TÜRGEV'den CHP adayı İmamoğlu'nun açıklamalarına cevap

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı'ndan (TÜRGEV),CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile çıktığı ortak yayındaki iddialarına ilişkin açıklama yapıldı

17 Haziran 2019 Pazartesi 06:18
TÜRGEV'den CHP adayı İmamoğlu'nun açıklamalarına cevap

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından (TÜRGEV),CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile çıktığı ortak yayındaki iddialarına ilişkin açıklama yapıldı.

DHA'nın haberine göre; TÜRGEV'in resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İstanbul'da 23 Haziran'da yapılması planlanan Büyükşehir belediye başkanlığı seçimleri öncesinde gerçekleştirilen ve adayların konuk olduğu canlı yayında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı vakfımız hakkında bazı açıklamalar yapmıştır. 23 yıldır İstanbul'da ve Türkiye'de binlerce genç kızımızın eğitimine destek vermek üzere gece gündüz çalışan vakfımız dile getirilen ithamları kesinlikle hak etmemektedir. Vakfımız, sunduğu imkanlarla dünyaya kucak açmış, 49 Yükseköğretim, 11 Ortaöğretim yurduyla tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen; araştıran, sorgulayan, öğrenen ve üreten girişimci genç kızlar yetiştirmeyi kendisine şiar edinmiş bir vakıftır.

İstanbul Büyükşehir belediyesi, vakfımıza, yayında ifade edildiği gibi, herhangi bir nakdi veya kaydi ödeme yapmamıştır. İstanbul büyükşehir belediyesi ile vakfımız arasında yapılan iş birliği yasallık, şeffaflık ve İstanbul halkına hizmet esasıyla, Benzeri pek çok sivil toplum kuruşu ile olan işbirliklerinden farksız şekilde yürütülmüştür. Vakfımızın isminin bir kaç kez anılarak, daha önce de sayısız kez yalanlanmış olan ifadelerin kullanılması büyük talihsizliktir. Daha fazla İstanbul gibi vakıf kültürü ile anılan bir şehrin vakıflarının asılsız iddialarla yıpratılmaya çalışılması, vakıfların 'kirli' vakıf - temiz vakıf gibi subjektif yorumlara açık şekilde ayrıştırılması başta İstanbulumuza büyük bir haksızlıktır. Sayın CHP adayını, kucaklayıcı ve birleştirici bir siyaset yürüttüğü iddiasının gereği olarak, gençlerimizden ve vakfımızın tüm gönüllülerinden özür dilemeye davet ediyoruz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi 06:32

YORUM YAZ

 • Sena Sena 1 ay önce
  Makaryosun .. ekrem,allah belanı versin inşallah
 • millimilli1 ay önce
  ben dün oturdum çayımı yanıma aldım bi istanbullu olarak nasıl karar veririm bu tartışmaya göre konuşmalara vaatlere bakıyorum imamoğlu konuşma olarak biraz hatipli ği binali beyden üstün ammaaaa binali beysayın imamoğlu vaat vermek önemli değil vaatleri yerine getirmek önemli dedi mesala beylik düzünde başkenken millete 15 tane kreş sözü verdin dedi 5 yıla ancak 1 tanesini yapabildin dedi imam oğlundan çürütmesini beklerdim ama cevap dahi vermedi demekki imamoğlunun vaatleri demirein 2 anahtar bir ev bir araba vaadini getirdi aklıma bu millet yerse onun için İSTANBULLUolarak binali beye oyumu atacam çünki yaptıkları yapacaklarının teminati bu güne kadarda söz verip yapmadı yok
 • hikmethikmet1 ay önce
  "çağdaş vakıflar, kirli olmayan temiz vakıflar" dedi. bu ibare bile yeter, kendi zihinlerinde bir adalet sistemi var herhalde, orada herkesi fişleyip ötekileştiriyorlar, ondan sonra tarihte bir çok örneği olduğu gibi, sizler insanları ayrıştırıyorsunuz diye itham edip yalan konuşuyorlar
 • Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu Ahmet Faruk Çarıkcıoğlu 1 ay önce
  CHP adayı iftira ve yalanda çok mahir.
 • turkturk1 ay önce
  CHPNIN HAYATI YALAN YAKIN DA KAYBOLUP GIDECEK.. YALAN VE SEREFSIZLIK HIRSIZLIK DOLANDIRICILIK SAHTECILIK HERSEY CHP DE VAR CHP HICBIRZAMAN LIDER OLAMADI S.......M SENDE OLAMAYACAK.
 • ......1 ay önce
  Anadolu ajansını bombalayan yahudi israil ve iftira kampanyasına sarılan papazoğlunun arasındaki fark nedir?
 • Özgür türkiye Özgür türkiye 1 ay önce
  Tabi tabi zeki müren de bizi görecekmi?

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019