• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör örgütünden büyük kalleşlik! Bebek katilleri tuzak kurdu

ABD ve Batı beslemesi terör örgütü PKK/YPG’nin zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Zekiye el Yasin ve çocukları, Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden temizlenen Tel Abyad'daki evlerine geri döndü. 12 yaşındaki İyed Bahtani ve 10 yaşındaki kız kardeşi Rines Bahtani yeniden kavuştukları evlerinin bahçesinde oynarken, teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucu feci şekilde yaralandı.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 14:50:00 -

Terör örgütü PKK/YPG’nin zulmünden kaçarak Türkiye’ye sığınan Tel Abyadlı Zekiye el Yasin ve çocukları, Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG’nin bölgeden temizlenmesiyle yeniden Tel Abyad’daki evlerine döndü. 12 yaşındaki İyed Bahtani ve 10 yaşındaki kız kardeşi Rines Bahtani yeniden kavuştukları evlerinin bahçesinde oynarken, terör örgütü PKK/YPG’nin tuzakladığı mayının patlaması sonucu feci şekilde yaralandı.

Hemen Mehmetçik tarafından Akçakale Devlet Hastanesi’ne nakledilen çocuklar tedavi altına alındı. 12 yaşındaki İyed’in sol bacağı kurtarılamayarak dizinin altından kesildi.

Anne Zekiye el Yasin ise terör örgütü PKK/YPG’ye tepki göstererek "Allah YPG’nin belasını versin. Tüm dünya ve tüm herkes sesimizi duysun ki en çok sevdiğim oğlumun ayağının kesilmesine sebep olan YPG’dir.Tüm dünyadan ve devletlerden istiyoruz ki bunları dışarı çıkartsınlar, istemiyoruz. Bunların çıkartılmasını istiyoruz. Kalırlarsa bu olaylar tekrar yaşanır” dedi.

Türk Askerine teşekkür eden acılı anne, "Şehrimizin her tarafında mayınlar o kadar çok ki, Türk askeri temizlemekle bitiremiyor. YPG’nin bir daha topraklarımıza gelmesini istemiyoruz. YPG’yi Suriye’den çıkarsınlar. Bütün dünya duysun. Ayağı kesilen bu çocuk yetimdir. Benden başka kimsesi yok" diye konuştu.

Acılı annenin mesajları, Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinden kamuoyuyla paylaşıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Doktor

Kafir pkk abd ab rusya çin. Kafirlere topyekün savaş topyekün BOYKOT
 • Yanıtla

Rıfat Canpolat

Allah, PKK nın da, Esadın da onlara destek verenlerin hepsini kahretsin. PKK haçlı tohumudur, onların gönüllü uşaklarıdır, aynı Feto gibi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23