Tanzim satışları provoke etmeye çalışan İrfan Değirmenci'ye sert tepki! "Defol git!"

Kanal D'den kovulduktan sonra dikiş tutturamayan İrfan Değirmenci, tanzim satışları provoke etmeye çalıştı. Vatandaşların tanzim satışlara dair olumlu yorumları üzerine, "Türkiye neden bu duruma geldi?" diyerek provokasyon yapmaya çalışan Değirmenci, cevabı vatandaştan aldı.

12 Şubat 2019 Salı 15:36

Ankara'da kurulan tanzim pazarında vatandaşı provoke etmek isteyen CHP'li yandaş gazeteci İrfan Değirmeci'ye tepkiler çığ gibi büyüdü."Türkiye neden bu duruma geldi?" diye soran Değirmenci'ye vatandaşlar, "Bazı geri kafalıların yüzünden bu duruma geldi. Devlete provokasyon yapmak için fiyatları yükseltenler yüzünden bu hale geldi. O terbiyesizler yüzünden bu hale geldi." diyerek cevap verdiler. Aldığı cevaplar karşısında umduğunu bulamayan İrfan Değirmenci'ye kamuoyundan da sert tepkiler geldi.

"Defol git!"

CHP'li yandaş gazeteci İrfan Değirmenci, Ankara'da açılan "Halk Sebze" çadırı önünde provokasyon yapmak isteyince halkın tepkisini çekti. Vatandaşlar, "Bir takım malzeme çıktı herhalde. Çekmende sebep ne? Kimsenin hakkı yok burda çekmeye. İki tüp için 100 gün yattım ben. Defol git şurdan" diyerek Değirmenci'ye tepki gösterdi.

Tokat gibi cevap!

"Türkiye neden bu duruma geldi" diye soran Değirmenci'ye vatandaş şu tokat gibi cevabı verdi:

"Bazı geri kafalıların yüzünden bu duruma geldi. Devlete provokasyon yapmak için fiyatları yükseltenler yüzünden bu hale geldi. O terbiyesizler yüzünden bu hale geldi."

Halk tanzim satış fiyatlarından memnun

Sebze ve meyve fiyatlarını düşürmek için hayata geçirilen tanzim satış uygulaması dün başladı. Pek çok noktada hayata geçirlen uygulamaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, uzun kuyruklar oluştu. Vatandaşlar düşük fiyatlardan memnun kaldı.

Değirmenci'nin "Tanzim satış noktasından memnun musunuz?" sorusuna vatandaşlar "Çok memnununuz. En azından ucuza yiyeceğiz. Allah razı olsun" diyerek cevap verdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 15:47

