TÜSİAD’dan ‘birlik’ çağrısı

Hükümet karşıtı çıkışlarıyla bilinen TÜSİAD, bu kez tüm kesimlere birlik çağrısında bulundu.

16 Mayıs 2019 Perşembe 12:03
TÜSİAD’dan ‘birlik’ çağrısı

Hükümete karşı siyasi çıkışları ile gündeme gelen Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), bu kez tüm kesimlere birlik çağrısında bulundu. Yüksek İstişare Konseyi Toplantısı’nda konuşan TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski, “Sermaye piyasaları, vergi, işgücü piyasası, eğitim gibi alanlarda reformların hızla başlaması gerekli. Bu reformlar orta vadeli sonuçlar doğuracak olsa bile kısa vadede güven arttırıcı etki yapacaktır. Bu doğrultuda atılacak adımlarda ve ekonomi programının yürütülmesinde ekonomi yönetimimizi destekleyeceğiz” dedi. Kaslowski, Türkiye’de uzunca bir süredir siyasi gelişmeler ve ekonominin konuşulduğunu, ancak küresel arka planda büyük değişimlerin olduğuna işaret ederek, dünyanın olağanüstü bir dalgalanma sürecinden geçtiğini ifade etti.

Tüm sektörlerin, aktörlerin, kurumların, verinin, eylemin ve yasal ortamın buluştuğu bir gelişim ve ilerleme ekosisteminin oluşturulması gerektiğini anlatan Kaslowski, “Tüm toplum kesimleri olarak siyasi farklılıkları bir kenara bırakıp Türkiye ajandasına, yapısal çözümlere odaklanmalıyız” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 12:03

YORUM YAZ

  • Yusuf canYusuf can7 gün önce
    Bunlardan bu ülkeye hayır gelmez,ufacık gotleri sıkışınca Mart kredi gibi bağırmaya obyeymefi uşakları oldukları batıdan yardım eklerler bunlar adla yerli drgil
  • ahmed saidahmed said7 gün önce
    way beee..KASLOWSKİ gelmiş bana eğitimimin nasıl olması gerektiğini ders veriyor..20 sene hükümet olupta iktidar olsan ne olur??olmasan ne olur??

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019