Tabipler Odası buna da burnunu soktu! Herkes o soruyu sordu

Doktorluk mesleğinin sorunları dışındaki her konuya el atan, Gezi destekçisi İstanbul Tabip Odası şimdi de Çanakkale'deki eylemlere katılma kararı aldı.

22 Ağustos 2019 Perşembe 17:42
Tabipler Odası buna da burnunu soktu! Herkes o soruyu sordu

Sağlık çalışanlarının haklarını korumak yerine siyaset yapan Tabipler Odası, şimdi de İstanbul'dan Çanakkale'ye eyleme gitme kararı aldı.

Tabipler Odası, siyasetin bir parçası olma çabası içerisinde.

Öyle ki; sağlık çalışanlarının sorunlarıyla ilgilenmek yerine, sürekli siyasetin içerisinde kendilerine yer bulmaya çalışıyorlar.

Bu konuda Mimarlar Odası ile yarış halinde olan Tabipler Odası, İstanbul'dan Çanakkale'ye otobüsler kaldırarak, eylemlere katılma kararı aldı.

İstanbul Tabip Odası, eylemlere destek vermek için İstanbul'un iki farklı noktasından otobüsleri kaldırarak Çanakkale'ye gidecek.

Toplanan aidat paraları

Sağlık çalışanları ise meslek odasına ödenen paraların, eylemlere harcandığı iddiasını konuşuyor.

Bilindiği üzere kamuda çalışanlar, İstanbul Tabip Odası'na 245 lira aidat ödüyor, özel muayenehanesi olan, özelde çalışan veya iş yeri hekimliği yapan doktorlar ise 390 liralık aidatı ödemek zorunda.

Asistan hekimlerin aidat bedeli ise 120 lira.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 17:42

YORUM YAZ

 • delideli29 gün önce
  kardeşim bunların resmi statüleri ne niye kapatılmıyor niye hükümetin gücü bu şerefsizlere yetmiyor anblamıyorum bu ne ya
 • AsımAsım29 gün önce
  Bu barolar ve odalar eylem yaıyorsa kesinlikle orada o maden işletilmelidir memleket faydasınadır.
 • halilhalil29 gün önce
  devlet hiç bir şey yapamaz böyle yerler ülkenin malı değil emin olun şikayet bile edilemiyorlar
 • vatandaşvatandaş29 gün önce
  Kapatın bu şer yuvalarını Doktorların böyle odalara ihtiyacı yok
 • RAUFRAUF29 gün önce
  Ne gariplik var bunda? Siyanürlü altın bir sağlık sorunudur. Akit, AK Parti bile bu işi açıkça savunamıyor sen hangi yüzle bu emperyalist soygunu destekliyorsun.
 • İdo1 İdo1 29 gün önce
  Taa.. Bitler odası. Bu odanın yıllardır yaptıkları yapacaklarının teminatıdır. Ya kapatılmalı yada etkisizleştirilmelidir. Memleketin milletin bir fayda görmediği aksine hep zarar gördüğü bir yapının varlığı niye.
 • İdo1 İdo1 29 gün önce
  Bu şer yuvasının kapatılması lezım hemen.
 • Hain odasıHain odası29 gün önce
  Yerin dibine batsın bunların tabiplikleri!FETÖcü gibi soru çalmışlardır bu hainler!
 • mutmainemutmaine29 gün önce
  ODALARA ÜYELİK MECBUR OLMAMALI, isteyen istediği şehirdekine üye olsun. bak nasıl düzelir
 • abdrhmnabdrhmn29 gün önce
  yahu neden kapatmıyorsunuz burasını. birde türkiye kelimesini kullandırmayın.
 • ahmetahmet29 gün önce
  Yasin Boru ve 49 vatandas 6-8 Ekim AynEl Arab/ kobani Demirtas kiskirtmasinda vahsice katledilirken, 40.000 kisinin 34 senede abd/nato/pkk-feto/dhkpc teroristlerince bebekler dahil katledilirken bunlar neredeymis... sessiz seytan olmak, suca ortakliktir
 • Siyasi kavunSiyasi kavun29 gün önce
  Cami icerisinde yılan logosu olan bir dernekten ne hayır beklesin ki.
 • ersoyersoy29 gün önce
  Devlet artık odalarakayıt olma mecburiyetini kaldırmalıdır. Okulu bitiriyoruz,iş yapabilmek için mecburi kayıt olacaksın .Yıllık kayıt parası yok efendim iş başı para ...Ondan sonra bizim aidatlarla gösterilere git,devlete baş kaldır...Kayıt olacaksak devlete kayıt olalım odalara değil...Altın varsa çıkarılır kesilen ağaç varsa da çıkarma işleminden sonra dikilir . Amerika 'da Kanada'da çıkarılırkenAvrupalı çıkarılmaması için dernekkurdurtmuyor. Hdp 'liler Chp'liler güya çok eğitimliler ama ağacı kesip üstelik kazdağlarındaev yapan Tarkan'a birşey diyemiyor...Şehid askerimiz polisimiz olunca kılları kıpırdamayanbuodalarpartilerneyi amaçlıyorsunuz!?... İşçi partisi açıkladı. Kazdağlarındaavrupadan gelen parayla dernek kurulmuş... Bırakın siz siyanürü demokrasiyi ...
 • Zeki ÖZKANZeki ÖZKAN29 gün önce
  Defalarca gerek BİMER ve gerekse de CİMER döneminde sürekli şikayette bulunduğum,hekimlerin hakları ve toplum sağlığı adına faaliyetler yapma yerine nerede solcu,ateist,agresif İslam düşmanı marjinal gruplar var,onlara destek açıklamaları yapan,o tiplere her türlü maddi-manevi yardımları esirgemeyen İstanbul Tabip Odası ve TTB derhal kapatılmalı,odalara üye olma zorunluluğu kaldırılması taleplerimiz hep görmezden gelindi.Gezi isyanında da ön planda olan İstanbul Tabip Odasına hiçbir cezai işlem yapılmadı.Şimdi de Kaz dağlarında gerçekleri saklayıp saptırarak 2.bir Gezi isyanı çıkartma niyeti ve gayretleriyle hareket eden İstanbul Tabip Odasının bu marjinal ve dış güçlerden yardımla yaptıkları bu illegal faaliyetlere derhal engel olunmalı,gerekli cezai müeyyideler uygulanmalıdır.
 • AkilAkil29 gün önce
  Nerde rant oradaCHPpkktabiblerve avukatlar ve mimar odası nerde olay çıkarmakiçin uğraş veriyor lar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019