Temel Karamollaoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması!

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, skandal paylaşımları nedeniyle 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na destek verdi.

11 Eylül 2019 Çarşamba 20:48
Temel Karamollaoğlu'ndan Canan Kaftancıoğlu açıklaması!

Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, CHP'li Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezası nedeniyle dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP İstanbul İl Başkanına verilen hapis kararını eleştirdi. Partisinin eğitim merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu, "Bir tweet atıyorsunuz, cezası 7 yıl sonra kesiliyor. Eğer suç unsuru var ise neden o zaman yargıya intikal ettirilmedi" ifadelerini kullandı.

Kararı eleştirdi

"Neden 7 yıl beklenildi" diye soran Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu soruyu ister istemez kendi kendimize sorma mecburiyeti hissediyoruz. Suçlamalar, ceza talepleri ciddi. 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay ceza kesildi, bir il başkanına, seçimlerin hemen arkasından. Eğer 7 yıl önce atılan tweetler ortaya dökülecekse birilerinin insan içine çıkacak yüzü kalmaz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 20:48

YORUM YAZ

 • TottiTotti5 gün önce
  Adam haklı verin cevabını süleyman soylu Numan kurtulmuş sözcü ye açıklama yapıyordular şimdi neoldu
 • MisafirMisafir5 gün önce
  Adam doğru söylemiş..
 • RamazanRamazan6 gün önce
  bikmadinmi hala hiristiyan alemine hizmet etmekten
 • Kemal SolakKemal Solak6 gün önce
  Karamollaoğlu Canana katılıyor musun? Bu devlet katil değil SERİ KATİLDİR diyene sen evet doğru diyor dediğinin farkındasın değil mi? Madımakda senin de yargılanabileceğingibi endişen yoksa bu yandaşlık niye? Demek ki derinliğin büyükmüş. Senin ne olduğunu da bu yargı ortaya koyar bir gün. Dünyanın kuyruğu uzundur.
 • mniksekmniksek6 gün önce
  KARAMOLLAOĞLU'NUN AÇIKLAMALARINI DUYAN BU ŞAHSIN CHP/HDP/PKK/FETÖ'NÜN EN ÜST SORUMLUSU SANIYOR, ONLAR TEMELİ SEÇİMDEN SEÇİME ADAM YERİNE KOYUYOR TEMEL ONLARI 24 SAAT SAVUNUYOR, BASİTLİK İŞTE...
 • ihsanihsan6 gün önce
  herif pkk lı kadına sahip çıkıyor gerçi kendide pkk ile ortakya
 • akifakif6 gün önce
  Ula temel, sen yene mi çıktın ortaya, s.....tın tabağa çeviriysen yine bir numara,olunca böyle, yok gıymeti her yer olsa bal baklava.
 • hizipsavarhizipsavar6 gün önce
  o zaman şehitlere küfreden inandığınız Allahınız belanızı versin diyen sayan söven her mukatdesata küfren bu kadının söyledklerini onaylıyrsun öylemi. Allah c.c. seninde ................
 • DemirelDemirel6 gün önce
  Niye ki Canan hanım çıkabiliyor. Ki sizinsan içine çıkmakla kalmıyor, bir sürü insanı temsil edebiliyorsunuz.
 • veliveli6 gün önce
  CHsP'li Karamolla yeni oluşumdaki yerinden endişeli olacak ki kraldan daha kralcı olma azmini gösteriyor. 15 Temmuz 2016'ya kadar Fetö hakimlerini görmezden geliyor. 2017'de açılan dava esnasında PKK ve domuzsever Kaftancıoğlu'nun henüz meşhur olmadığını, sözde imamınoğlu Ekrem'in kirveliğine soyunmadığını bilmesi bir şeyi değiştirir mi? Yoksa bunlar yalakalığa zarar verecek yanlış bilgiler mi?
 • hasanhasan6 gün önce
  bir tweet atıyorsunuz 9 yıl ceza alıyorsunuz,,,Madımakta onlarca canı insanı yakıyorsunuz parti başkanı oluyorsunuz
 • selimselim6 gün önce
  sen kimden yanasın temel  sana daha ne diyeyim.
 • davutdavut6 gün önce
  onun için mi size yapılan yorumlardan dolayıinsanları mahkemelere veriyorsunuz...onlarca insana mağduriyet yaşatıyorsunuz....hızlı tren göçü hızlandırmış...göçmüş bu arkadaşbu memleketten...farkında değil...
 • KemalKemal6 gün önce
  hızlı tren göçü hızlandırır diyen mantıktan yoksun birinden pkk ya destek, müslümana köstek
 • Fatih Fatih 6 gün önce
   Temelsiz Tembel.
 • cccccc6 gün önce
  Ve Temel reis ıspanağı fazla kaçırır....
 • KemalKemal6 gün önce
  Doğru değil mi söylediği. 7 yıl önce söyleneni bügün çıkarıp kişinin aleyhine kullanmak en baba feto taktiklerindendir,
 • bekirbekir6 gün önce
  Temel Efendi Hazretleri,Canon,Kıymetsiz domuz ahçısını çok seviyorsan,yerine sen devlet palasa teşrif et.Hem millet senden kurtulur,hem de CANON'a domuzcuya okkalı yardım etmiş olursun. HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Adil düzen Adil düzen 6 gün önce
  Yorum yapan bazı arkadaşlar hala bir şeyin farkında değiller adam canan kaftancioglunu savunmuyor sistemi sorguluyor neden beklendi 7 yil ya bunlar önemli seyler kimseye anlatamazsiniz at gözlüğünü cikarin bir ya lütfen birçoğu cevabi biliyor o zaman fetö için methiyeler düzenlerde yargılanıp ceza alsın diyorlar haksizlarmi temel doğruları söylüyor yalan söylesin doğruyu savunmasın o zaman makbul öylemi
 • Mesut SarpMesut Sarp7 gün önce
  Temel kaptan adalet konusunda tavizsiz. Adaletin egilip bükülmesine razı gelmiyor, cünkü yüce Allahta eksiksiz ve dosdogru olmamızı emrediyor, yani işimize geldigi gibisini degil.
 • orhanorhan7 gün önce
  temel bey çok dürüst yalan söylemeyen müslüman bir politikacı her zaman güçlünün yanında değil güçsüzün yanında olan Allah senden razı olsun...
 • yaşar yaşar 7 gün önce
  bu açıklamalar kaftancıoğlu na destek değil, playın akışına ve zamanlamasına tepki, uyanın artık birgün adalet sizede lazım olur
 • kazım çobanderelikazım çobandereli7 gün önce
  sen hala konuşuyormusun temel?kim takar seni?
 • Fıkra gibisin TemelFıkra gibisin Temel7 gün önce
  Sıra anca gelmiş temel efendi.Sana ne avukatı mısın ? Bu topraklarda,devlete "katil...seri katil" demek ,"ermenilere Türkler soykırım uyguladı" diye iftira atmak SUÇTUR!
 • Ramazan GeciliRamazan Gecili7 gün önce
  Seni Sivas olaylarında suçlayan bunlar,senin yaptigina bak PKK ya destek vermek ülkeyi ve Türklüğü yerden yere vurmak hepsi bu kadindaSenin siyaset yaptigin parti ülke değerlerine sahip çıkan bir gecmisten geliyor,sen ise utanmadan bunun aksine davranıyon.Zaten aldığın oyda ortadaHulâsa hizmet etmek zorunda olmadigin birileri yoksa ki millet biliyor var BİRAK BU SİYASETİ
 • Selçuk Selçuk 7 gün önce
  Temel Bey kendisine hakaret edenlere dava açıp ceza almasını sağlamıştı ama başkasının özellikle devlet aleyhine yapılan hakaretler için devletin vebaşkasının dava açılmasını eleştirmek sadece bazı zumhure dava açabilir bazılarının açmaz demekdeğil de ne!!!
 • Hah!Hah!7 gün önce
  Kendisin yüzü var da!Kaftancığlu hâlâ aynı!”Aldanan değil aldatan”!Daha dün eyleme çıkıp molotof kokteyli atıp paylaştı,domuz yedi paylaştı;ertesi gün müslümandan yüzsüz yüzsüz oy dilenmeye gitti!Yahudi ittifakı!
 • Malatya lı Malatya lı 7 gün önce
  Bu adam direk chp ye geçse iyi olur baya yalakalık yaptı haketti
 • Dadaş Dadaş 7 gün önce
  Temel ingilizlerin eniştesi hira ve mira nın dedesiaslınarücu ettin Sivas olaylarının ardından senin görevden alınmaman bende şüphe oluşturduğu çünkü CHP hükümet yoldan geçen alınıyor sen alınmıyorsun
 • Mustafa Mustafa 7 gün önce
  Kanunlar partilileri korusun yasalar politikacıları korusun. Parti mensupları birbirlerine arka cıksın. Halk Allaha emanet gec adalet halka kaftancıoğlunun din ve inanc özgürlüğüne yaptığı hakaretleri vatandaş yapsa çooktaaan içeride idi. Semavi dinlerin bozulması kitapların değiştirilmeli kitabi yani şerri adalet fakire korumacı adalet zengine ve lider yalakalarına uygulanmaya başlayınca din bozulur.
 • nostaljinostalji7 gün önce
  Haklı bundan 5-6 yıl önce yani saraysözcüsü olmadan önce Bahçelinin Erdoğana karşı attığı tweetleri hatırlatyın. .aynı hukuk kurallarına göre Bahçelideyargılanmalı ve 8 yıl yemeli tabiii Türkişeyede hak hukuk ve adalet olmadığı bu mümkün değil. Türkiyede adamına göre muamele var Gercek bu. Erdoüanın artık ülkeyi adalet kuyralalrına göre değilde gercektye bir kucukjAkpliparili ve yandaşazınlığın çıkarlarına göre yönettiği aşikar. hani Noldu ALi lere? Ömerler. Bence Erdoğan Akp başkanlarından Ömer olmayı beklemek yerine kendisi önce ÖMERolmalı. Acaba? Olabilir mi Nerdeeeee.ona ancak Akpliler inanır. Türkiyenin yarıdan fazlaıs İStANBUL seçimlerinde böyle olamyacağına inandığını oyları ile göstremiştir. BU Zihniyetle asla. Kendisi Ömer olmayan nasıl olurda başkasından bunu umabilir? Şaşkınlık içindeyiz.
 • BurdurluBurdurlu7 gün önce
  7 sene önce fetö hainini öven belediye başkanları, vekiller, bakanlar, evet efendim sepet efendim çekenler, aman dön artık amerikadan bitsin bu hasret diye ağlayanlar "ee biz o zaman bunun terörist olduğunu bilmiyorduk" diyor, eee bu kadının ne şuçu var o zaman.
 • Leyla Leyla 7 gün önce
  Bak o tarif ettiğinkişi ta kendinsin bu sözü söylemek için kaftanoğlu dan kaç para haraç aldın diye sorarlar adama. Adam denecek sıratta kalmadı sende .terörle içli dişli kişilerle olmaktan ne sıkılıyorsun ne utanıyorsunsuratsız herif .erbakanin kırıntıları ile geçinen herifsiyasetin yüz karasısın utanmaz herif .
 • 7 yıl öncesi 7 yıl öncesi 7 gün önce
  7 yıl öncesini yargılarsan Fetö'den AKP'nin çoğu yargılanır. 7 yıl öncesinden yargılama hukuka aykırıdır. Hukuk dediğim kanun değil, akıl ve mantık ile vicdandır. Bir hafta içerisinde yargıladın yargıladın. 1 hafta sonrası zamanaşımıdır. Sanki adam mı öldürdü de, 7 yıl sonra yargılanıyor? Fikirlerden korkmamak lazım. Varsın millet konuşsun. Susturmayın! Susturmak başka yerde patlak verir. Kanunlar tümden elden geçmesi gerekiyor. Ayrıca Temel Bey'e bu konuşmasından ötürü teşekkür ederiz.
