Temel Karamollaoğlu açıkladı: Biz buna rıza gösteririz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 23 Haziran İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Millet kimi tercih ederse, buna rıza gösteririz" dedi.

17 Haziran 2019 Pazartesi 01:15
Temel Karamollaoğlu açıkladı: Biz buna rıza gösteririz

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Sanki bu seçim sadece 2 parti arasında oluyormuş gibi bir intiba doğurulmaya çalışılıyor. Türkiye ısrarla Amerika'ya benzer bir tarzda ikili bir sisteme itilme çabası içinde. İstanbul şehir olarak şu anda geldiği noktada yaşadığı problemlerden kurtulsun istiyorsak, üçüncü bir yolun var olduğunu duyurmak mecburiyetindeyiz." dedi.

Karamollaoğlu, partisinin İstanbul İl Başkanlığınca, Halkalı'daki Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde düzenlenen "Büyük İstanbul Şöleni"nde partililere hitap etti.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu'nun ortak canlı yayınına değinen Karamollaoğlu, "Sanki bu seçim sadece 2 parti arasında yapılıyor gibi bir intiba doğurulmaya çalışılıyor. Türkiye ısrarla Amerika'ya benzer bir tarzda ikili bir sisteme itilme çabası içinde. İstanbul şehir olarak şu anda geldiği noktada yaşadığı problemlerden kurtulsun istiyorsak, üçüncü bir yolun var olduğunu duyurmak mecburiyetindeyiz. İnsanlarımızı bu noktada birleştirmek için çaba sarf etmeliyiz." diye konuştu.

Saadet Partisi'ni tasvip edenlerin destek verdikleri takdirde Türkiye'nin bir numaralı partisi olacaklarını dile getiren Karamollaoğlu, Türkiye'de yaşayan insanların çektikleri sıkıntılardan kurtulmak için partilerine destek vermesini gerektiğini söyledi.

"Millet kimi tercih ederse, buna rıza gösteririz"

Temel Karamollaoğlu, "Aziz milletime sesleniyorum; siz tasvipte bulunmasının ötesinde tercihte bulunacaksınız ki, bu ülkenin problemleri çözülsün. Bu ülkenin problemlerini çözemeyecek olanlara nasıl teslim edersin? İstanbul'u başka bir zihniyete nasıl teslim edersin? Ben şahıslar üzerinde durmuyoruz. Kim seçilirse, bu millet kimi tercih ederse, buna rıza göstermek mecburiyetindeyiz. Hatta seçildikten sonra ortaya koyacağımız fikirler onların başarılı olmalarına bile yardımcı olabilir. Bizim ilkelerimiz herkese açık. Bunu uygulayan bu ülkenin problemlerini çözer." değerlendirmesinde bulundu.

Adil olmanın nefsine hakim olmayı, hükmetmeyi ve işi ehline vermeyi gerektirdiğini belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Eğer bugün İstanbul Büyükşehir Belediyesine bizim adayımız Necdet (Gökçınar) Bey gelsin, emin olun bu sadece İstanbul'un değişmesi manasına gelmez, aynı zamanda Türkiye'nin problemlerinin çözümü için toplu bir değişikliğin ilk adımı olur. Her şey bir adımla başlar, her baharın bir çiçekle geldiği gibi."

"Türkiye'nin geleceği için varız"

Karamollaoğlu, bugünkü iktidarın tabanda geçmişte bir karşılık bulmasının ilk adımının 1989'da "Milli Görüş" belediyeciliğinin Türk siyasi hayatına girmesiyle başladığını aktardı.

