• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

TRT’den personel alma iddialarına cevap!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu personel alındığına dair çıkan haberlerle ilgili, "Tamamen söylenti ve çarpıtmalardan oluşan 'TRT’ye 1422 yeni eleman alındı' haberleri tamamen gerçek dışı ve yalandır" açıklamasını yaptı.

Yeniakit Publisher
2019-09-17 15:11:00 -
TRT’den personel alma iddialarına cevap!

Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna (TRT), 1422 yeni eleman alındığı haberlerinin tamamen gerçek dışı olduğu bildirildi.

TRT'den yapılan açıklamada, kuruma toplu personel alımı yapılmadığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Tamamen söylenti ve çarpıtmalardan oluşan 'TRT'ye 1422 yeni eleman alındı' haberleri üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur. Bu yönde yapılan haberler tamamen gerçek dışı ve yalandır. Türkiye Radyo Televizyon Kurumuna toplu personel alımı yapılması kesinlikle söz konusu değildir. Firmalar üzerinden taşeron statüsünde çok uzun yıllardır zaten TRT'ye hizmet etmekte olan personelimizin statüsü değiştirilerek Özel Hukuka Tabi Personele dönüştürülmüştür.

Haberlerde sanki yeni işe alınmış gibi verilen personel rakamlarını, halihazırda TRT'de çalışmakta olan bu arkadaşlarımız oluşturmaktadır. Tekrar belirtmek isteriz ki İstihdam Fazlası Personel Uygulaması sonrasında iddia edildiği gibi TRT'ye toplu yeni personel alımı kesinlikle yapılmamıştır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

orhan can

yalan söylüyor bal gibi yeni personel almışlar.lafa bak,personelimizin statüsü değiştirilerek özel hukuka tabi personele dönüştürüldü.ne demekse yersen
 • Yanıtla

Politik-Yorum kanka çaktırmadan fetö propagandası yapalım

İktidar hakkında yıllardır yalan haber üretiliyor,iktidardan cılız bir yalanlama..O kadar...Piyasaya yayılan yalanlar öyle bir maya tuttu ki İKTİDAR sırf bu yalanlarla YIKILACAK..Sert ,çok sert tepki verin,yalan söyleyeni anasından doğduğuna pişman edin,yoksa bu işin sonu %25 oyu olan cehape ye hükümeti teslim olacak...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı