Seçim 2019 Sayfası

Temel Karamollaoğlu siyaset dersi verdi: Birbirimizin düşmanı değiliz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Farklı siyasi partilere mensup olan insanlar, biz birbirimizin hasmı, düşmanı değiliz ki. Sadece rakibiyiz, olsa olsa yarışacaksın. Düşman cephede bir birini katletmeye kalkar. Halbuki bir yarış, bir müsabaka varsa burada bir yarış var, bir rakip var o kadar. Maç biter birisi yener, birisi yenilir." ifadelerini kullandı.

12 Ocak 2019 Cumartesi 01:33
Temel Karamollaoğlu siyaset dersi verdi: Birbirimizin düşmanı değiliz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Partisinin Yozgat İl Teşkilatı tarafından Yimpaş Kültür Merkezi'nde düzenlenen, "Yozgat'ın geleceği için çare var" konferansına konuşmacı olarak katıldı.

Konferansta gelişmiş dünya ülkeleri ve gündeme ilişkin konularda değerlendirmelerde bulundu. "Milli görüş yeni dünya düzeni" için kanaatlerini dile getiren Karamollaoğlu, yeni bir dünyanın kurulması için gayret gösterdiklerini anlattı.

Karamollaoğlu, "Yeni bir dünyanın kurulması şahsiyetli dış politika ile olur. Bu da İslam birliği ve kalkınmakta olan 160 ülkeyi bir araya getirmekle sağlanır. Bunun sağlanabilmesi için bizin memleketimizin yaşanabilir hale getirilmesi lazım." dedi.

Ülkenin gelişmesi için iki şartın olduğunu aktaran Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Birincisi, manevi kalkınma; onun için biz önce ahlak ve maneviyat diyoruz. Bu değerler ayağa kalkacak ki insanlar kendi memleketleri için her türlü fedakarlığı yapmaya, birbirini kucaklamaya başlasınlar.

İkincisi, maddi kalkınma; sanayi ve teknolojide büyük bir sıçramaya ihtiyaç var. Bunu yaparsak yeniden büyük Türkiye doğar, o zaman bölgeye Türkiye şekil verir, dünyada etkili bir ülke haline gelir. O zaman diğer İslam ülkelerine ve geri kalmış ülkelere önderlik yapar. Bunu yapmak için biz iç barışı tesis etmekle mükellefiz. Adalet, emniyet, özgürlük, demokrasi bunun için lazım. İç barış farklı kanaat ve düşüncelere sahip insanlar olarak bir arada yaşama şartlarını oluşturacak. 'Bu benim gibi düşünmüyor' ikna et, ikna edemezsen düşman olma. Farklı siyasi partilere mensup olan insanlar, biz birbirimizin hasmı, düşmanı değiliz ki. Sadece rakibiyiz, olsa olsa yarışacaksın. Düşman cephede bir birini katletmeye kalkar. Halbuki bir yarış, bir müsabaka varsa burada bir yarış var, bir rakip var o kadar. Maç biter birisi yener, birisi yenilir."

'Liyakate önem vereceğiz'

Türkiye'nin güçlenmesi ve kalkınması gerektiğini, bunun olmazsa olmaz olduğuna inandıklarını vurgulaya Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Biz İslam ülkeleri ile olan münasebetlerimizi mutlaka ve mutlaka geliştirmek istiyoruz. Bizim Türkiye'de uygun bir havanın oluşması ve şartların yerine gelmesi için olmazsa olmaz gördüğümüz, adaleti tesis etmek. Adalet devletin temelidir. Adalet olmadan kimse bir ülkede yaşamak istemez, güvenliği yoktur çünkü. Özgürlüklerin teminat altına alınması. Ben fikrimi ve düşüncemi rahatlıkla söyleyebilmeliyim. Bu can da yakabilir bazen. Hakaret etmeden, küfür etmeden, kötü söz söylemeden, yalana başvurmadan biz birbirimiz tenkit edebiliriz.

Planlı ve programlı çalışacağız. Planlı ve programlı çalışmak bir müessesenin de ülkenin de olmazsa olmazıdır. Liyakate önem vereceğiz. Siz devlete gelecek insanları partizanca seçer veya aile yakınlıklarına göre değerlendirirseniz o ülke batar, o müessese batar. İstişareye önem vereceğiz. İstişare bizim inancımızın temelinde yatar. Sonra yolsuzluk, rüşvet ve iltimasa fırsat vermemek. Özellikle tüm kesimlerle diyalog halinde bulunacağız. Bu memlekette yaşayan herkesi kucaklayacağız."

