Trump'tan gözdağı! Bu kez Meksika'yı hedef aldı

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika'nın ABD'ye yasa dışı göçmen geçişini durdurmak için yeterince çabalamadığını belirterek, 'Meksika yanlış yapıyor, yakın zamanda bir cevap vereceğim.' ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2019 Salı 22:24
Trump'tan gözdağı! Bu kez Meksika'yı hedef aldı

Başkan Trump, resmi Twitter hesabından yasa dışı göçmenler ve Meksika'nın tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Meksika'nın ABD'ye güney sınırından yasa dışı göçmen girişini durdurmak için "neredeyse hiçbir şey yapmadığını" belirten Trump, Meksika'nın, kendisi de dahil diğer ülkelerden insanların ABD'ye göç etme hakkı olduğu ve bu yasa dışı göçle bağlantılı maliyetten de ABD'li vergi mükelleflerinin sorumlu olması gerektiği yönünde tutum sergilediğini kaydetti.

Trump, "Meksika yanlış yapıyor, yakın zamanda bir cevap vereceğim." ifadeleriyle Meksika'ya gözdağı verdi.

Orta Amerika ülkeleri Guatemala, Honduras ve El Salvador'dan “şiddet ve yoksulluk” gibi nedenlerle yola çıkan göçmenler, Meksika sınırından ABD'ye gelmeye devam ediyor. 
Göçmen karşıtı politikaları nedeniyle eleştirilen Trump ise "yasa dışı göç ve uyuşturucu trafiğiyle" mücadele için Meksika ile olan sınıra duvar örülmesi gerektiğini savunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 22:24

YORUM YAZ

 • SelmanSelman26 gün önce
  Kuduz kopek gibi her tarafa saldiriyor yahudi usagi azgin kefere! Bize de 2 hafta sure vermis s 400 icin soytari! Ya oyle ya boyle tarzinda yine tehdit etmis! Yaptirim maptirim deyu yine ayni zirvalari tekrarlsmis! Esas biz size 2 hafta sure veriyoruz soytari! Ceneni kapatip bu konu hakkinda bi daha konusmayacaksin! Aksi halde tr deki butun usleriniz ve askerlerinizi de alip defolun. Savas istiyorsan savasiriz da. Soytariya bak! Elinden geleni ardina koma. Tam soytari vallahi:)))
 • paramechparamech26 gün önce
  NASA baksın bakalım, ABD'e düşecek bir meteor falan var mı? Adamlar başka türlü frenlenmeyecek...
 • ........26 gün önce
  Firavun iyice zıvanadan çıktı. İsrail dışında dostu kalmadı. Suudu falan bunları ilk fırsatta satar.
 • AliAli26 gün önce
  Asıl bizi hedef aldı. Ama haber yapacak cesaret yok. S400 ve f35 ler için 2 hafta süre verdi adam. Yoksa yaptırım kararı verdiler. Geçen sene "tek adam olunca Türkiye şahlanacak" diyene inananlar.1 senede nereye geldik. Her söylenenlere inanmayın.Batıyoruz
 • Malatya Malatya 26 gün önce
  Turpm amerikanın sonu olacak dünyayla uğraşıyor sonu nolacak batak olacak
 • uyan dünya uyan dünya 26 gün önce
  kudurmuş bu köpek karantinaya alın her tarafa saldırıp mikrop saçıyor

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019