YORUM YAZ

 • ÖmerÖmer5 gün önce
  Benim vatandaşım diyor Cb. Beni sahiplenmiş, haberim yok. Gene birileri bize saldırıyormuş. Nasıl saldırıyorlar? Mesela patlıcanla, hıyarla nasıl saldırı olur. Vucutun neresi münasip? Saldıran bukez hain Trump değil manavlarmı, terörist sevici Brunson değil marketcilermi? Düşmanı bilelim, gerekirse domatesi ayağımızın altına alalım. İphone gibi. Mesela ben yıllarca biriktirdiğim yastık altındaki kurufasulyemi bozdurup, milli ve yerli kenefir alacam. Yeterki gemi su almasın. Çünkü gemi su aldımı ilk boğulan Cb değil ben olacam. Ozaman Cb kimbilir hangi otelden çıkar, eniştesi neler anlatır?
 • esnafesnaf8 gün önce
  gerçekten yatıcak yeriniz yok esnafım günlerdir siftah bile yapamıyoruz hakkım haram olsun tarihte kara leke olarak kalacaksınız iki kuruş para için bu çöp haberleri yapmayın
 • ŞevketŞevket8 gün önce
  Hadi canım oradan. Milleti 2 kilo domates için kuyruğa muhtaç etmişsiniz. Ülkede ambargo mu var, savaş mı var? 50 yıl önceki tüp kuyruğunu analtıyorsun.O zaman bu ülke kıbrıs'ta bayrak dikiyordu. Mermi kaç paraydı haberiniz var mı? O zaman ülkeye ambargo konulmuştu. Ecevit dik durduğu için konulmuştu. İşiniz egeldi mi Erbakan, gelmedi mi Ecevit diyorsunuz. utanın halinizden. Milleti birbirine düşman ettiniz. Yazıklar olsunç. Tarih hepinizi hain oalrak yazacak. O güvendiğiniz iktidar önce sizi satacak.
 • SamedSamed8 gün önce
  Bu provokasyon değil insanları düşünmeye teşvik ediyor adam. Gıda enflasyonunun bu kadar yüksek olması normal değil tarım politikaları iyileştirilmezse sonumuz Venezuella.
 • serdar aziz serdar aziz 8 gün önce
  mazota gübreye elektiriğe zamı bass sonrada ucuz sebze satıcam diye milletin aklıyla oyna.biz yemeyiz yiyene de afiyet olsun
 • Ali AydınlıAli Aydınlı8 gün önce
  Milletin aklıyla dalga geçenlerin aslında gülünç halleri 700-800 kamyon sebze giriyormuş ıstanbula 2 kamyon sebze getirip meseleyi çözdüğünümü sanıyor bu zavallı akıl
 • şskşsk8 gün önce
  ekonomi bu hale nasıl gelir. elveda piyasa ekonomisi merhaba sosyalizm öylemi? bütün dükkanlar birer birer kapanıyor. avm kalmadı. şaban berata teslim etti ekonomiyi asıl şaban arka plandan rüyaya yatıp ekonomi yönetiyor. kılavuzu haydar baş olanın ekonomiyi getirdiği nokta.
 • nene hatunnene hatun8 gün önce
  UNUTULMUŞ HATIRLANMAK İSTİYOR ZAVALLI.....
 • tanzimtanzim9 gün önce
  ben anlamıyorum tanzim satışı karşı çıkanlar gitmesin almasın.karşı çıkmayanlar zaten sırada bekliyorlar ve alıyorlar.size ne oluyor.siz sırada bekleyen vatandaşın avukatımısın.sizene sana ne kardeşşşşşşş
 • AhmetAhmet9 gün önce
  Allah razı olsun Zenci Musa kardeşim .Hislerimize tercüman olmuşsunuz. ...
 • komünistkomünist9 gün önce
  şükuh bey CHP dönemi 1950de kapandı o dönem yaşamadım olmuştur da olmamıştır da diyemem, görmediğim olaya tek kelime etmem, sonraki koalisyonlarda da Türkiyeye ambargo uygulandığını yazılı kaynaklardan öğrendim, AKP döneminde kuyruk enflasyon olunca spekülasyon yapılıyor, CHP döneminde hükümetin kabahati, bunu kabul etmek benim ideolojime aykırı, o yüzden hükümete zerre destek vermem, isterse bana makam verse yine doğru bildiğimi yaparım, bu sayede en koyu akpliler bile benimle tartış(a)mıyor,
 • serdarserdar9 gün önce
  sen kendinden bil bunu irfo.
 • HastürkHastürk9 gün önce
  Provakatörler yorum sayfasında sistemli çalışıyorlar işte onlar varya bu memleketin virüsleri iğrençler halen alaycı tavırla yorumlama kısmında milleti provoke ediyorlar.dinsiz imansızlar.bunları sandığın dibine gömmemiz lazım.
 • turkturk9 gün önce
  parisa BUNU ADINA CAYDIRICILIK DENIR KEPAZELIK SIZIN YAPTIGINIZ. BUTUN MARKETLER FIYATLARI CEKMEYE BASLADI
 • LeventbayLeventbay9 gün önce
  Ali . Sen soganla patatesin iyisini ayir sonra gel Ataturk'le karistirdin galiba Ataturk' un tirnagi olamiyacak kisilerle .