Karamollaoğlu, dış politikada da dünya barışı için şahsiyetli bir dış politikaya ihtiyaç olduğunu, bunun çözümünü savaşta değil barışta, çatışmada değil diyalogda arayacaklarını dile getirdi.

'Ne yiyeceğiz, ne yedireceğiz, ne de israf edeceğiz'

Karamollaoğlu, belediyecilikte işi mutlaka ehline vereceklerini vurgulayarak, "Belediyede bize emanet edilen paraya ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi çıkacağız. Ne yiyeceğiz, ne yedireceğiz, ne de israf edeceğiz. Hizmette partizanlık yapmayacağız. Kapımızı herkese açık tutacağız. Bize oy veren vermeyen, bir derdi varsa gelecek kucaklaşacağız." diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ocak 2019 Cumartesi 01:33

YORUM YAZ

 • kibarcikkibarcik3 ay önce
  eren sen ermişsin muradına hadı al temelsız kapokara temelı tepoe tepoe kullan bu vefasızdan hayşır gelmez bunlar vatan haınlerı ıle kanka ve aynı yataga gırerler yazıklar olsun rahmetlı erbakanında kemıklerını sızlatırlar veselam
 • eren eren 3 ay önce
  daha düne kadar AK PARTİDEN başkasına oy vermem diyordum dün temel beyi dinledim yozgatta aklım başıma geldi türkiyeyi ancak böylesi bilgi birikimli adamlar yönetebilir
 • AdemAdem3 ay önce
  Haberi okumadan başlığa bakıp, Karamollaoğlu ismini alıp verip veriştiren, hakaretleri sıralayan yorumcular, haberin içeriğini okuyun. Daha ne desin. Sırf Cumhur ittifakına katılmadı diye linç ediyorsunuz. Adalet devletin temelidir.
 • hayat hayat 3 ay önce
  10 numara 5 yıldız. milligörüşün tek temsilcisi var o dasaadet partisidir. ötesi(akp) (yrp) milligörüşü bölmek için kurulan düzeninpartileridir.16 yıllık akp icraatlarıyla sadece siyonistleri sevindirmiş. islam alemini darmadağın etmiştir...
 • nknk3 ay önce
  adamın kralı temel başkan
 • RecepRecep3 ay önce
  ... Dogruyu yazmayan sizin gibi ve sizin daha ust modeliniz a grubu yüzunden artık Ak Parti ye oy vermiycem.
 • ŞamilŞamil3 ay önce
  İslam düşmanlarıyla kol kola gezen,başörtülüye parmak sallayan,erbakan hocamın adını kirleten ve sövenlere onun adını taşıyan ödülü veren,hükümete söven ancak oğlunu devletin üst makamlarına getiren bu densizi ve iki yüzlüyü haber yapmayın.Bırakın kankaları chp+hdpkk+Fetö+İyi partiyle ülke düşmanlığına devam etsinler.
 • hhhhhhhhhh3 ay önce
  chp iktidara gelsin senin sakalını derisiyle yüzsün, o zaman dostu düşmanı öğrenirsin. sen olsa olsa ingiliz veya chp ajanı olabilirsin ancak asla müslğüman olamazsın.
 • ferasetferaset3 ay önce
  yeni akit gazetesi de bana ders verdi. chp ile ittifak yapacak kadar sapan bir adamı ders verdi demek ne demek!.
 • müslümmüslüm3 ay önce
  Bu yorumları yazanlar Fetü ile işbirliğinizi ne tez unuttunuz. Solcuları ve masonları kendi partinizde milletvekili ve bakan yaptığızı ve halen içinide önemli makamlarda olduklarını ne tez unuttunuz. Koltuğugörünce Milli Görüş gömleğini çıkarttığınızı ne tez unuttunuz. Erbakan'ın partisini böldüğünüzü ve ona ihanet ettiğinizi ne tez unuttunuz. Yazıklar olsun size ve size verilen emeklere.Vesselam...
 • Tuğrul GÜNGÖRTuğrul GÜNGÖR3 ay önce
  Bu adamı niye inatla gündemde tutuyorsunuz. Hem adam olarak hemde siyasi olarak ağırlığı nekadar?Ne yapmaya çalışıyorsunuz?
 • kayakaya3 ay önce
  .. Cocuğu sakalı yahudilerde bırakıyor. senin gibi kefere müslüman taklidi yapmasından tiksindiğim bişey yok. Seni gebertilmemenbu ülke için utanç . İdam gizli görevde olana keferelere gelmeli hemde neslini ülkeden defetmeden onun zehirlitohum tekrar tekrar devreye sokarlar. bir aile hainse tüm gelecek nesilleri haindir . cumhuriyet tarihinden buyana ıspatlıdır...
 • Oğuz Oğuz 3 ay önce
  Yirmi iki yıldır paramı alamadığımyimpas tan konuşma yapan şahıs ne diyor....Dinime küfreden müslüman olsa bari...mekan hırsızlara ve din tüccarlarına ait....belgesi hala elimde...isterlerse belgeyi gazetenin satlık ilanı vereyim...
 • hüs coşhüs coş3 ay önce
  SENDE AHLAK VE MANEVİYAT OLSAYDI CHP ile birlik olup PKK LILARI meçlise taşımazdın
 • RecepRecep3 ay önce
  Sayın Akit yöneticileri siz nasıl insan oldunuz başlığa bakın. Temel Reis siz ne hale geldiniz ya. Sevmediginiz biri olsa da kucuk dusurucu lakaplar dinimizce uygun mu? Kendinize gelin ya müslüman müslümanı sevnedikçe iman etmiş sayılmaz. Allah yardımcınız olsun
 • ServetServet3 ay önce
  Utanmaz adam birde İslam müslüman kelimelerini kullanma bari senin yerin belli vatan hainliği
 • salimsalim3 ay önce
  bu kadar ikiyuzluluge pes dogrusu . Allah senin gibi ikiyuzlulerden bu milleti korusun AMIN
 • yağmuryağmur3 ay önce
  Dostum değilsin temel
 • YAHYALIYAHYALI3 ay önce
  Haberin Başlığını atarken İnsan biraz düşünür değil mi SAYIN HABER KANALI...Temel Bey'den alınacak siyaset dersi YERİN DİBİNE BATSIN...İSLAMİ DEĞERLER LE UĞRAŞA LAİK CHP ve ÜLKEME SİLAH ÇEKİP KAN DÖKEN TERÖRİST HDP ile YOL ARKADAŞLIĞI YAPAN BİRİNDEN ALINACAK TEKŞEY birgün gelirse SANDIKTA İNTİKAM ALMAK OLACAKTIR...
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  ben bu mesajı yazarken kürtlerden gayrı herkes sütten çıkmış ak kaşıktır diye bir ifade kullandım mı hayır bana sadece kürtlerin de devlet kurmaya hakkı var dendi bunun cevabını verdim bu mesajı yazarken zannetmeyin ki kendi nefsimi de temize çıkardım ya rabbi benim varlığımda şeytandan ve nefsi emmareden ne var nasıl kurtulabilirim nasıl halimi düzeltebilirim sorularını kendime de hep soruyorum
 • beşirbeşir3 ay önce
  ortalığı karıştıran sen değilmisin.bi dediğin bi dediğini tutmuyor.konuşmuş olmak için herşeyi konuşuyorsun.kendini gündemde tutmak için herşey yapıyorsun.
 • Aydın Aydın 3 ay önce
  Kac günlük seyisligin var da kime siyaset dersi veriyorsun senin milli görüşle uzaktan yakından alakan kalmamış chpkk ile kolkola girdin
 • AhmetAhmet3 ay önce
  ... Temel Reis demiş.
 • HaticeHatice3 ay önce
  Bu karamollaoglunun hdp chp iyi parti fto culerle isbirligi yaptigini bildiginiz halde sizden baska kimse boyle bastaci etmiyor bu akitin icindeki fto culer var diye dusunduruyor insani sirf sp diye bu yakinligi gostermeyin adamin ne oldugunu ogrendik
 • LiberoLibero3 ay önce
  Devletimi yok etmek isteyenleride aynı kategoride görmek bize yakışmaz.Hainler, kalleşler rakip değil ,düşmandır .Boş ,boş konuşmalar bunlar Temel bey.
