TBMM'de bir ilk! İki Milletvekili TSK'ya teslim oldu

1 Ekim'de açılacak olan TBMM bu yıl bir ilke sahne olacak. AK Partili iki milletvekili bedelli askerlik uygulamasından yararlanmak için TSK'ya teslim olduklarından dolayı açılış törenine katılamayacaklar.

19 Eylül 2019 Perşembe 16:42
TBMM'de bir ilk! İki Milletvekili TSK'ya teslim oldu

AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Konya Milletvekili Selman Özboyacı, geçen hafta Kırklareli Lüleburgaz'da bulunan 65. Mekanize Piyade Tugayı'na teslim oldular. Milletvekillerinin, 2018'de çıkan ve 21 gün süreli 15 bin lira karşılığında bedelli askerlik hizmetinden yararlandığı öğrenildi.

AK Partili vekiller Meclis'in açılışına katılamayacak

AK Partili milletvekilleri, 1 Ekim'deki Meclis'in açılışına katılamayacaklar. Ancak 4-6 Ekim tarihinde Kızılcahamam'da yapılacak partinin istişare kampında yer alacaklar.

İkisi de AK Parti'nin gençlik kollarında görevli

Her iki isim de aynı zamanda AK Parti'nin gençlik kollarında görevli. Büyükgümüş AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı, Özboyacı ise yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 16:42

YORUM YAZ

 • MuratMurat29 gün önce
  Vay ülkemizin hali.Birde gençlik kolu başkanlığı filan.Artık söyleyecek söz bulamıyorum.
 • AsımAsım29 gün önce
  Askerliğide oyuncak ettiler. 
 • metin alkanmetin alkan29 gün önce
  Kemal kılıçdaroğlu oğlunu, askere gönderir tabi.. Çünkü askeri lojmanlarda, CHP % 80 oy alıyor. halkın sandıklardınad % 25 oy alan ama eski yıllaradn beri askeriyeyi ele geçirerek orda kadrolaşan bir partinin başkanı olsam, ben de oğlumu uzun dönem yolalrım. garip olan, halkın sandıklarında % 25 oy alabilenlerin, askeri lojmanlarda % 80 oy almasının izahı yapılmadan, akpartililer niye uzun dönem askerlik yapmıyor sorularıdır. AK parti halkın sandıklarında % 55 oy alıyor. askeri lojmanlarad ise % 5.. Kemal bey buyursun izah etsin, bu kadrolaşmayı
 • SADIKSADIK29 gün önce
  Adaletiniz batsın
 • SerdarSerdar29 gün önce
  Bunlar yarın o mecliste en hakiki vatan sever olurlar yok arkadaş yok hak hukuk adelet olamadığı sürece terörde bitmez hiç bir şey bitmez fakir askerlik yapsın zengin parasıyla 3 5 gün yapsin
 • DemirDemir29 gün önce
  Helal olsun Kılıçdaroğlu nun çocuğuna. Adam gibi askerlik yaptı , paralı akepeliler gibi değil.
 • AliAli29 gün önce
  AKP'li olupda normal askerlik yapan varmı ? Hepsi paralı , cukka sağlam. Türkiye sizinle gurur duyuyor sayın vekiller.
 • aaaa29 gün önce
  he he bir de asker milletin, vatansever evlatları mavalları atmazlar mi...
 • mervemerve29 gün önce
  Güvenli bölge için Suriye sınırına mı gidecekler? Yoksa kuzey ırak ta kandili mi basacaklar?bunlar terhis olduğu gün Suriye ye kara harekatı yapılacak ve birçok gariban çocuğu orada ölecek bunlarda şehit oldu keşke bizde şehit olsaydık diyecekler.
 • AbdullahAbdullah29 gün önce
  Bu çocuklar mı Türkiyeyi kurtaracak? AKPnin işi bitmiş gerçekten.
 • Siyasi Kavun Siyasi Kavun 29 gün önce
  Manşeti görünce fetöden teslim oldular zannettim. İlahi akit gazetesi :)
 • ArifArif29 gün önce
  Her şey bedelli için. Bu vatan savaş zamanı fakirlerin, barış zamanı zenginlerindir. Bizim zamanımızda delikanlı gibi gidip askerliğini yapmayana kız bile vermezlerdi, şimdilerde ülke yönettiriyorlar.
 • meşemeşe29 gün önce
  ÖKSÜZ , YETİM ,FAKİR , ASKERLİKYAPSIN, MAKAMMEVKİ, ZENGİN ,ASKERLİK YAPMASIN, BU ALLAHİÇİNDOGRU DEYİL DİR ,KULİÇİNDEDOGRUDEYİLDİR,
 • hasanhasan29 gün önce
  Ne güzel askerlik çağında nur topu gibi vekillerimiz var. ne desek boş.
 • Vay beVay be29 gün önce
  Bedelli askerlik para bol..gidip uzun dönem yapsalarya güneydoğuda.. vatansever mücahitler.kimbilir kutsal olan şehadet nasip olur
 • yazıYORUMyazıYORUM29 gün önce
  İyi ..k yiyecekler. Toplumun yarısı bedelliye söverken, bunlar kör göze parmak atmışlar!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019