• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriyeli Hasan, İzmir'deki yangını söndürmek için elleriyle toprak taşıdı

Türkiye'nin kucak açtığı Suriyelilerden Hasan el-Hasan, İzmir'in Menderes ilçesindeki yangını kontrol altına almak için avuçlarıyla toprak taşıdı.

Yeniakit Publisher
2020-08-01 20:18:00 -
Suriyeli Hasan, İzmir'deki yangını söndürmek için elleriyle toprak taşıdı

Türkiye'nin kucak açtığı Suriyelilerden Hasan el-Hasan, İzmir'in Menderes ilçesindeki yangını kontrol altına almak için gönülden çalıştı.

Çamönü mevkisindeki ormanlık alanda başlayan yangını kontrol altına almaya çalışan Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerine Suriyeli Hasan el-Hasan da destek verdi.

Suriye'nin Haseke bölgesinden Türkiye'ye gelen 32 yaşındaki Hasan el-Hasan avuçlarına aldığı toprakları yangın bölgesine taşıdı. El-Hasan avucuyla taşıdığı toprakları alevlerin üstüne atarak yangını söndürmek için mücadele etti.

Suriye'deki iç savaştan kaçtıktan sonra Menderes ilçesindeki bir bahçede çalışmaya başlayan El-Hasan, AA muhabirine, Türkiye'ye gönül borcunu ödemek istediğini söyledi.

"Türkiye bize bakıyor"

El-Hasan, Türkiye'yi çok sevdiğini söyleyerek, "Türkiye bize bakıyor, hastalıkta ve sağlıkta. Ben de elimden geleni yapıyorum. Gerekirse ölürüm." dedi.

Çamönü Mahallesi'nde yaşayan ve Suriyeli el-Hasan ile yangını söndürmek için yan yana çalışan Türk vatandaşı Selahattin Açıkgöz (36) ise "Vatan bu vatan." diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Düşünür

Sözde degil özde bşr akpartili olarak diyorumki ülkesinden kaçıp burda ne yesek kahve nargile peşinde olan gençleri görünce öfkeleniyotum.Adamlar sanki yıllık tatile gelmişler en ufak üzüntü duymadan keyflerine bakıyorlar..Yazık günah biz vatan.için ölmeyi göze alanlar bu vatan kaçkınlarına öfke duyuyor..Reis bu hatayı nasıl yaptı hala anlamış degilim.Bu insanlar benim çocuklarım için kötü örnek.Ben onlara vatan için ölünür diyorum bunlarda ölmeyi degil kaçmayı yaşamayı seçiyor bşrde özel ilgi görüyorlar.Ben çocugumu nasıl ikna edeyim söylermisiniz
 • Yanıtla

Putsavar

İpli ırz düşmanlarına duyurulur
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23