• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Teröristbaşının korktuğu başına mı geliyor?

ABD'de başkanlık seçimlerini kazanan Donald Trump'ın kabinesinde yer alması beklenen isimler arasında, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) elebaşısı Fetullah Gülen'i 'Türkiye'nin Ladin'i olarak tanımlayanlar bulunuyor.

Yeniakit Publisher
2016-11-10 22:24:00 - 2016-11-10 22:34:45
Teröristbaşının korktuğu başına mı geliyor?

Donald Trump'ın ABD'nin 45. Başkanı seçilmesi sonrası en çok konuşulan konuların başında, yeni yönetimin kilit koltuklarının kimler tarafından doldurulacağı geliyor.

MUHTEMEL KABİNEDE GÜLEN'İ TÜRKİYE'NİN "LADİN"İ OLARAK TANIMLAYAN İSİMLER VAR

Trump'ın zafer konuşmasında özellikle teşekkür ettiği ve taraftarlarına alkışlattığı bazı mesai arkadaşlarının önemli pozisyonlar için favori olduğu konuşuluyor.

Bu isimler arasında teröristbaşı Fetullah Gülen'i 'Türkiye'nin Ladin'i' olarak tanımlayan isimler yer alıyor.

BBC Türkçe’nin haberine göre; Türkiye’nin Fetullah Gülen’in iadesi için sık sık görüşeceği Trump’ın kabinesinde olması beklenen isimler şöyle:

RUDY GİULİANİ - ADALET BAKANI

Trump'ın en ateşli yol arkadaşlarından olan Rudy Giuliani'nin ismi, Adalet Bakanlığı koltuğu için geçiyor. İkiz Kuleleri hedef alan 11 Eylül saldırısı sırasında New York Valisi olan Giuliani, aynı zamanda eski bir savcı. Rudi Giuliani de 2008 yılındaki başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi partiden aday adayı olmuştu. Muhtemel bir atama durumunda, Giuliani'nin ismi, "Fetullah Gülen'in iade talebi sürecinde" de sıkça dile getirilebilir.

MİCHAEL FLYNN - ULUSAL GÜVENLİK DANIŞMANI

Korgeneral rütbesi ile Amerikan Silahlı Kuvvetleri'nden emekli olan Flynn, Donald Trump'ın kampanyası sürecinde, ordu mensupları ile buluşmalarında önemli rol üstlenmişti. Michael Flynn, 2012-2014 yılı arasında başkanlığını yürüttüğü, Savunma İstihbarat Birimi'nden radikal islamcılarla ilgili düşünceleri nedeniyle uzaklaştırıldığını iddia etmişti.

Flynn, Fetullah Gülen'in iade talebi konusunda da, The Hill isimli bir yayın organına, 8 Kasım tarihinde, "Müttefikimiz Türkiye krizde ve yardımımıza ihtiyacı var" başlıklı bir yazı kaleme almıştı. Michael Flynn o yazıda, Gülen'i, "radikal islamcı" olarak tanımlamış, "Türkiye'ye göre Washington, Türkiye'nin Bin Ladin'ine ev sahipliği yapıyor" ifadesini kullanmıştı.

Flynn yazısında şu ifadeleri kullanmıştı:

“İstihbarat yetkililerine göre, Molla Gülen'in her tarafında ‘terör’ izi var. Onun dünyaya yayılmış organizasyonları ‘uyuyan terör hücrelerinin’ tüm özelliklerini taşıyor. Türkiye'ye göre Washington, ‘Türkiye'nin Bin Ladini’ne ev sahipliği yapıyor... Gülen için güvenli bir liman olmamalıyız."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23