Trabzonspor'dan teşekkür: Erdoğan devreye girdi, sorun çözüldü!

Kulüpler Birliği toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulüp olarak yaşadıkları sıkıntının çözümünde destek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 00:07
Trabzonspor'dan teşekkür: Erdoğan devreye girdi, sorun çözüldü!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, A Spor'a konuştu ve UEFA süreciyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ağaoğlu, "Fair-play anlaşmasına uymadığımız için Disiplin Kurulu'na sevk edildik. Bunun cezası da '1 ya da 2 yıl Avrupa kupalarından men edilme' cezasıdır. Ama orada fair-play komitesinin 7 maddesi var. Fair-play komitesi 'yeni yönetimin tasarrufları, gerçekleştirmiş olduğu ekonomik program, futbolcu alış-satışlarındaki dengesi, gelir gider dengesini koruması, bu ekonomik programı devam ettirmesi, 5 milyon euro'dan fazla açık vermemesi ve Bankalar Birliği ile anlaşmayı imzalaması halinde önümüzdeki sezon Avrupa kupalarına katılması yönünde bir tavsiyede bulunuyor" dedi.

'Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz'

Ahmet Ağaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

"Komite 'Her ne kadar da bizimle yapılan anlaşma şartlarına uyulmamışsa da yeni görev alan yönetimin yapmış olduğu uygulamalar, ekonomik uygulamalar, transferde gösterilen özen, altyapıya verilen önem, A takımda yer alan 19 futbolcunun 17'sinin altyapıdan gelmiş olması, seyirci hasılatında ve ürün satışlarındaki artış göz önüne alınarak Trabzonspor'un bu sene belirli bir ceza ödeyerek, Avrupa gelirlenin yüzde 50'sine el konulması şeklinde ceza uygulanabilir' diyor. Disiplin kurulu kararını vermeden 'ceza geliyor ya da gelmiyor' denemez. Biz zaten geldiğimizden bu yana hemen her gün bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Hatta bugün içinden çıkamayacağımız noktayla gelmiş olduğumuz bir sorunda, kendisine buradan şükranlarımı arz ediyorum, Sayın Cumhurbaşkanımızın devreye girmesi ile çözüme ulaştı. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu sorunun ortadan kalkmasında göstermiş oldukları çabadan dolayı kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Çok çabuk karar verilmesi gerekiyordu, Sayın Cumhurbaşkanımız devreye girmesi ile bu sorunu sıkıntısız şekilde atlattık. Allah'a şükürler olsun. Tabii bu Trabzonspor'un sorunları bitti anlamına gelmesin. Her zaman sıkıntılarla karşılaşan bir kulübüz. Haziran'daki kura çekimini göz önüne aldığımızda 2-3 hafta içinde disiplin kurulunun kararı vermesini bekliyoruz. Hem bizim için hem Fenerbahçe için karar verecekler."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 00:07

YORUM YAZ

 • MuratMurat29 gün önce
  Adalet birinin devreye girmesiyle belirleniyorsa bu ülkede adalet beklemeyin.Akpnin kırdığı pottan sonra Trabzon a şirin görünme çabası.Ne acıdır ki normal yollarla adaleti temin etme imkanı kalmamıştır.
 • osman!!!osman!!!29 gün önce
  Ülkenin genelini ilgilendirmeyen saçma sapan konularda zaman harcanıyor demek!! ne güzel, bizde hizmet bekliyorduk.
 • mustafamustafa29 gün önce
  Bende Fenerbahçeliyim, ne olacak şimdi! bana ne trabzondan, fenerbahçeden. Ülkemizi ilgilendiren meselelerle uğraşın. EYT var, 6284 sayılı acilen kaldırılması gereken aile yasaları var. Kalkıp trabzonspor diyorsunuz. bıktık bu trabzon sevdalılarından, meleket ayırımı yapılıyor resmen.
 • gündüz81gündüz8129 gün önce
  NE BÜYÜK BİR HABER!! bana ne trabzondan, EYT ne olacak, müebbet nafaka ne olacak!! araya girip de bunları çözün.
 • Harun Harun 29 gün önce
  BendeİstanbuldaYaşayan Fenerbahçeli BiriOlarak Tüm AilemleSandıga Gidersem Ellerim ayaklarım kırılsın .yeter artıkbu trabzon seviciligi7 yıl oldu yargıtay kararı bekliyoruz.Fenerbahçenin daha çok borcu var onuda halletsin o zaman
 • leventkleventk29 gün önce
  her gereksiz şeyi çözüyorda, birdeçalışanın, emeklinin memurun işçinin düşük maaş zammını çözseya, çözmesseseçmen çözerböyle
 • Cem 61 TSCem 61 TS29 gün önce
  İstanbul'da yaşayan Trabzonlular'ın oyu için olmasın bu iş Sayın Başkan? GS lilerin oyu için de Şampiyon yaptılar. Oyun üstüne oyun. Bize her yer Trabzon diye bir kampanya başlatsan da bizden yardım alsan daha evlâ değil miydi? Fenerli'den yardım almak yakışmadı. Siyasetin alet olması yakışmadı. Trabzonspor ' un böyle katekullilere ihtiyacı yok.
 • RİZELİ HARUNRİZELİ HARUN29 gün önce
  her halde son maçta RİZE SPORA bir kıyak yaparsınız.ŞAKA ŞAKA
 • Trabzon SporTrabzon Spor29 gün önce
  Bide 2011 Kupasına el atsa reis .Oyumuz ona 23 Haxiranda

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019