"Suriye'ye barış geldi" diyen CHP'li Başkan: Suriyelileri göndereceğim

Esedle görüşülmesi gerektiğini savunan CHP, Suriyelilere yönelik düşmanca tavırlarını sürdürüyor. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın ilçedeki Türkmen, Afgan, Arap tüm mültecilere yardımı kesmesinin ardından, şimdi de Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı Suriyelileri göndereceğini, yardımı keseceğini söyledi.

25 Nisan 2019 Perşembe 09:40

İzmir Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, katıldığı bir televizyon programında Türkiye'de bulunan Suriyelilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

"Buradan kovacağız"

Karakayalı, "Suriyelileri buradan kovacağız, Suriye'ye barış geldi, ne işleri var burada" ifadelerini kullandı.

"Kendi memleketlerine gidecekler"

Rıdvan Karakayalı, vergi ödemeyen Suriyelilerin çalıştırdıkları işletmeler hakkında yasal işlem başlatacaklarını da söyleyerek, "Benim partimin yanında Suriye tabelalı dükkanlar var, onları oradan kaldırtacağım, gidecek onlar buradan kusura bakmasınlar, kendi memleketlerine gidecekler" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 09:40

YORUM YAZ

 • Milletin iradesiMilletin iradesi25 gün önce
  Senin ve senin gibilerin Allah belalarını versin.
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı25 gün önce
  Güneyrüzgarı'na diyen arkadaş,neyi nasıl göstereceğim sana,sen bakacak sen göreceksin,Videosu var,mezar taşı resimleri var,listeler var,var oğlu var.Tamam Arapları sevmek zorunda değilsiniz,sevmeyebilirsiniz de lakin o savaşta onları yok saymakta nedir.Var demekle ben ne kazanacağım,yok demekle sen ne kazanacaksın ?
 • KerimKerim25 gün önce
  Cahil insan hep gönlünden düşünür. Gitmesin, günahtır, yazıktır der. Bilgili insan, olaylara farklı bakış açılarıyla bakar(Örneğin Türkiye’nin Suriyeliler için harcadığı para, TSK’nın Suiye hattında savaş vermesi, Suriye’de savaşın bitmesi, Suriyelilerin özellikle Türkiye vatandaşı gençlerin işini elinden alması gibi) Yıllarca ekmeğimizi paylaştık onlarla ama şu anda kendimiz de zor durumdayız. Kendi gencimiz işsizken, Suriyeli gençler mi iş bulup çalışacak?
 • zülfikar Hayberzülfikar Hayber25 gün önce
  Kendini mülkü amir zannediyor. Yazık
 • ......25 gün önce
  Senin bir kaç dede gerine gidelim bakalım. Senin dedelerin Suriyelilerin dedeleri kadar bu vatan için çarpışmış mı? Var mı yüreğin. Sadece üç beş dede geri.
 • Güneyrüzgarı'naGüneyrüzgarı'na25 gün önce
  Çanakkale şehitliğinde bir tane Suriyeli, ıraklı, iranlı, Suudi, Filistinli mezarı göster. Yok. Diğerlerinin özellikle İngiliz ve israillinin satın aldıkları hakkında 17 yıldır söyleniyor, Filistin arabının düştüğü tuzağa düşürmeyin bu memleketi diye. Yabancıya satış şartlarını kolaylaştırmayın, beleşten daha ucuz vatandaşlık dağıtmayın demekten dilde tüy bitti. Plebisit ile kazandıklarımızı aynı yolla kaybetmenin şartlarının oluşturulmaması lazım.
