• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teröristler dışarıda mazlum hâlâ içerde

Sivas olayları provokasyonunda uydurma delillerle hapse atılan Müslüman mazlumların ‘adalet’ çığlığına karşı duyarsızlık devam ederken, terör yandaşları bir bir tahliye ediliyor. Yeni Akit’e açıklamalarda bulunan Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, “Terörden hüküm giyenler sağlık sorunları gerekçesiyle tahliye ediliyor ama Sivas mazlumları kimsenin umurunda değil. Adaletin gözü sadece mazlumlara mı kör?” diye sordu.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 09:52:00 - 2019-12-10 09:52:48
Teröristler dışarıda mazlum hâlâ içerde

 Taha Emre Özdemir  Ankara  

Türkiye Aile Meclisi Başkanı Adem Çevik, Sivas olayları ile başlayan ve 28 Şubat sürecinde had safhaya ulaşan Müslümanlara yönelik kumpasların neticesinde hapse atılan Sivas’ın 28 Şubat mağdurlarına ilişkin çağrıda bulunarak, “28 Şubat’tan bir iktidar doğdu ama o iktidar mağdurların sesini duymuyor” dedi.

28 Şubat’ı gerçekleştirenler eli kolu serbest gezerken mağdurları hâlâ hapiste” hatırlatmasında bulunan Çevik, “Bu mağduriyetler karşısında sessiz kalmayarak suç duyurularında bulunuyoruz. Yaptığımız suç duyuruları ile birlikte CİMER’e de defalarca başvurduk ama hâlâ sonuç elde edemedik” ifadelerini kullandı.

HDP’li Ahmet Türk’ün sağlık sorunları gerekçe gösterilerek hapisten çıkartıldığını belirten Başkan Çevik, “Terör soruşturması kapsamında tutukluluğu devam eden HDP’li Ahmet Türk, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek hapisten çıkabiliyor. Çeyrek asırdır suçsuz yere hapis yatan 85 yaşındaki Ahmet Turan Kılıç neden serbest bırakılmıyor? 56 çeşit ilaçla tedavi gören Kılıç’ın mağduriyetine ne Adli Tıp ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan kulak vermiyor” şeklinde konuştu.

‘Teröre destek verselerdi çoktan çıkmışlardı’

Adem Çevik sözlerine şöyle devam etti: “28 Şubat’ın o karanlık yıldönümü yine yaklaşıyor. Bu kez son 28 Şubat olsun istiyoruz ama sesimizi duyuramıyoruz. Bu insanlar terörizme destek verseydi inanın şimdiye kadar çoktan çıkarlardı. 28 Şubat darbesini gerçekleştiren hiç kimse hapiste değil. Buna Çetin Doğan da dahil. 28 Şubat mağduriyetinden bir iktidar doğdu ama bu iktidar mağdurlara sahip çıkmıyor.

Taş: Darbelerden hesap sorulmalı

28 Şubat mağduriyetine ilişkin açıklamalarda bulunan MAZLUMDER Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş da, “12 Eylül’ün hesabının sorulmaması 28 Şubat’ı doğurdu. 28 Şubat’ın hesabının sorulmaması da 15 Temmuz’a sebep oldu. Darbelerden hesap sorulması bir diğer taraftan darbelerin mağdur ettiği mazlumların üzerindeki zulmün kaldırılması ile mümkün olur” dedi.

‘Derhal serbest bırakılmalılar’

Ahmet Taş, sözlerine şöyle devam etti: “Haksız yere içeride tutulan bu insanların ve bu insanların ailelerinin hak talebinin gereğini yerine getirmek açıktır ki başta yargı, hükümet ve TBMM olmak üzere herkesin üzerine düşen önemli bir görevdir. MAZLUMDER olarak, binlerce insanın hayatını karartmış olan 28 Şubat sürecinin ve bu sürecin tüm aktörlerinin aydınlatılmasını, 28 Şubat sürecindeki siyasi yargı kararlarının iptal edilerek yok sayılmasını, hiçbir bahane ve erteleme olmaksızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ayhan sırma

Maalesef ülkemizde kim iktidara gelirse gelsin acı çeken, sıkıntı yaşayan, horlanan, dövülen, sövülen hep ehli sünnet olmuştur, bu başta Tayyip erdoğanda olsa aynı, ya bilmediğimiz bir şeyler var yada kendimizi kandırıyoruz.
 • Yanıtla

atakan

Allah ın verdiğini katledenlere ehli sünnet denmez....
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23