İstanbul'un 1994'te "Milli Görüş" belediyeciliğine teslim edildiği hatırlatan Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

"İlk zamanlarda atılan şuurlu adımlar neticesinde de bir karşılık buldu ama 28 Şubat ve arkasından gelen tehditler insanımızın kafasını karıştırdı. Mağdur edilmiş gözüktüğü için bizden kopup, 'Milli Görüş' ilkelerini terk ettiklerini alenen duyuranlar rağbet gördü. Bunu milletimiz bir oyun, taktik gibi algıladı. Vatandaşta bir güven duygusu oluşturdu. Sonra o güven duygusu kayboldu. Çünkü milletimiz gördü ki, 1994'teki şuur ve idrak bugün artık yok. Bu inancı, şuuru ve idealleri yeniden İstanbul'da hayata geçirmek için varız. Bazıları bizim bu siyaset meydanında rol almamamızın daha isabetli olacağını söylediler, birileri lehine çekilmemizi istediler. Biz buna rıza göstermedik. Biz varız. Bu seçimde iddialıyız. Bir sağ, bir sol olabilir ama bir de hak temsilcileri var. Biz sadece bugün için değil, Türkiye'nin geleceği için de varız. Bu adım sadece İstanbul için atılıyor, bu adım Türkiye'nin geleceğini de şekillendirecek."

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Haziran 2019 Pazartesi 01:15

YORUM YAZ

 • gürsel çalışkangürsel çalışkan1 ay önce
  allah bunların gözünü kör etmiş.chp bunları senelerce ezdi adam yerine koymadı
 • ulakulak1 ay önce
  Bu kadar çok saldırı yapan pkk ya, çok büyük destek verdiği için bu yardım ve yataklık yapanlarda müebbet hapis cezasına çarptırılmalıdır. yoksa bu pkk bitmez.
 • Mehmet GAVRİLİ Mehmet GAVRİLİ 1 ay önce
  DİK DURMAYI BECEREBİLSEN.
 • TemelTemel1 ay önce
  CHP gibi canavarı göremeyip tüm dikkatini AK Partiyi eleştirmeye harcarsan, Türkiyeye Hiçbir yararın dokunamaz. Kimse sana bedava pasta vermez Mollaoğlu, özellikle CHP... Eleştirilerinde haklı olmak ayrıdır CHP tarafında olmak ayrıdır. Sıkıntı esasen CHP'yi dolaylı da olsa desteklemenizdir ki CHP sizin tüm argümanlarınıza karşı mücadale etmiş defaatle partinizi kapatmış bir Partidir, demek Başkan sizden ayrılmakla İsabet etmiş...
 • kibarcikkibarcik1 ay önce
  muzo temlesız temel sözün bittiği yerde rabbım başına acemı birşeytan musallat etmiş kıvranıpo duruyor zavallıyaratık veselam
 • muhammetmuhammet1 ay önce
  eyt nerde erken emeklılık
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  iki parti üzerinden diye birde pişkin pişkin konuşuyorsun be adam senin desteklediğin chp.hdp.ip sen bir parti olmadınızmı diğer tarafta milleti için çalışam akp.mhp.bbp.yeniden saadet partisi ...de bakayım bana iki partimi değilmi uyan uyan hala uykudasın
 • aliali1 ay önce
  %0bilmem kaç oyu olan birinin konuşması ne kadar acizliktir
 • MuzafferMuzaffer1 ay önce
  Siz Rıza göstermeseniz ne olur ki ? chp ip hdp ye destek olmak için kazanamayacağınız bir yarışmaya aday göstererek AK partiye engel olmaya çalışıyorsunuz . Size söylenecek söz bulamıyorum !!!!! Bilge başkan
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş1 ay önce
  yahu bu herif her moka maydanoz olmaya bayılıyor. karılardan farkı yok çenesi düşmüş kara papaz bu.
 • Ziya Ziya 1 ay önce
  Elin mahkum sn.karamollaoğlu
 • teomanteoman1 ay önce
  Yüzü gittikçe FETO ya benzemeye başladı..
 • ErenEren1 ay önce
  Sivas belediyesinde ne yaptın ki İstanbul’daki ne yapasın?
 • samisami1 ay önce
  Hesap günü bir çok insan amel defterinde haksız yere birilerine hakaret iftira karalama yaptıklarından dolayı günah haneleri kabarmış görürlerse şaşmasınlar.
 • serhatserhat1 ay önce
  ya bi sussen ........
 • abdullah özgencigörabdullah özgencigör1 ay önce
  kapkaramollaoğlu aslında doğru söylüyor. akp+mhp ikilisi 1. parti chp+pkk nın hdp si+fetönün ipi+ usa ve ab dörtlüsü ile k.çlarına taktıkları saadet partisi 2.parti
 • AHMET AHMET 1 ay önce
  Cahiliyedeki dünyanın en kabiliyetli Arap ediplerine taş çıkartmış.Doğru bir üçüncü seçenek daha var sağdan konuşarak sağdan yaklaşarak dinsizlere teröristlere hainlere eş cinsel destekçilerine; hırsızlığın arsızlığın kitabını orjinal olarak yazanlara; apaçık ancak kapalı gibi gözüken desteğini ifade etmiş.
 • ihsanihsan1 ay önce
  istersen gösterme rezil
 • YAHYALIYAHYALI1 ay önce
  Oylar AKPAR'tiye kayar diye; "ADAYINI BİLE ÇEKMEDİN"...DSP'ye bak,nasılda misyonunun gereğini yaptı...Kişisel olarak sende yapıyorsun,çünkü İNGİLİZ DAMADI,chp İÇGÜVEYSİ'sin...Lakin; SAADET PARTİSİ'ni OYUNCAK ETTİN ve çizgifilme çevirdin...Liderine söven,partini kapatan,okullarını katsayıya mahkum eden ve dahası pe kçok alçaklığa rıza gösterenlerle yol aldın....Utanmadın bile..
 • ntnt1 ay önce
  oylar saadet e
 • emrah demiremrah demir1 ay önce
  Millet seni tercih etmeyecek din düşmanları ile ittifak yapan Temel Karamollaoğlu. Sayın Akit gazetesi yöneticilerinden ricam artık bu adamı haber yapmamalarıdır.
 • alparslanalparslan1 ay önce
  milletimiz ne kadar bilinçli ve bir o kadar da akıllı maşallah. nasılda biliyor malının huyunu ve ona göre bilincli bir biçimde nasılda yorum yapıyorlar ya. ALLAH razı olsun sayın başkan recep tayyip erdoğandan ve samimi bir şekilde çalışan arkadaş ve din kardeşlerinden. bu milletin gözünü ve gönlünü açtı ya.
 • Kemal KelleKemal Kelle1 ay önce
  Cümlelerin arkasına saklanmışsın ama mızrak çuvala sığmıyor sayın İngiliz.Açık konuş,yüzde bir oyunuzu kime vereceksiniz,kapalı kapılar ardında neler konuşuyorsunuz?S.cemaatinin Ankara da güya oyumuz chp-hdp ittifakına giderse daha da deşifre oluruz kuruntusuyla size verdiği oyların İstanbul seçimlerindeki akibeti ne olacak,konuş,konuş.
 • Vatansever Vatansever 1 ay önce
  Esas kafası karışık olan saadet,28 şubatın dönüştürdüğüde saadet,çünkü saadet partisi öyleki o döneminki zorbalarına bugün boyun eğdiğini her yerde her durumda gösteriyor. Zorbalarıyla ortak noktaları o kadar çok ki bu ülkenin chp yeihtiyacı kalmadı,saadet yeter. Tayip' le ise hiç ortak noktası yok,demekki. Birkerede yanında ol be adam.
 • Milletin iradesiMilletin iradesi1 ay önce
  Sahtekar münafık zurnanın sondeliği demiyeceğim ,zurnanın üzerinde mikrop kadar hükmün yok, haydi dükkan kapalı başka kapıya , beslendiğin çanağın etrafında dön.
 • Madımak teke teke sakalım..Madımak teke teke sakalım..1 ay önce
  Bu âbimizin en hazin hali: Madımak Şenlikleri esnasında orada belediye başkanı olarak bulunmasıydı. O günlerde ekranlarda hep savunma yaparken görmüştük onu; yazııııkk!
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Dinimizce büyük günah helak sebebi lut kavmi benzerlerinin eşcinsel destekçisi dağda katleden canından emin olmadığın pkk destekçisinin ve dininden emin olmadığın chp nin geçmesine razı olan müslüman olabilir mi? Fakar kim geçerse razı değilim çünkü bu kadar düşman olanla böyle bir mücadeleye girmek haramdır. Kim gelirse tabi olurum demek. Zaten ve Çünkü: ***********Şu hâlde, siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler KAFİRLERİN ta kendileridir.
 • te be susak kabaa bee,te be susak kabaa bee,1 ay önce
  Bu salak hem oturarak seyahat ediyor, hem de ayaktaymış gibi otobüsün askısına tutunuyor. Ayrıca avucunda askı da yok, hiç bir şeyden haberi yok!
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  Sizden bir cacık olmaz.vesselam
 • Anti sp Anti sp 1 ay önce
  Bu adamı haber yapmayııııınnnnn
 • cykcyk1 ay önce
  ikili sisteme itiliyomuş bu kadarda olmaz senelerdir ikiyüzlü (bilmem kaç parti varsa artık) itilmişte ne olmuş
 • FullyFully1 ay önce
  Sen kafayı yemişsin 28 şubattanbahsediyorsun ve 28 Şubat davasında şevket kazan ve sizin ihtiyar heyeti yargılanan çevik bir ve diğer natoculara karşı herhangi bir suçlamada bulunmadı ve biz askerlerimizden razıyız dediniz erbakan hocayı kayıp tirilyon davasında mahkum ettiler zaten iki partili bir sisteme gidiyorSaadet +CHP hdppkk ve ip diğer blok Cumhurbaşkanı ittifakı ak parti ve MHP üçüncü bir seçenek yok yani sizin tarafinız belli zaten neden kıvırıyorsun Mert olun mert
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Yok yok istersen rıza gösterme.Şimdiki durum istanbul belediye secimi iki cephe arasında geçiyor BU iki cephe biri binali cephesi diyeri imamoğlu cephesidir.Esasında saidi partisi imamoğlu cephendesin.Çünkü senin kazanma şansın yoktur buna rağmen kendi adayın la giriyorsun seçime maksadınız akparti adayı kazanmaması içindir başka hedefin yoktur.Allah cc dediği olacak şeytanı plânınız boştur
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Yok yok istersen rıza gösterme.Şimdiki durum istanbul belediye secimi iki cephe arasında geçiyor BU iki cephe biri binali cephesi diyeri imamoğlu cephesidir.Esasında saidi partisi imamoğlu cephendesin.Çünkü senin kazanma şansın yoktur buna rağmen kendi adayın la giriyorsun seçime maksadınız akparti adayı kazanmaması içindir başka hedefin yoktur.Allah cc dediği olacak şeytanı plânınız boştur