 • RİZEMASİRİZEMASİ7 gün önce
  Sen de hiç utanma yok mu... Sen nasıl bir insansın. Dinimize küfreden, bayrağımıza saldıranlarla berabersin karamolla
 • ayşe mutayşe mut7 gün önce
  Birilerinin kelleri önlerine düşüyor kendini Sivas'ı yakmakla canavarlıkla suçlayanlarla bu kadar kanka olan birsi son zamanlarda HDP'YE destek PKK'YA destek verenlere bakıyorum da acaba...
 • Kahraman Kahraman 7 gün önce
  Temel bey çok zoruna gitmiş anlaşılan oy verdiğiniz Ekremücretsiz yapacağı okul servisleri süt her mahalleye kreş üniversite öğrencilerine burs bunları ekreme sorsana temel beyvedaha pek çok vaat temel bey işçileride sor temel bel namus sözü nedir bilirmisin temel bey
 • EmreEmre7 gün önce
  Türkiye'yi bölmek isteyen, 30 bin masumun katili Pkk'ya destek tweetleri atan, devlete seri katil diyen bir kadını savunmak size mi kaldı? Saadetin geldiği hale bakın.
 • tunatuna7 gün önce
  Ankara ya küristan bayrağı diktiren binali yıldırıma hesap sorulacak mı peki?
 • HayriHayri7 gün önce
  Murat 2 bu millet dediğin HDP lilerle aldı İyiparti gibi proje ile aldı.
 • hercaihercai7 gün önce
  Cezalar buna da girmis hemde nasil! Ula kadin 7 yildir tweet atiyor, hem devleti teror gosteriyor, hem de cumhurbaskanimizi diktator olarak goruyor! Zaman nedir ki? Devlet cezasini verecek diyorum, ama adalet bakimindan bu olmayacak, cunku cogu hakim ve savcilar Fetocu yahudi sabetayisterdir!
 • M. Mücahid OkcuM. Mücahid Okcu7 gün önce
  Yazıklar olsun Karamollaoğlu! PKK ve CHP mekik dokuyan Kaftancıoğlu'nu savunacak kadar düştüysen, sana bir söyleyeceğim yok. Yani asırlık düşmanlarımızla birlikte olup Müslümanlara karşı savaşan adamlara ne ad verilir biliyorsundur. Madımak provokasyonu sonucu hapise atılanlara ve halen zindanda tutulanlara da bu kadar sahip çıksan iyi olur.
 • FatihFatih7 gün önce
   kendisinin insan icine cikacak yuzu vatmi acaba
 • VatandaşVatandaş7 gün önce
  Terörist leri savunmak sizemi düştü. Yazıklar olsun siz gibi Müslümanlara.
 • Hasan Hasan 7 gün önce
  Canan Kaftancıoğlu ndan nefret ediyorum ancak cezanın zamanlamasını son derece kasıtlı ve yanlı buluyorum. Suç varsa 7 yıl neden beklendi. Adalete güven AKP nin aldığı oyun bile gerisine düştü.
 • İdo1 İdo1 7 gün önce
  bu suçu bakkal Ahmet işlese vah ahmedime vah sürüm sürüm süründürürsünüzbiriniz arka çıkmazsınızTürkiye nin seçilmiş hainleri.
 • Her Firavuna bir MusaHer Firavuna bir Musa7 gün önce
  Helal olsun dava adamına. Hakkı söylemeye devam et, Allah yardımcın olur inşallah.
