Trump Netanyahu'ya talimat verdi! Uzak dur

Trump yönetimi, İsrail Başbakanı Netanyahu'dan İran konusunda tarafsız kalarak söz konusu krize karışmamasını istedi.

19 Mayıs 2019 Pazar 15:13
Trump Netanyahu'ya talimat verdi! Uzak dur

Tel Aviv kaynaklarından edinilen bilgiye göre Trump yönetimi, İsrail Başbakanı Netanyahu'dan İran konusunda tarafsız kalmasını ve söz konusu krize karışmamasını istedi.

İsrail güvenlik kaynakları, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ordu ve güvenlik güçleriyle ABD ile İran arasında artan gerilim ve Körfez'deki krize ilişkin olağanüstü toplantılar gerçekleştirdiğini bildirdi.

Netanyahu, 3 defa pompeo ile görüştü

Kaynaklar, ABD'nin Ortadoğu'da yaşananlarla ilgili İsrail istihbaratından bilgi istemek konusunda tereddüt etmediğini söyledi. Ayrıca Netanyahu'nun bir hafta içinde en az üç kez ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiğini de doğruladılar.

Netanyahu düzenlediği yaptığı toplantılarda Ortadoğu'daki askeri gerilimin artmasına karşı alınacak tedbirleri tartıştı.

Kanal 13 televizyonu muhabiri Barak Ravid üst düzey İsrailli yetkililere dayandırdığı haberinde, şu aşamada İsrail'in İran'ın hedefi olmasının uzak bir ihtimal olduğunu aktardı.

Netanyahu, güvenlik birimlerinin başındaki isimlere, Körfez'deki gelişmeleri takibe devam etmeleri ve İsrail'in bu girdabın içine çekilmesini engellemeleri talimatını verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 15:13

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Haziran 2019