 • SeyfullahSeyfullah1 ay önce
  Eyvah biz de üzülüyorduk ya molla efendiBu duruma razı olmazsa ne yaparız diye
 • SeyfullahSeyfullah1 ay önce
  Rıza gösterir muşUlan rıza göstersen ne olur göstermesen ne olur be.Kendini fasülyeden nimet zannediyor
 • HaticeHatice1 ay önce
  Bundan bir sene oncesine kadar karamollaoglu kimdir bilmezdik kim bu ya bu ulkenin bolunmesine katki veren birisi kalkmis olur olmaz seye demec vermeye calisiyor
 • alparslanalparslan1 ay önce
  ya sen kimsin ve ağırlığın nede rıza gösterecen yada göstermeyecen. saadeti ele geçirdin ve % 1.50 oya düşürdün ve şimdide % 0. 50 oy alıcan ve o oyu da, hıyanetliğinden ve kıskançlığında chp li kemalist, laik köktendinsizlerin hizmetine sunucan. o % 0.50 de içinizde görevlendirilen fetöcülerin oylarıdır ve siz bittiniz ama giderayak ne munafıklık ve hainlik yaparızda sayın bin ali yıldırıma kaybettiririzin peşindesin. ALLAH' ın izni, tüm dünya müslümanlarının duaları ve milletin desteği ile sayın bin ali yıldırım ve sayın başkan kazanacaktır. onun için sus ta adam sansınlar diyecem ama sussanda adam sanmıyorlar ve adam yerine koymuyorlar seni. dolayısı ile senin rıza gösterip göstermediğinin bir kıymeti harbiyesi yok. kazanamayacağınızı bile bile hainlik yapıyorsunuz ya bu bile munafıklığınızın alamaeti olarak yeter size. tasmalarınızı sahipleriniz bu seçimden sonra bırakır artık.
 • Umut YasinUmut Yasin1 ay önce
  İster rıza göstet ister gösterme... pis m...afık...
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  "Millet kimi tercih ederse, buna rıza gösteririz" miş mişkaramollanınki.istersen gösterme şerefsiz hain.
 • NurNur1 ay önce
  Eee başka çaren mi var laf olsun diye konuşuyor bir daha ki seçime kim öle kim kala her saniye her an ölüme biraz daha yaklaşıyor insan oğlu ahiret dünya işlerinden daha önemli cehennem odunu olmakta var işin içinde
 • KONSTANTIN KONSTANTIN 1 ay önce
  BEYNAMAZ SAPIK SATILMIS TASMALI CIGERI BES PARA ETMEYEN GERI ZEKALININ TEKI KALLESINDE DANISKASI SENI SINSI SEYTAN TIPLI SENI TÜRKIYE DÜSMANI SENI TERÖRIST DESTRKCISI YAZIKLAR OLSUN SENIN GIBI CILBIYETI KARAKTERI BOZUK SAHTEKAROGLUNA NASILDA SAVUNUYOR HIRSIZ EKREMI DAHA OTURUM BASLAMADAN KAÇ SAAT ÖNCE ISMAIL KÜÇÜKKAYAYA EKREM IMAMOGLU ILE BINALI YILDIRIM HAKKINDA ÇIKIYOR MESAJ GÖNDERIYOR OTURUM HAKKINDA MEDYA ARACILIGI SAHTEKAROGLU SENI SINSI SATILMIS IT TERÖRIST KILIKLI TERÖRIST IGRENÇ VE MIDE BULANTISI YAPIYOR SURATSIZ VE SEYTEN SURATINI GÖRDÜGÜMDE
 • Osmanlı torunuOsmanlı torunu1 ay önce
  Kendini adamdanmi sayıyorsun.bizdebir tabir vardır.koyun olmadığı yerde keçi Abdurrahman Çelebi.
 • Ali koyuncuAli koyuncu1 ay önce
   satılmış adam
 • Yunus 16 Yunus 16 1 ay önce
  MİLLİ GÖRÜŞ OYLARINI AL! CHDP YE GÖTÜR! SAĞ GÖRÜŞ MİLLİ OYLARI BÖL! SOL VE KOMİNİZME HİZMET ET, PKKFTÖ YE YARASIN! SEN KİMSİN NASIL BİR ZİHNİYETSİN? KİME ÇALIŞIYORSUN? SEÇİMİN SONUCUNA TABİKİ RIZA GÖSTERECEKSİN! BAŞKA NE YAPABİLİRSİN?
 • ........1 ay önce
  La bi yürü git
 • Leyla Leyla 1 ay önce
  Sen artık yolunu sapıtmış bir ördekgibisin gu n geçtikçe kan kaybediyorsun fetonun takılmışgidiyorsun bırakbu numaralarıbu millet senin ne olduğunu biliyor ...
 • AsabiAsabi1 ay önce
  Bu zırtapoz hala kıvırıyor
 • AliAli1 ay önce
  Hadi ordan ingiliz uşağı seni. Saadete darbe yaparak seni boşuna oraya getirmediler. Kazanamayacağın kesinken sözde sağ parti olarak seçime girmen zaten senin ne olduğunu ortaya koydu. Dsp bile çekildi niye? Solun oyu bölünmesin diye. Sen niye girdin? Sağ kazanmasın makarios kazansın diye.
 • Perv ineverPerv inever1 ay önce
  göstersen ne olur, göstermesen ne olur 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Temmuz 2019