• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye'den Birleşik Arap Emirlikleri'nin hamlesine sert tepki: Bu ihanettir

Filistin topraklarını işgal eden İsrail ile anlaşmaya varan Birleşik Arap Emirlikleri'ne tepki gösteren Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında "Filistin davasına ihanet eden Birleşik Arap Emirlikleri'nin riyakar davranışını bölge halklarının vicdanı asla affetmeyecektir" ifadeleri kullanıldı.

Yeniakit Publisher
2020-08-14 10:40:00 -
Türkiye'den Birleşik Arap Emirlikleri'nin hamlesine sert tepki: Bu ihanettir

Bölgede ABD'nin kuklası haline gelen Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Filistin topraklarını açık hava cezaevine çeviren İsrail ile diplomatik ilişkileri tamamen normalleştirmek üzere anlaşmaya vardı.

Gelişme sonrası Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi. 

"Filistin davasına ihanet eden Birleşik Arap Emirlikleri'nin riyakar davranışını bölge halklarının vicdanı asla affetmeyecektir" ifadelerinin kullanıldığı açıklama şöyle denildi:

"ABD, İsrail ve BAE tarafından açıklanan ve İsrail-BAE ilişkilerinin bütünüyle normalleştirilmesini öngören ortak bildiriye ilişkin olarak Filistin halkı ve Yönetimi tarafından gösterilen güçlü ve müşterek tepkiyi haklı buluyoruz.

2002 yılında Suudi Arabistan öncülüğünde Arap Ligi tarafından geliştirilen ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nca da desteklenen Arap Barış Planı’nın BAE tarafından tek yanlı bir tasarrufla ortadan kaldırılmaya çalışılması son derece endişe vericidir.

Hal böyle iken, sözkonusu üçlü bildiriyi Filistin davasına destek olarak takdim etmenin hiçbir inandırıcılığı yoktur.

Zaten ölü doğan ve hiçbir geçerliliği olmayan ABD planı üzerinden gizli hesaplar yapmaya çalışan BAE, bu şekilde Filistin'in iradesini de yok saymaktadır.

BAE liderliğinin Filistin halkının ve Yönetiminin rızası hilafına Filistin adına İsrail'le müzakereler yürütme ve Filistin açısından hayati önem taşıyan konularda taviz verme yetkisi hiç bir şekilde yoktur.

Kendi dar çıkarları uğruna Filistin davasına ihanet ederken, bunu adeta Filistin için yapılan bir özveri gibi takdim etmeye çalışan BAE'nin bu riyakar davranışını tarih de, bölge halklarının vicdanı da unutmayacak ve asla affetmeyecektir."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

tipine baksana hiç insana benzer bir tarafı varmı. bunlar sosyetik şeytanlaşmış müslüman.
 • Yanıtla

isimsiz

dışişleri bakanlığı kapatılsın yerine islam-işleri bakanlığı açılsın!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23