• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin petrokimya projesi o ülkenin gündemine oturdu

Cezayir milli petrol şirketi Sonatrach Direktörü Tevfik Hakkar, Adana'da kurulacak petrokimya tesisine Türk yönetiminin büyük önem verdiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2021-10-19 04:48:00 -
Türkiye'nin petrokimya projesi o ülkenin gündemine oturdu

Cezayir resmi televizyon kanalına mülakat veren Hakkar, Ceyhan Endüstri Bölgesi'nde yapılacak projeyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Hakkar, Türkiye'nin Ceyhan Petrokimya Projesi'ne büyük önem verdiğini, bunun da polipropilen tüketen en büyük alanlardan birinde yer alan ülkenin ilk petrokimya projesi olmasından kaynaklandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın projeyle ilgili anlaşma törenine katılımıyla siyasi açıdan Türk yönetiminin konuya büyük önem verdiğini gösterdiğini belirten Hakkar, petrokimya projesinin yatırım miktarının 1,7 milyar dolar olduğunun altını çizdi.

Hakkar, bu fabrikanın polipropilen üretim tesisinde kullanılacak propan gazının Cezayir'den sağlanacağını, bunun da Sonatrach tarafından uzun süreli pazarlamasının garanti edildiğini vurguladı.

Sonatrach Direktörü Hakkar, başında bulunduğu kurumun yıl sonunda gelirinin 33 milyar dolara ulaşmasının beklendiğini dile getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sen gerzekalimisin???

Adam sen metetmiysiparimetevadeli sipariş aldığına seviniyor senin yaptığın 1,7 milyar dolarınmış...adamin yıllık satışları 33 milyar dolarmış... varmı senin ülkenin böyle bir şirketi????? Satıyormu bak adamlar????? Siz olsanız çoktaaaaan yahudinin elindeydi....
 • Yanıtla

Milliyetçi

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu elimizdeki mevcut çalışan petro kimya tesislerini kapatın hurdaya satın ülkemizin parasını tesis kurmak için Bedevilere peşkeş çekin yazıklar olsun sizlere koçun hurdaya sattığı Kocaeli Petkim tesislerinde üretilmeyen malzeme yoktu bu dünyada hesap vermeden gitmek yok biliyorsunuz değilmiş yiyici ve doymayan beyler
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23