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  kürtlerle başa çıkamayız onların bizim topraklarımız dışında kalan coğrafyalarda devletlerini kurmalarına yardım edlim de bize musallat olmalarının önüne geçelim belayı başımızdan defedelim diye düşünen varsa bilsinki zalime zulmünde yardım edene er geç allah o zalimi musallat eder siz başa çıkamıyorsanız allaha tevekkül edin o onlarla başa çıkmasını bilir allaha emanet olun
 • şenay doğan şenay doğan 3 ay önce
  allah dünyayı bana sadece teklif etti emretmedi ben de onu rabbime ve habibine bağışladım çünkü ben allahın mülkünü gerçekten çok seviyorum onun mülkünü yönetip hem rabbime hem habibine hem mülküne hem de nefsime ne diye zulmedeyim ki allahın mülkü allah ve rasulünün emri altında hakkıyla emniyettedir o yüzden ben de onun mülkünü allah ve rasulüne bağışladım allaha emanet olun
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  öyle haller olur ki devletini kurmanı veya saltanatını inşaa etmeni doğrudan allah ister rızamı istiyorsan devletini kuracaksın veya saltanatını inşa edeceksin bundan başka ber yol sana kapalıdır der o zaman devletini kurmak da sultan olmak da allahın emridir ona boyun eğer emrini yerine getirisin kürtler bu işin neresinde nefislerine ve şeytana tapıyorlar içinde yaşadıkları her toplumun fitne unsuru oluyorlar
 • şenay doğanşenay doğan3 ay önce
  kürtlerin de devlet kurmaya hakkı var diyenler var insanın asli gayesi allahı razı etmek ve onun yolunda çalışmak olmalıdır bir yandan kendi nefsinde allahın muradını hak kılmak için uğraşırken bir yandan da çevresininve elinin ulaşabildiği her yerin aynı rahmete ulaşması için çalışmalıdır aklında ne şöhret ne saltanat olmamalıdır tek gayesi ben rabbime nasıl dönerim ve elimin ulaştıklarını rabbime nası çeviririm olmalıdır
 • HakanHakan3 ay önce
  N..el p.p.zı.
 • ali Beyali Bey3 ay önce
  Ey temel reis Cumhur başkanı kaç kez seni yanına çağırdı gitmedin.CHP seni çağırDı.Koşa koşa gittin .Abdullah Gül'üzere yoldan çıkarıp az daha CHP adayı yapıyordun.Ülkede müslümanlar arasını bozup DÜNYADA İSLAM BİRLİĞİNDEN dem vurup konuşuyorsun.Ayıp be Temel ağa
 • ali Beyali Bey3 ay önce
  Ey temel reis Cumhur başkanı kaç kez seni yanına çağırdı gitmedin.CHP seni çağırDı.Koşa koşa gittin .Abdullah Gül'üzere yoldan çıkarıp az daha CHP adayı yapıyordun.Ülkede müslümanlar arasını bozup DÜNYADA İSLAM BİRLİĞİNDEN dem vurup konuşuyorsun.Ayıp be Temel ağa
 • lay lay lom temel; lak-laaakk!lay lay lom temel; lak-laaakk!3 ay önce
  O halde yenilginizi şimden tebrik ederim; salakça bi şey ama olsun, siz teklif ettiniz..
 • Recep GülerRecep Güler3 ay önce
  SALLA SALLA-CHP İLE PKK-FETÖ-SİYONİST YAĞLA''HOCAMIZI KATLETTİNİZ,HİÇ BAKKİ-HOCAMIZ BÖYLE KRİPTO SİYASET NE ZAMAN YAPMIŞ???
 • VELİ HAYDARVELİ HAYDAR3 ay önce
  ASLINDA TAM TERSİ OLMALI DEĞİL Mİ?
 • Mustafa Kubilay Mustafa Kubilay 3 ay önce
  ... Kılıçdaroğlunun kuyruğuna takılan biri nasıl siyaset dersi verebilir?..
 • AliAli3 ay önce
  ... 24 haziranda bu ülkede değildiniz herhalde...
 • HadiHadi3 ay önce
  Sana ihtiyaç yok ey tüccar!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019