 • mutmainemutmaine25 gün önce
  Suriyelilere Avrupa Birliği üyelerinin verdiği 120TL haricince bir maaş varsa yazın bilelim, YALAN YANLIŞ HABERLERİ buraya kinlemeyin, Müslüman müslümana yardım etmezse kim edecek AVRUPA MI ?Burada kalmaları ayrı bir konu istememek ayrı bir konudur, eski tabirle kafa basmıyor !! İşkur nitelikli eleman arıyor bulamıyor, herkes masabaşı iş peşinde....
 • erolerol25 gün önce
  DOGRUSÖYLEMİŞSAVAŞBİTTİGİTSİNLER ÜLKLERİNEBENİMASKERİMNEDENHALAONLARİÇİNŞEHİT OLUYORGİTSİNLERVATANLARINISAVUNSUNLAR
 • bilgebilge25 gün önce
  kulaga biraz sert gelsede adam hakli. gencecik suriyeliler burda sefa sürerken benim askerim onlarin ülkesini korumak ugruna topraga düsmekte. burda kalacaklarsada askere alinsinlar devletten maas alip kendilerini gezdirmesinler. hem savas bitmisse savastan kacanlar geri gönderilir mülteci hakklari yoktur. chp zihniyeti diye elestirenler alsinlar evlerine beslesinler geri gönderilecekleri kimse karismaz
 • KızgınKızgın25 gün önce
  Vicdansız ahlaksız herif
 • eymeneymen25 gün önce
  Suriyeliler bizim kardeşlerimiz fakat misafirlik bir yere kadar olur.ülkemin insanları işsiz, onlar ucuz işçilikle bütün işleri ele geçirdiler. devletten maaş alıyorlar bir de. 20 yıldır çalışıyorum vergi ödüyorum.bu paraların onlara harcanmasını istemiyorum artık. işyeri açıyorlar bir de. hiç bir vergi ödemiyorlar. bir teklifim var. burda yaşasınlar karşılığında suriyedeki arazi arsa ve evlerinin tapularını bize versinler.bakalım kabul edicekler mi???
 • mutmainemutmaine25 gün önce
  AVRUPADAKİ TÜRKLER içinde aynı şeyleri söyleyinde görelim, SAMİMİYETSİZ YORUM YAZANLAR VAR, Allahın Peygamberi ne diyor ! sen önce onu oku , öğren, Sonra müslümanım diyerek yorum yazarsın, ÇİRKEF YORUMCULAR HAZIMSIZLIKTAN SİTEDE NEREYE NE YAZACAĞINI ŞAŞIRMIŞ...
 • GüneyrüzgarıGüneyrüzgarı25 gün önce
  Çanakkale'de savaşarak,bu toprakların bize yurt olarak kalmasını sağlayan Suriyeliler de var ve şu an Çanakkale'de yatıyorlar,onların mezarlarını da gönderin bu ülkeden ! Başkan göçmene benziyor,olabilir ve daha hangi milletlerden insanlar var ülkede,İngilizler Didim bölgesini sarmış durumda,onlara da bir iki laf edin Batı seviciler.
 • ArmağanArmağan25 gün önce
  Çok isabetli karar...
 • TARİHTE NEKADAR GERİ GİDERSEN OKADAR İLERİYİ GÖRÜRSÜNBUNUN GİBİLER YARIN YUNAN YADA BULGARSINIRINDA KAZIĞA OTURUR DOSTU DOST GÖRMEYİP DÜŞMANI DOST GÖRENTARİHTE NEKADAR GERİ GİDERSEN OKADAR İLERİYİ GÖRÜRSÜNBUNUN GİBİLER YARIN YUNAN YADA BULGARSINIRINDA KAZIĞA OTURUR DOSTU DOST GÖRMEYİP DÜŞMANI DOST GÖREN25 gün önce
  OSURİYELİYİ BURAYA GETİREN SEBEBİ ÖĞRENEMEMİŞ ABD YAHUDİ OLMUŞ GÖZLERİ SONUNU GÖRMÜYO BUDACANLI
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 25 gün önce
  Allah belalarını versin bu chpli insan dışı yaratık tipleri. Cenennem mekanlık herifler üzerinden lanet olsun