 • Hasanali koseHasanali kose7 gün önce
  Gercekten testek veriyorsa bunlarin sirezalari kaymis bunak partisi
 • HarunHarun7 gün önce
  Sen hangi prtinin başkanısın ya.Onu desteklemek sanamı düştü
 • hsnhsn7 gün önce
  tamam o haince tabirlerden dolayı sen suç duyurusunda bulunsaydın. senin devletine katil, seri katil diyen kadına sen niye itiraz eedip suç duyurusunda bulunmadın. pkk severleri savunurken sen neredeydin senin kanına dokunmadı mi buy temel. yazıklar olsun sana chp hdp koalisyonunun askeri olmuşsun
 • Mehmet Gün Mehmet Gün 7 gün önce
  Temel, Rabbim belanı versin... Gâvurları meğer ne kadar çok seviyormuşsun. ..
 • SinanSinan7 gün önce
  İnsan içine çıkamayacaklardan biri de sensin temel.sen böyle devam et.madımakla sana şantaj mı yapıyor gladyo.
 • mehmetmehmet7 gün önce
   nasıl sadeti böyle ele geçirdi utanıyorum bunlardan
 • mustafamustafa7 gün önce
  ZİLLİ VE PİLLİ TEŞKİLAT. ACABA BUNLARIN ZİLİNİ VE PİLİNİ HANGİ DEVLETLER TAKIYOR.
 • mahoagamahoaga7 gün önce
  Canan Kaftancıoğlu: "Katil Devlet hesap verecek sloganlarıyla kitle Taksim'e, Agos'a yürüyor" Tarih 19 Ocak 2015.... 2018-2015= 3yıl (7 yıl da nerden çıktı? Karaadam?).."Tekbir getirerek boğaz kesilerek mi demokrasi mücadelesi verilir. İnandığınız Allah'ınız sizin de belanızı versin" Tarih: 15 Temmuz 2016........ Canan Kaftancıoğlu:Twitter"Tarihte bugün: Ermeni Soykırımı başladı. Katledilen Ermeni vatandaşlarımızı anıyoruz. 19.15'te Taksim'de"'''Soruşturma 1,5 yıl önce başladı, Yani 2018'de... Aynı mantıkla, bir katil 3 yıl sonra cezaya çarptırılsa, 'cezası 7 yıl sonra niçin kesiliyor' mu diyecek?... Neden genellikle LGBT ve islam düşmanlarını aklamaya çalışan açıklamalar yapıyor bu adam? Anlamak zor.
 • Murat2Murat27 gün önce
  Sayin Kaftancioglu bu Milletle beraber Istanbulu ellerinden cekip aldi,Buna karsilik cezalandirilmasi gerekiyordu,cezalandirildi.
 • ÖmerÖmer7 gün önce
  O doğru neden beklendiği de o tivitler önemsiz mi temel bak fren yap terörü destekleyeni destekleme zaten kayyumlara da karşısın yeter artık şunu da biliyorsun 9 yıl hapis hikaye yani hapis yatmayacak (keşke hapse girse) böyle siyaset olmaz bak İstanbul’da CHP yi destekledin cami logosunu kaldırdılar bu daha başlangıç vicdanın rahat mı bende neyi soruyorum
 • gökhangökhan7 gün önce
  7 yıl önce fetö terör örgütüne destek veren you tube internette övgüler düzenliyenlerde sizce yargılanması gerekmiyormu.suç varsa cezada olmalı.adalet herkes için gerekli değilmi.
 • Eren Eren 7 gün önce
  Kaftancıahlak yoksunu,bu sözleri karamollaya söyleseydi, molla bu şekilde konuşabilir miydin???
 • Adil düzen Adil düzen 7 gün önce
  Adamsın başkan bunu söyledin diye saldıracaklar sana ama doğru tektir yeni şafak yazarı özlem albayrak bu yüzden doğruları söylediği için yazısını yayinlamadiklari için istifa etti (yazisini okumaya davet ediyorum herkesin kendinden birseyler bulacagina eminim) bu yanlışları konuştukça herkes erdoğan'a düşman veya vatan haini damgası yiyor ülke bundan kaybediyor vatan hainleride el oğuşturuyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019