelerde Tarihin ,kafan, Kimliğin karanlık ve Devrisabıksın Hiç KonuşmaTürkiye daha iyi olur ey SOL KAFA?
 • SelâmiSelâmi11 gün önce
  ULAN HALÂ MALSINIZ MAL. ABD DE AB DE HALÂ ÖĞRENEMEDİ. TÜRKİYE HAK YEMEZ HAKKINI DA YEDİRMEZ. TEHDİTLERE DE HİÇ BOYUN EĞMEZ.TOPUNUZ DA EMBESİLSİNİZ DÜNYANIN KANINI EMDİNİZ YETMEDİ Mİ.???
 • hasanhasan11 gün önce
  len gidin oğlum belanızı bizden bulmayın
 • meltemb41meltemb4111 gün önce
  gelin de cevap verin bekliyoruz dünyanın kan emici vampirleri
 • wwwwww11 gün önce
  Emre Erciş twitter hesabında bomba haber var.
 • PolatPolat11 gün önce
  Sıkıyorsa verirsiniz sizin gibileri hepsini gömdük yinede gömeriz durmak yok yola devam)))))))
 • Vedat CakirVedat Cakir11 gün önce
  HAKKIMIZI KAPTIRMAYACAGIZ! O KADAR!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019