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU25 gün önce
  KEMALPAŞAYA NE GİBİ HİZMETLER YAPACAK.ONLARIDA ANLATSA YA.
 • Amin Amin 25 gün önce
  Destekliyorum. Adam doğruları söylüyor. Burada gerekleri gizleyen mağdur edebiyatı yapan güçlü bir Arap-sevinci lobi mevcut.
 • SAMET CANSAMET CAN25 gün önce
  ALLAH AŞKINA ARTIK GERÇEKTEN BU SURİYELİLER KENDİ VATANLARINA DÖNME ZAMANLARI GELMEDİMİ.NE YANİ BELEDİYE BAŞKANI VATANLARINA GERİ DÖNECEKLER DİYOR BUNDAN DOĞAL NE OLABİLİRKİ.NEDEN BU KADAR SURİYELİLERİN DÖNMEMELERİ İÇİN ÇABA SARFEDİYOR SİZİN YAYIN ÇİZGİNİZ BUDA ANLAŞILIR GİBİ DEĞİL.ÜLKEMDE İNSANLAR EVİNE EKMEK GÖTÜREBİLME DERDİNDE SİZ ÜLKEMİZDE DAHA FAZLA SURİYELİ KALSIN PEŞİNDESİNİZ.ÜLKEMİZDE İNSANLAR ÇOCUKLARINI EVİNİ GEÇİNDİRME DERDİNDE SİZ DAHA FAZLA SURİYELİ YESİN İÇSİNSIRTIMIZDAN ONUN PEŞİNDESİNİZ.ÜLKEMİZDE İNSANLAR ÇOCUKLARININ GELECEĞİNİ DÜŞÜNME PEŞİNDE ,SİZ DAHA FAZLA SURİYELİ YERLEŞSİNDE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ MAHVETSİN BUNUN PEŞİNDESİNİZ.EL İNSAF ARTIK BU KADAR SURİYELİ DESTEKÇİLİĞİ YAPMAYIN ALLAHTAN KORKUN KAÇ YILDIRÜLKEM ONLAR KUÇAK AÇTI.AMA ARTIK YETER BU KADAR MİSAFİRLİK.HERKES KENDİ EVİNE.
 • Ahmet ÖztürkAhmet Öztürk25 gün önce
  Turkıye kacak gocmen ve multecı ulkesı oldu. AKPARTInın acık kapı polıtıkası sagolsun! Istanbulda Turkten cok Afganıstanlı Ozbekıstanlı Senagallı Gınelı Ukraynalı Letonyalı var. Cogu elını kolunu sallayarak turıst olarak gelıyor ama 6 aylık turıstın kalabılecegı maksımum suresı gecıp kalıyorlar. AKPARTI Senagalle vızelerı kaldırma! Gelemesınler. Bırsey kaybetmeyız. Turkıyenın genc ıssız nufusu cok fazla. Elalemın ınsanına ımkan saglayacak durumumuz yok. Olmadık sosyal sorunlara sebep oluyorlar. Orta Asyalı Dogu Avrupalı kadınlar fuhus ıslerıne gırıyor. Allah askına bunları ulkelerıne gerı yollayın. Her acıdan zararları var ulkeye. Surıyelılere gelınce o ayrı mesele. Guvenlı alan saglandıgında ancak o zaman gonderılebılırler. Ama onlar gonderılınceye kadar gıtmesı gereken cok yabancı var.
 • Mehmet GökdemirMehmet Gökdemir25 gün önce
  Sanki babanın hanesinden kovuyorsun şu düşmanlıga bakınne ayıp söylemler kendini ülkenin tek sahibi sanıyorsun galiba
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu25 gün önce
  İşte alın Sizlere Cumhuriyetin Ürettiği siyasaya Sürdüğü Gidolu , hormonlu piyasadaki Mallar ,Ulan Ş,,f,,haysiyetsiz, ahlaksız Cahil,,Eğer Sen bugün bu dünyada nefes alıp yaşıyorsan bu( Suryelılerin,Iraklıların,Libyalının,Bosnalının ,Kosovalının , Balkan ve kaskasıyalının ) sayesinde yaşıyorsun Ulan hey şe,,iz,, Çanakkalede ,Kutul,,Amarede ,Kafkaslarda Savaşan Kimlerdi işte bunlardı hey Cahil ,,haklısın Çünkü Deden savaşmış olsaydı bunu demeye yeltenmezdin belki senin Dedelerin hangi Soydan geldiği şimdi belli etirdin ,,,,iSenin savunmuş olduğun Cumhuriyet ,, İngilizlerle iş birliği yapıp Çanakkaleyi ve Kutul,,Amare Zferini yarihten sildiniz bu Cumhuriyetin kurulması için şartlardan birisi ,,Hey kansız benim DEDEM RUSLARLA BE ERMENİLERLE SAVAŞMIŞ ,,ŞİMDİ SEN GELİP BENİ TÜRKİYEDEN KOBA BİLİRMİSİNSANA İLK YAPACAĞIM ŞEY ÖNCE ,,T,,K,,SONRA İYİ BİR DAYAK YERSİN ,,HEY KANSIZ,,LAİN,,HAYBAN DESEM HAYVANA YAZIK OLUR,,GİT KENDİME GEL TARİH OKU HEY CAHİL,,Vesselam,,
