• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye’ye yönelik küstah sözler: İzin vermeyeceğiz

Libya'da darbeci Halife Hafter'in tarafında yer alan Temsilciler Meclisi Başkanı Akila Salih, Moskova görüşmelerinin kaybedenin Türkiye olduğunu ileri sürerek ülkeye yönelik müdahalelere izin vermeyeceklerini söyledi.

2020-01-19 18:58:00 -
Türkiye’ye yönelik küstah sözler: İzin vermeyeceğiz

Libya Ulusal Ordusu Komutanı Halife Hafter'i destekleyen Temsilciler Meclisi Başkanı Akila Salih, Libya halkının Türkiye ve diğer yabancı güçlerin ülkeye müdahale etmesine izin vermeyeceğini belirtti.

'Ahbar Libya' haber portalının haberine göre Salih, Mısır ve Rusya'ya yaptığı ziyaretlerin ülkenin doğusundaki kabilelerin liderleriyle bir araya geldi.

Libya halkının taviz vermeyeceğini ve Türkiye'nin veya diğer ülkelerin Libya'nın iç işlerine karışmasına izin vermeyeceğini söyleyen Salih şu ifadeyi kullandı:

"Terör ve aşırılıkla mücadelemiz, tüm silahlı gruplar ülkemizden ayrılana ve tüm Libya toprağı özgürlüğüne kavuşana kadar devam edecek."

'Moskova'daki görüşmeler başarısızlık olarak görülmemeli'

Salih, 13 Ocak'ta Moskova'da yapılan görüşmelerin başarısızlık olarak görülmemesi gerektiğini belirtti.

"Başarı elde edemeyen taraf Rusya değil, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti ve Türkiye" diye devam eden Salih, Ulusal Mutabakat Hükümeti ile Ankara'nın anlaşma sağlanması konusunda başarısız olduğunu ileri sürdü.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

aziz

ABD/RUSYA/FRANSA/BAE/MISIT/SUUD./ISRAIL in kucaginda onursuz casuslar ve kiralik kaatiller, anlasiliyor ki iliskilerinin gorunmez olduguni u zanneden salakkar
 • Yanıtla

Fırat Kalkanı

Desene gebertilmeniz bizim elimizden olacak. Tabiki bu sizin için onur vericidir.Abd,rus,israil ve avrupa sömürgesi yaşayan leşleri olacağınıza, ölü leşler olmanız sizin için onurdur...Türklere hep borçlusunuz...100 öncesi bir hesabınız vardı bizde, onu kapatma zamanı şimdi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı