Terör sevici STK’lardan provokasyon

Devletin imkanlarını terör örgütü adına kullandıkları tespit edilen Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlarının yerin kayyım atanması terörden beslenen Sivil Toplum Kuruluşları’nı (STK) rahatsız etti.

22 Ağustos 2019 Perşembe 10:33
Terör sevici STK’lardan provokasyon

 Göksel Çağlav  Ankara 

Yerel Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından mazbatalarını alır almaz devletin imkanlarını terör örgütü PKK’nın hizmetine sundukları tespit edilen Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması terörden beslenen Sivil Toplum Kuruluşları’nı (STK) rahatsız etti. Kayyımların atanmasıyla muslukları kesilecek olan aralarında Barış İçin Sinemacılar, Demokrasi İçin Birlik, Demokratik İslam Kongresi, Diyalog Grubu, Doğu Güneydoğu Dernekler Platformu, Hak ve Adalet Platformu, Sine-Sen, Sosyal Demokrasi Vakfı ve Yurttaş Girişimi, ortak yazılı açıklama yaparak, halkı direnişe çağırdılar. Yapılan açıklamada, “Diyarbakır, Mardin ve Van’da gasp edilen halkın iradesidir ve buna karşı sessiz kalamayacağız. Halkın yerel seçimlerde ortaya koyduğu demokratik irade gasp edildi” denildi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 10:33

YORUM YAZ

  • MEMLEKETİMMEMLEKETİM24 gün önce
    PKK LILARVE YANDAŞLARI DİRENİŞE GEÇSİN TOPLUCA SINIRDIŞI YADA İDAM EDİLSİN

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019