• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'ye giden milyonlara göz diken Arap ülkesinin yeni hedefi şaşırttı

Yeniakit Publisher
2024-06-22 18:38:00 -
Türkiye'ye giden milyonlara göz diken Arap ülkesinin yeni hedefi şaşırttı

Türkiye'ye giden milyonlarca Rus turisti ülkelerine çekmek amacıyla çeşitli çalışmalar yapan Mısır'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Mısır Turizmi Geliştirme Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Amr El-Kadi, ülkesinin Rus turist hedefini açıkladı.

Mısır, 2024 yılı itibarıyla Rusya’dan 1,6 milyon turist ağırlamayı planlıyor. Bu rakam, bir önceki yıla göre yüzde 14 daha fazla turist anlamına geliyor.

RIA Novosti’ye konuşan Mısır Turizmi Geliştirme Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Amr El-Kadi, “Ocak-Haziran döneminde Rusya’dan gelen turist sayısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artış kaydettik. 2023 yılında 1,4 milyon Rus turisti ağırladık. Bu yıl ise yaklaşık 1,6 milyona ulaşacağımızı tahmin ediyorum.” dedi.

El-Kadi, bu artışın otellerde rekabetçi fiyatlar sunulması ve Rusya ile Mısır arasındaki uçuş sayısının artırılması sayesinde gerçekleşeceğini belirtti. Bu açıklamayı, Moskova’da düzenlenen ilk BRICS turizm forumu sırasında yaptı.

Kaynak: Turizm Ajansı

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mak

Bu MISIR in icten Hizmeti Türkiye den kopya cekerek alengirli oyunlrla Turist cekmiye calisiyor amma söyle bi Menkibe var.Duasi makbul bi Alime Hastalar gider Sifa da bulurlar. Uyanik in birisi bi hasta gibi birini götürür.lim in okudugu Dua lari farkettirmeden not alir, Bu sefer bu Uyanik Alimin rolüne girer ve Hastalara para ile okumaya baslar.Hicbirisi Sifa bulamaz ve sonunda gider Alime der ki Hocam sizin okudugunuz Dualarin aynisini bende okuyorum amma Sifa bulamiyorlar. O Hazret Alim der ki: Evladim Dua ayni Dua amma okuyan agiz baska agiz der
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23