 • ParisaParisa9 gün önce
  Burada ciddi manada devlet acziyeti görülüyor. Madem gıda terörü var, çöz meseleyi. Meclis elinde...Kanun çıkar. Yok olmadı yetkin var kanun hükmünde kararname çıkar. Kim müsebbibse bitir işini. Vatandaşı tanzim satışlarla neden sokağa döküyorsun. Kuyruğa mahkum ediyorsun. Resmen şovmenlik. Hem kamil manada çözüm mü bu? Manav reyonu açmak devletin işimi yahu. Ne kepazelik böyle! Bu satışlardan milyonlarca insan nasıl istifade edebilsin. Herkesin vakti var mı kuyrukta beklemeye? Böyle bir zamanda müstemleke ülkesi gibi nedir bu ya? Yıllardır hal yasasını bekleriz. İşte fırsat, çıkar yasayı. Kökten çözüm olsun. Muhalefet de hayır diyemez. Bir de bunca esnaf üzerinde oluşturduğun menfi algıyı nasıl düzelteceksin. Sanki bu işin ekmeğini yiyen bunca esnaf vatan haini? İnsaf yahu? Vatandaşla esnaf karşı karşıya getirilir mi? Devlet eliyle bu iş ne kadar zaman yapılır. Akıl işi mi bu?
 • ErhanErhan9 gün önce
  Peki akp li manav bakkal yok mu gercekten dogru fiyata satsin bizde iciza alalim
 • AytaçAytaç9 gün önce
  İrfan bebeğim baltayı feci taşa vurmuşsun!!! :))) vatandaş gereken cevabı vermiş. helal olsun amcalar!
 • AlpAlp9 gün önce
  Bu millet DOSTUNU DÜŞMANINI TANIYOR.
 • MahmutMahmut9 gün önce
  Ahmak akıllılar bir oyun kurdu vatandaşın bu oyunu görmeyeceğini zannetti saftirikler.
 • AlevAlev9 gün önce
  Evini idare edemeyen ilerici!! 3 kıta 7 denize hakim olan ecdadım gerici!!
 • ŞükuhŞükuh9 gün önce
  Komünist bey,CHP dönemi kurukları yalan,iftira diyenler var siz ne dersiniz olmuşmudur bu kuyruklar. ?
 • Zenci MusaZenci Musa9 gün önce
  Bu ülkede herkes huzur ve güven içindedir, PKK cılar, FETÖ cüler, DEAŞ çılar, vatan hainleri, hasidler müstesna. Evet, bu milletin geliri artmıştır. Hayat standardı artmıştır. Devletin milletine sunduğu sağlık hizmeti başta olmak üzere, ulaşım hizmeti, eğitim hizmeti vb. artmıştır. Tabii, sayın Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığından gözleri kör, dimağı dumura uğramışlar, bunu görmezler/göremezler yada görmek istemezler. Cumhurbaşkanı halkın içinden çıkmış, milletinin değerlerini/kültürünü benimsemiş, özümsemiş, dizini kırıp sıradan bir vatandaşın sofrasına misafir olup yemek yiyen, çay içen, memleketi, milleti için gece gündüz çalışan, alçak gönüllü, tevazu sahibi, ama kararlı, başı dik ama dik başlı olmayan bir insandır. Biz onu ÇOK seviyoruz. Allah (c.c) ona hayırlı ve de uzun ömürler versin, inşallah (amin).
 • Secim vaadiSecim vaadi9 gün önce
  Ey camati muslimin paldırcanı 3 liraya biberi 4 liraya kelle soğanın cücüğünü 1 liraya verdirecem eğer oyunusu bu vaatlere vermesseniz 4 katına yiyeceksiniz. Haydi oylar manavcı hükümete.
 • Artiz İrfanArtiz İrfan9 gün önce
  Annesi,oğlun İrfan ARTİZ olmadı mı daha ?
 • hans mollaogluhans mollaoglu9 gün önce
  Aziz Nesin sen çok yasa...
 • ERDİNÇ IŞIKERDİNÇ IŞIK9 gün önce
  EEEEE ARTIK ESKİ HALK MİLLET YOK KOÇUM...!BEN YAPTIM BEN SÖYLEDİM OLDU YOK ...ÇOMAKLARSAN BU MİLLET SENİN SENTE AYARINI YAPAR, DELİ BİRİNE DENK GELİRSEN DE ÇARPAR .??
 • hasanhasan9 gün önce
  Kendini gazeteci sanan zavallı provokatorlere halk cevap vermis. Burda cevap vermeye gerek yok.
 • KomünistKomünist9 gün önce
  Chp dönemi kuyruklarına niye tepkiliydiniz, bundan memnunsanız
 • Vatandaş Rıza Vatandaş Rıza 9 gün önce
  Bu ülkede saray ve çevresi haric hiç kimsenin huzur ve güvenliği yoktur halk köledir emekli borç içinde esnaf bitik asgari ücretli zaten evi bulamıyor millet metelige kurşun atar olmuş hani 15 bin dolar milli gelir hani EVET çıktığında TÜRKIYE uçacakti ti ti tüh yaziklar olsun
 • mehmet önenmehmet önen9 gün önce
  Hani provakatör Abdullah isimli yorumcu yok.
 • tuncay kahvecituncay kahveci9 gün önce
  Allah razı olsun Reis ...pazara kadar değil mezara kadar seninleyiz.....
