• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Türkiye-Libya mutabakatı sonrası Mısır'dan tehlikeli hamle!

Türkiye-Libya arasında imzalanan Akdeniz mutabakatı sonrası kirli planlar altüst olan Mısır'dan bugün tehlikeli bir hamle geldi. Alınan bilgiye göre, Mısır Deniz Kuvvetleri Akdeniz’de riskli bölgede tatbikat başlattı.

Yeniakit Publisher
2019-12-12 16:32:00 -
Türkiye-Libya mutabakatı sonrası Mısır'dan tehlikeli hamle!

Mısır, İsrail ve Yunanistan'ın mutabakata itirazları devam ederken, Libya’nın yanı başındaki Mısır’dan bugün dikkat çekici ve bir o kadar da tahrik edici bir hamle geldi. Mısır Deniz Kuvvetleri Akdeniz’de riskli bölgede tatbikat başlattı.

Habertük'ün diplomatik kaynaklara dayandırdığı bilgilere göre, tatbikat Deniz Kuvvetleri Komutanı Amiral Ahmet Halit’in komutasında başlatıldı.

Savaş kabiliyetini gösterme faaliyetleri çerçevesinde yapılıyor

Tatbikatın Mısır Deniz Kuvvetleri'nin, Silahlı Kuvvetler'in yıllık savaş tatbikatları kapsamında ‎denizlerdeki ekonomik bölgelerin kontrolü ve derin sulardaki hayati hedeflerin ‎güvenliğinin sağlanması konusundaki savaş kabiliyetini gösterme faaliyetleri çerçevesinde yapıldığı ifade edildi.

Mısır’ın tehlikeli hamlesi özellikle Libya'nın yasal hükümeti tarafından dikkatle takip edilirken, Mısır’ın BM tarafından tanınmayan ve radikal görülen Hafter güçlerinin kontrolündeki alanlardan tatbikatını sürdürdüğü belirtiliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgilere göre, Akdeniz’de operasyon sahasındaki tatbikata Mısır Deniz Kuvvetleri'nden başta Mistral ‎helikopter gemisi ve ona eşlik eden savaş güçleri olmak üzere çeşitli savaş ‎kabiliyeti olan birlikler katılıyor.

Faaliyetler kapsamında Mısır denizaltısından ‎‎130 km menzili olan ve gemilere karşı kullanılan Harpoon tipi su altı füzeleri ‎kullanıldığı belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali

bu darbeci AMERIKA-ISRAIL finosisi, misir halkinun 44.000 km 2 hakkini sahiplerinin emriyle yunana terketti! 
 • Yanıtla

Vatandaş

Arap ülkeleri nın başındaki bazı ....ler islam düşmanı bunlar siyonist lerin köleliğini yapıyorlar Allah kahretsin
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23