TSK o bölgeye üs kurdu

Afrin'i kuşatan TSK, hakim tepelerde üsler oluşturarak mevzilendi.

14 Mart 2018 Çarşamba 15:16
TSK o bölgeye üs kurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri, geçen 20 Ocak günü terör örgütlerinin baskısına son vererek hem sınır güvenliğini sağlamak hem de Suriyelilerin evlerine güven içerisinde dönmelerine olanak vermek adına Afrin´e yönelik Zeytin Dalı Harekatı´nı başlattı. Harekat kapsamında Kilis ve Hatay sınırından Suriye´ye geçen TSK birlikleri, Özgür Suriye Ordusu güçleri ile birlikte birbiri ardına Afrin kırsalındaki köyleri terör örgütlerinden arındırdı. Harekatın 50`nci gününde ise TSK ve ÖSO güçleri 200´ü aşkın köy ve stratejik noktayı terörden temizledikten sonra hedeflenen Afrin´i gören hakim noktalara ulaştı.

Kuzey, batı ve güneyden olmak üzere 3 ayrı noktadan ilerleyen TSK güçleri, Afrin´i gören hakim tepelere ulaştıktan sonra burada üslenmeye başladı. Çevresindeki köyleri de terörden arındıran TSK birlikleri, Afrin´i gören hakim noktalara zırhlı birlikleri ile üs kurdu. İş makineleri ile yapılan düzenlemenin ardından buraya konuşlandırılan tank ve obüslerin namluları Afrin´e çevrildi. Afrin´i gören tepelerdeki siperlere yerleştirilen zırhlı birliklerin yanı sıra TSK´nın özel kuvvetleri ile meskun mahal operasyonuna katılacak birliklerin özel kuvvetleri de aynı bölgede konuşlandı.

Afrin´i havadan ve karadan saniye saniye izleyen TSK birlikleri, olası saldırı girişimine karşı da bölgede eli tetikte görev yapıyor.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 15:16

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    15 Aralık 2018