• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer rehin mi alındı? '06 AGA..' plakanın sırrı

Milyonlarca dolarlık kripto para vurgunu yaparak ortadan kaybolan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer'in mafyanın elinde rehin olmuş olabileceği iddia edildi.

Yeniakit Publisher
2021-05-05 10:55:00 -
Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer rehin mi alındı? '06 AGA..' plakanın sırrı

Türkiye'den 108 milyon dolarlık kripto parayla Arnavutluk'a kaçan ve bu ülkede yoğun biçimde aranan kripto para borsası Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer için mafya bağlantısı ihtimali güçleniyor. İddiaya göre; mart ayından itibaren kaçış planını yapmasında etkili olan bir mafya bağlantısı, Özer'i kandırarak Arnavut mafyasının ağına çekmiş olabilir. Tiran Havalimanı'na geldikten sonra kendisini karşılayan şüpheliler, Özer'i ilk önce otele daha sonra da bir eve yerleştirmişti. Polis, yoğun bir biçimde Özer'in izini sürüyor.

TRT Haber ekibinin önünü kestiler

Tiran'da bulunan TRT Haber ekibi ise önceki gün sivil kıyafetli 2 motosikletli tarafından sorguya çekilmek istendi. Muhabir Ceyda Muslu'dan Özer'in nerede olduğunu söylemesi istendi. Muslu "Siz kimsiniz?" diye sorunca, motosikletliler "Polisiz" dedi.

Arnavutluk'ta 06 AGA... plakalı aracın sırrı!

O sırada bölgeye kim olduğu bilinmeyen başka biri geldi. Gelen kişi 06 AGA ... Türkiye plakalı bir araçtan indi ve bunu gören motosikletliler olay yerinden uzaklaştı. Diğer kişinin kimliği de henüz bilinmiyor. 

Kripto Tosuncuk yakalanmak mı istiyor?

Thodex'in firari patronu Özer, Tiran'da kaldığı otelden konaklamanın ikinci günü kaçmış, Tiran merkezde başka bir eve götürülmüştü. Ardından ikinci adrese baskın yapılmadan önce adresten ayrılmıştı. O evde Facetime görüşmesi yapmış ve bu görüşme sayesinde adres tespit edilmişti.

Özer'in bu görüşmesi, "Mafya ağının içerisine düştüğünü anladıktan sonra kendisini yakalatmak istiyor olabilir" şeklinde yorumlandı. Arnavutluk'ta, MOBESE kameralarının yok denecek kadar az olması, benzer olaylarda failin bulunmasını zorlaştırıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Davudi

%99 mayfanın elinde. O parayı ona yedirirler mi?
 • Yanıtla

Can

Ben yurtdışında olduğundan bile şüphe ediyorum. Diğeri gibi bu da yakalanmayacak bence
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23