 • AliAli9 gün önce
  Aslan Erdoğan, Başkanlık sana helal olsun. Vallahi billahi adam gibi adamsın. Atatürk'ün taaa kendisisin. Daha da iyisisin. İyi ki de varsın. Çok iyisin. İnsansın. Nankörler anlamaz seni.
 • LeventbayLeventbay9 gün önce
  Bu kuyruga giren vatandaş . 31 marttda akp ye oy vermeye gider . Ve böylece kimse ders almamış aldırmamış olur . Tepki verecegine bizi bu kuyruklara esir eden sebebleri düşünemez . Geriside bunlar yüzünden çeker
 • ali ali 9 gün önce
  vatandaş rıza denen şahıs.Vatandaşı düşündügünüz için mi heykelcilere oy veriyorsunuz.sizin milleti düşündüğünüz yok.şimdi bas git.
 • LeventbayLeventbay9 gün önce
  Degirmenci dogru söylemiş . Bizi bu hale düşürenler utanmadan kürsüden . Sebze fiyatlarını yarıya insirdik teranesi yapıyorlar . 85 milyon nufusu taşıma suylamı . İdare esiceksiniz bune ciddiyetsiz vasat beceriksiz bir yönetim şeklidir .. eeee sonrası ne olacak günü bu şekilde kuratamada degil ya . Sonrası kardeşim bir yık iki tıl sonrası . Ne olacak önümüzü görüyormuyuz . Yok . Ben size soyleyeyim iktidarda şaşkın onlarda bu işi çözecek ne dirayet ne plan var hep çuvallama yaz sebzeside aynısı olacak kıl sebzeside akp son icraatı kuyruga gir bekle bir lira için
 • LeventbayLeventbay9 gün önce
  Degirmenci dogru söylemiş . Bizi bu hale düşürenler utanmadan kürsüden . Sebze fiyatlarını yarıya insirdik teranesi yapıyorlar . 85 milyon nufusu taşıma suylamı . İdare esiceksiniz bune ciddiyetsiz vasat beceriksiz bir yönetim şeklidir .. eeee sonrası ne olacak günü bu şekilde kuratamada degil ya . Sonrası kardeşim bir yık iki tıl sonrası . Ne olacak önümüzü görüyormuyuz . Yok . Ben size soyleyeyim iktidarda şaşkın onlarda bu işi çözecek ne dirayet ne plan var hep çuvallama yaz sebzeside aynısı olacak kıl sebzeside akp son icraatı kuyruga gir bekle bir lira için
 • hercaihercai9 gün önce
  GI.INDA DEGIRMENLE DOLASANLARDAN BUNLAR! bU TANZIM, MILLETIN PARASINI KORUMAK ICINDIR, ESKI KUYRUKLAR DA MILLETIN PARASINI CEBE INDIRMEK ICINDI!
 • AkifAkif9 gün önce
  Karşı çıkanlara karşı çıkan bir tane baş örtülü bacım vardı onu neden kestin akit hepsini versen ne olurdu. Yandaş
 • AkifAkif9 gün önce
  Kurulan tuzakları iyi değerlendiren oya tahvil edenşükürki bir reis imiz var
 • Vatandaş Rıza Vatandaş Rıza 9 gün önce
  Hani 15 bin dolar milli gelir vardi hani refrandumdan sonra Türkiye uçacakti kuyruklara bak yazik bu millete
 • YYYYYYYY9 gün önce
  seçimsabotajlarıbaşladı.kurum lar içerden sabote ediliyor.Kadıköy-Eminönüiskelesi,İSKELENİN İÇİNDE SALON UN SOL TARAFI BOYDAN BOYA KARANLIK, IŞIKLAR YANMIYOR. sağ taraf ışık tabela Led Neon,
 • Mehmet Karataş Mehmet Karataş 9 gün önce
  Ey cahil bizi bu cağda sebze meyve kuyruklarina düşürenlere tepki koy aptal
 • AKINCIAKINCI9 gün önce
  EYDEĞİRMENCİZİHNİYETİ BİZ ÜLKEMİZİ DOMATESE PATLICANASATMAYIZ.SEN 80 LİYILLARI BİLMEDİĞİN İÇİNKURULAN TUZAKLARIDA GÖRMEN MÜMKÜNDEĞİL İKİNCİSİSENYOLUNDASINKİME YARANIPTAACABA BİRYEREKAFAYIATSAM DİYEDÜŞÜNÜYORSUNSENİN ÜSTÜNÜ AĞALARINÇİZMİŞİŞİNNAFİLE.BAK SANABİR ÖĞÜT İYİLERLEDOĞRULARLABERABEROL KAZANIRSIN.REİSİMİZ VE BU HALKBUNUNDAN ÜSTESİNDEN GELDİSENİNGİBİLEREYAZIKLAR OLSUN....
 • SelimSelim9 gün önce
  Hahah rezil olmuş defetmişler kapak da olmuş. Hak ettiğini bulmuş.
 • Kürşad YALÇIN Kürşad YALÇIN 9 gün önce
  Haburda PKK diyarbakırda BARZANİ suleyman sah turbesini başında PYD persilvanyada FETO vatikanda PAPA ile ittifak yapan TÜRK milliyetçiliğini ayaklar altına alan soysuzlara karşı YÖRÜKLER olarak IYI parti diyoruz
 • Mert K.Mert K.9 gün önce
  İnsanların parasızlıktan psikolojileri bozulmuş ama hâlâ doğru bildikleri yanlışlardan dönmüyorlar. Neyse, bunlar yaşlı zaten bunlardan bir ümit yok, neyse ki yeni nesil gençler herşeyin farkında.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Şubat 2019