Trump'tan Türkiye'ye yaptırım açıklaması!

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye S-400 konusunda yaptırım uygulamayacaklarını açıkladı.

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:08
Trump'tan Türkiye'ye yaptırım açıklaması!

ABD Başkanı Trump, Oval Ofis'te Türkiye'nin S-400'leri almasıyla ilgili bir değerlendirme yaptı.

Trump, "Türkiye'ye yaptırım getirecek misiniz?" sorusuna, "Hayır. Şu anda buna bakmıyoruz" yanıtını verdi.

Türkiye'nin S-400'leri almasına ilişkin Beyaz Saraydan dün yapılan açıklamada, S-400'lerden dolayı Türkiye'nin artık F-35 projesinin parçası olamayacağı belirtilerek, "ABD, Türkiye ile stratejik ilişkisine halen çok değer vermektedir. NATO müttefikleri olarak ilişkilerimiz çok katmanlıdır ve sadece F-35'lere bağlı değildir" değerlendirmesi yapılmıştı.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) da Türkiye'nin, S-400 alımından dolayı F-35 projesinden çıkarılması için sürecin başlatıldığını bildirerek, "Bununla beraber ABD, Türkiye'nin stratejik ortaklığına halen çok değer vermektedir" açıklamasını yapmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Temmuz 2019 Perşembe 20:08

YORUM YAZ

 • MilliMilli1 ay önce
  uyan tc ...Atatürk mason derneklerini, onlarca Misyoner koleji kapattı.Tam bağımsız, sınıfsızTürkiye için çalıştı. Ve de zehirlendiği söyleniyor. Dediğin gibi olsa Soros şehitlik gazilik kalksın ile birlikte Atatürkçülük bitsin diye uğraşmazdı...
 • mevhibe inalmevhibe inal1 ay önce
  Aman Sn. Trump şimdi bizim Kriptolar çok üzülür."Pentagon göreve"pankartlarını açarlar...
 • Cengiz AkCengiz Ak1 ay önce
  Demekki neymiş çivi çiviyi sökermiş Reise Selam olsun
 • hercaihercai1 ay önce
  UYGULARSANIZ TURKIYE DAHA CABUK AYAGA KALKACAK.
 • YorumcuYorumcu1 ay önce
  Davutoğlu her yerde konuşan bu ümmeti Türkiye içinde bölmeye çalışan bir yahudi ajanıdır dikkat
 • özkanözkan1 ay önce
  BAKMAYIN SİZ BU TRUMP VE İSRAİLİNNİN İŞİNE GELDİDE ÇAKOZ ETMİYORLAR BASKI FALAN HİKAYELERİ, İSRAİLİN LOBİSİNİNTÜRKİYE'YE F-35 ALIMLARININ DURDURULMASIÇALIŞMASI, NETİCESİNDE YOKSAÖZELLİKLETRUMP KAVGA EDİYORBU GÜÇLERLE ,PENTAGONU ASKERİ AVRUPA ÜLKELERİNİ TÜRKİYENİN YÜZÜNÜRUSYAYA DÖNMESİNİ İSTEMEZLERTÜRKİYE F-35 LERİ İSTEMELİDİRÖLMEK VAR F-35 DEN, DÖNMEK YOK DEMELİDİR...İSRAİLE İNAT.
 • SelamiSelami1 ay önce
  Bu adam Tayyip Erdoğan sever çıktı bugün hepsiyle kavga etmiş TRUMP... Erdoğan sever bir ABD başkanı ilginç bir durum bu?
 • Fakan Fükür Fakan Fükür 1 ay önce
  Pensilvanya`daki zat araya girmisdir. Yapma Trump demis olabilir, zaten zayif bir durumdalar isler daha kötüye gitmesin TC`de demis olabilir. Iyi adamdir.
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  yaptırım uygulayında bindiğiniz dalı kesin çok güleceğim hallerinize şerefsizler. zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ağustos 2019