• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'den yola çıkan gemiye el koymuşlardı! Husilerden açıklama geldi

Yeniakit Publisher
2023-11-21 08:00:00 -
Türkiye'den yola çıkan gemiye el koymuşlardı! Husilerden açıklama geldi

Yemen'de İran destekli Husiler, ülkenin kara sularına herhangi bir yabancı müdahale olması durumunda buna gereken cevabı vereceklerini bildirdi.

Husilerin "Sahil Savunma Kuvvetleri Komutanı" Muhammed el-Kadiri, Husilerin, İsrailli bir şirketin ortağı olduğu gemiyi Kızıldeniz'de ele geçirmesinin ardından açıklama yaptı.

El-Mesire televizyonunda yayımlanan açıklamasında Kadiri, Yemen'in kara suları ve adalarına herhangi bir yabancı müdahaleye karşı uyarıda bulunarak, böyle bir adıma gereken cevabın verileceğini söyledi.

Kadiri, Husilere bağlı deniz kuvvetlerinin, gerekli mühimmata sahip olduğunu ifade ederek Yemen'in batı sahilinde geniş bir alanda varlık gösterdiklerini iddia etti.

Yemen'deki Husiler dün yaptıkları açıklamada, İsrailli şirketlere ait gemileri hedef alma tehdidinde bulunmuş, ardından İsrail'in Walla gazetesi, Husilerin İsrailli bir şirketin ortağı olduğu gemiyi Kızıldeniz'de ele geçirdiğini belirtmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Türkiyem

İran desdekli husiler acaba yemende yemenide yem olarak hedef olarak tuzağami düşürüyorlar uyanin Müslümanlar İran amerika İsrail birdir ücüz kardeşdirler
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23