• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'nin konuştuğu altın keşfi ile ilgili yeni gelişme! Teyit edildi

Gübretaş'ın Bilecik'teki Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler UMREK tarafından teyit edildi.

Yeniakit Publisher
2021-01-20 10:54:00 -
Türkiye'nin konuştuğu altın keşfi ile ilgili yeni gelişme! Teyit edildi

Gübretaş'ın Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) tarafından da teyit edildi.

Gübretaş 3.5 milyon onsluk altın keşfi yapmış ve parasal değerinin 6 milyar dolar olduğunu duyurmuştu.

KAP'a bilgilendirme yapıldı

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bilindiği üzere Şirketimizin 07.12.2020 tarihli KAP  açıklamasında, Şirketimize ait Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan 82050 nolu ruhsat kapsamı maden sahası ile ilgili verilerin bağımsız  bir değerlendirme şirketince değerlendirilerek uluslararası  standartlara göre raporlanması konusundaki çalışmalar hakkında bilgi  verilmiş ve bu çalışmalar kapsamında hazırlanan maden kaynak ve rezerv  tahmin sonuçlarına ilişkin açıklama kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Yine aynı açıklamada, bahsi geçen çalışmaların Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) standartlarına  uygun olarak, UMREK tarafından yetkilendirilen yetkin kişilerce  değerlendirilmesi ve UMREK Koduna uygun raporun hazırlanması sürecinin  de devam ettiği bildirilmişti.

Teyit edildi

Halihazırda UMREK yetkin kişilerince yapılan çalışmalar  tamamlanmış olup Şirketimizce 07.12.2020 tarihinde kamuoyu ile  paylaşılan maden kaynak ve rezervine ilişkin tüm bilgiler UMREK yetkin  kişilerince de teyit edilmiştir. Bu kapsamda yetkin kişilerce  onaylanan UMREK tablosu ekte kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır.

Şirketimizce yapılan muhtelif açıklamalarda da ifade edildiği  üzere, Şirketimizce işletilmesi kararlaştırılan Söğüt Altın Madeni Projesine ilişkin teknik çalışmalar sürmekte olup,  gelişmeler kamuoyu  ile paylaşılacaktır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kim olduğum çoğ mu önemli

Ha şimdi iktidarda AK Parti olmayacaktı, Erdoğan Başkan olmayacaktı size gazı, altını, petrolü koklatacaklardı öyle mi?????!!!!! Bu madenleri arayıp bulamazdınız bile!!!!! Bırakın bulmayı, bırakın aramayı, aramayı aklınızdan bile geçiremezdiniz. Ama ne yapacaksın işte, hani derler ya "kader" diye. CHP zihniyeti hiç bir iş yapmaz, yapamadığı gibi bir katkı da sunmaz, bırakın katkı sunmayı köstek olmamayı becerse yeter onu da yapmaz. Ama yine de iyi olur. Erdoğan, Bahçeli, Cumhur ittifakı Türkiye'ye çağ atlatır işten bile sayılmaz.. Niye hadi bilin bakalım. Çünkü Cumhur ittifakını AK Parti'yi, MHP'yi Erdoğan ve Bahçeli kurdu. Amaaaaaa CHP'yi Atamtürk kurdu. Onun içindir ki bu ülkede sistem kökten değişmedikçe ve bedeli de neyse ödenmedikçe bu vatanın gerçek sahiplerine rahat yok. """""OYUN BİTTİ""""" demenin bedeli biraz ağır olur ama sonu çoook iyi olur. İşte o zaman bayrak bir çaput parçası olmaktan çıkar, vatan satıh kabul etmez, devlet güç tanımaz, milleti kimse durduramaz. Kalın sağlıcakla.
 • Yanıtla

Mehmed

CHP=laiklik rakı balık bir de heykel tabi tacizsiz de olmaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23