Türkiye'de bir ilk! İşte o Hybrid makam aracı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara'da katıldığı bir programaHybrid makam aracıyla geldi.

26 Nisan 2019 Cuma 21:55
Türkiye'de bir ilk! İşte o Hybrid makam aracı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Üniversitesi, Kuluçka ve Ar-Ge Merkezi’nin açılışına Japon firması tarafından üretilen Hybrid makam aracıyla geldi.

Ankara Üniversitesi'nde genç girişimcilerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, programın sonunda tüm stantları tek tek gezerek Kuluçka ve Ar-Ge inovasyon çalışmalarını inceledi.

Stant gezileri sırasında bol bol fotoğraf çektiren Varank'ın makam aracı ise dikkatleri üzerine çekti. Varank'ın, Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları' ve 'Öğrenci Konseyi' işbirliğiyle ilk defa düzenlenen İnovasyon Haftası etkinliğine çift motorlu Hybrid araçla geldi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, etkinliğin sonunda Hybrid makam aracının camından öğrencilere el sallayarak, Ankara Üniversitesi Teknokent yerleşkesinden ayrıldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Nisan 2019 Cuma 21:55

YORUM YAZ

 • Can_demirkan53 Can_demirkan53 21 gün önce
  Su yorumlar okudugumda hep aklima boyle bir gazeteyi hep solcu mualif okurlar okuyorda onlarmi yorum yaziyor. Hep olumsuz hep olumsuz yorumlar.
 • SelimSelim22 gün önce
  Bu araç bir çok İşçi sendikası ve bir takım odaların Audi 6 3 bin motor makam araçlarına kapak olsun. Ankarada 3 bin motorluk bir araca kim niye ihtiyaç duyar.
 • Tamam Tamam 22 gün önce
  Bu haber Bakanı üstü örtülü kötülemek için yapılmış. Bol bol fotoğraf çektirmiş diyor mesela. Adam gezintici demeye getiriyor
 • AmaAma22 gün önce
  Kesinlikle AKP destekçisi değilim ama haksızlık yapmayın, bu araba Türkiye de üretiliyor ve bir bakanın genelde bindiği üst sınıf lüks arabalardan değil. Böyle bir toplantıya bu tip bir araç ile gelmesi bence güzel. Düşünmeden tepki göstermemek lazım haksızlık kim yaparsa yapsın haksızlıktır.
 • BizBiz22 gün önce
  S.Aleyküm. neye seviyorsunuz.japon hibrit pahalı araç. Yerli ve %100elektrikli araç nerede.... kobiler zaman yapıyorlar devlet neden desteklemiyor.5 patron kımıldıyor bile.devlet teşvik veriyor ama % 10 bile altın hissesi yok...neden neden neden...S.ALEYKUM...saygilarimla...
 • İşsiz İşsiz 22 gün önce
  İşçi açlık sınırının altında yaşamaya devam etsin, işsizlik rekoru kırılsın, tl-borsa dip yapsın ne önemi var. Onun arabası var güzel mi güzel, şöförü de var özel mi özel...
 • Ayhan ÇelikAyhan Çelik22 gün önce
  Devlet ricali kendi markamıza binmeli kardeşim.Ne alemde o iş.Hani bırt bırt resimlerini servis ediyordunuz.
 • Corumlu Corumlu 22 gün önce
  Maasallah yerli hibridi bayagi cabuk urettik.
 • Bu gidiş nereye?Bu gidiş nereye?22 gün önce
  Tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı zayi edilirken, "İtibarda tasarruf olmaz" lafıyla savurganlığa devam edenler, Allah'ın "Yiyin, için, israf etmeyin" ayetini bilmiyorlar mı? En'am Suresi, 141. ayet: Asmalı ve asmasız bahçeleri, hurmaları ve tadları farklı ekinleri, zeytinleri ve narları -birbirine benzer ve benzeşmez -yaratan O'dur. Ürün verdiğinde ürününden yiyin ve hasad günü hakkını verin; israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.Araf Suresi, 31. ayet: Ey Ademoğulları, her mescid yanında ziynetlerinizi takının. Yiyin, için ve israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.İsra Suresi, 26. ayet: Akrabaya hakkını ver, yoksula ve yolda kalmışa da. İsraf ederek saçıp-savurma.İsra Suresi, 27. ayet: Çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise Rabbine karşı nankördür.Furkan Suresi, 67. ayet: Onlar, harcadıkları zaman, ne israf ederler, ne kısarlar; (harcamaları,) ikisi arasında orta bir yoldur.
 • Uh-1Uh-122 gün önce
  Ankara daki israfın önüne geçilmeli.
 • TedbirTedbir22 gün önce
  Acilen bu araçlardan diğer kamu kurumlarına da alınmalı. Devlet hızlıca tasarruf tedbiri almalı. Konya'da bile büyükşehir ve merkez ilçe belediyelerinin, Ticaret Odasının, İl Emniyetinin lüks makam araçları valinin modeli geride kalmış makam aracından yeni, lüks ve pahalı.. Bu nasıl başıboşluk ve savurganlık?
 • BilalBilal22 gün önce
  Mâşallah yerli ve milli. Japon'da Türk soyundan. Aynı Çin ve Almanlar gibi. Durmak yok, gaz vermeye devam.
 • VatandaşVatandaş22 gün önce
  Bende sandim basligi ilk okuyuncaTürk mali diye. Koca bir boş bir hayal yazik bir bakanin reklami ne diyeyim ihanetmi?
 • Corç KetempereCorç Ketempere22 gün önce
  Daha pahalı makam araçlarının alınması çok iyi bir fikir. Bunun zırhlısı varsa en pahalısı hangisiyse onu almak lazım gelir. Devlet büyükleri harcamalarıyla ülkemizin şanını göstermeliler. Çok takdir ettim. En üst modeli çıkınca hemen o alınsın. Dünya bizi kıskanıyor beyler! Almanlar bizi kıskanıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Mayıs 2019