 • TebriklerTebrikler25 gün önce
  Helal olsun sonuna kadar destek veriyorum bunu kabul edelim halkın yüzde 90 ı istemiyor neden hala tutuyoruz hani milletin dediği olurdu referandum yapılsın gerekirse
 • ChnChn25 gün önce
  Bunlar sadece kendini düşünen garip, guruba, fakir fukara yolda kalmış yardım insanlık gibi değerleri olmayan ihtiyaç sahibine ayni veya nakdi yardım şöyle dursun benden değildir diye bir merhabayı çok gören zihniyet bunlardan ancak böyle tavırlar ortaya çıkar
 • BİÇAREBİÇARE25 gün önce
  Esat'ın çocuklarından da bu beklenir. AK parti'ye köklerinden koptuğu için kızıyorum ama cesedi bile sizden bin kat iyidir. Siz bu kafayla mı benim oyumu alacaksınız. Beyinsiz herif... Hadi vicdanın yok. İşsiz olanları gönder. Sen ne salaksın ki (Müslümana düşmanlığın gözlerini kör etmiş.) burada iş yeri açmış, ülke ekonomisine katkıda bulunanları da kovmaya niyetleniyorsun... Yahudi, Ermeni,Rum, İngiliz, ABD'li gelip iş yeri açabilir ama Müslüman açamaz. Ekonominin dibe vurduğu 28 Şubat'ta da ülkeyi batırmak için yeşil sermaye icat edip yok etmeye çalışmıştınız.Siz de sizin peşinize takılan Saadet de oyumu ...h alırsınız... Beyinsizler...
 • VATANDAŞVATANDAŞ25 gün önce
  Suriyelilerden sonra da;kürtleri de istemiyoruz kovacağız diyecekleri.Romanları da istemezük. Pomakları ,lazları.. Bir tek bunlar kalsın ,onlar için yeter.Hakikaten başlığınız çok güzel, "sevgisiz,vicdansız, merhametsiz " bunlar.
 • Aynen katılıyorumAynen katılıyorum25 gün önce
  Savaş bitti. 1:gitsinler ülkelerine,2:Kürtlere bıraktıkları topraklarına sahip çıksınlar!,3:Suriyelileri hala burada barındırmak! hem ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, hem de Suriye'nin birlik ve bütünlüğüne vurulan bir darbedir.4:Bu vurdum duymazlık devam ederse o istemediğimiz sözde Kürt, özde büyük İsrail devleti kurulmasına hizmet edilmiş olur.5.Sırf CHP'yi kötülemek için bu gerçekleri görmemezlikten gelmekten ve gizlemekten vazgeçin.Uyanın artık!
 • oktay elmalıoktay elmalı25 gün önce
  iyi olur.
 • erkan tanerkan tan25 gün önce
  helaltüm Türkiye'dekilergitsin iyi başlangıç
 • ERSİN KAMİL BEKTAŞERSİN KAMİL BEKTAŞ25 gün önce
  Hay arkadaş bu köpeği neyin peşinde.... Sanamı kaldı lan bu tarz kararları almak
 • ahmetahmet25 gün önce
  siyasi shovu ve gevezeligi birak korfezi, caddeleri temizle, millete en guzel hizmet vererek maasini hakettiginke gundeme gel... hep lak lak...
 • ErcanErcan25 gün önce
  Böyle adamları çok seviyorum.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mayıs 2019