• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriyeli aşiretlerden ortak bildiri: Türkiye'den başka güvenecek kimse yok

Şanlıurfa'da bir araya gelen Suriyeli 50 aşiretin temsilcisi, saldırıları nedeniyle terör örgütü YPG/PKK'ye ve Ermenistan'a tepki gösterdi. Aşiretler adına hazırlanan ortak basın açıklamasını okuyan aşiret reislerinden Duğaym, ülkelerindeki savaş bitinceye kadar Türkiye'den başka güvenecekleri kimse olmadığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-10-19 13:05:00 -
Suriyeli aşiretlerden ortak bildiri: Türkiye'den başka güvenecek kimse yok

Karaköprü ilçesinde toplanan Suriye'nin farklı kentlerinde bağları olan 50 aşiretin temsilcisi, ortak basın açıklaması yaptı. Aşiretler adına hazırlanan basın açıklamasını okuyan aşiret reislerinden Hasan Duğaym, ülkelerindeki savaş bitinceye kadar Türkiye'den başka güvenecekleri kimse olmadığını belirtti.

Ülkelerindeki iç savaşın başından beri yaptığı insani yardımlardan dolayı Türkiye'ye teşekkür eden Duğaym, şunları dile getirdi:

"Türkiye ayrım yapmadan bizi ülkeye aldı. Türkiye'nin bu davranışını unutmayacağız, tarih bunu yazacaktır. Bizim başımıza bir sürü bela geldi. Esed bize çok zulmetti. Bu yüzden de halkımız oradan ayrıldı. Biz gurbetteki Suriyeli aşiretler olarak ülkemizde kalan diğer aşiretlere destek amacıyla toplandık."

"Biz buradan tekrar sesleniyoruz, kendi ülkemize ve toprağımıza geri döneceğiz" diyen Duğaym, şöyle devam etti:

"Elbet bir gün Suriye'de de işler yoluna girecek. Batı destekçisi terör örgütleri her zaman olduğu gibi şimdi de Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısında yer alıyor. Diğer ülkelerde, Libya'da da yer aldılar. Nerede bir zalim varsa terör örgütleri her zaman onlarla iş tutuyor, onlara taşeronluk yapıyor. Şu an Azerbaycan'daki Müslüman kardeşlerimiz de Ermenistan'ın saldırıları nedeniyle büyük sıkıntı ve zor günler geçiriyor. Biliyoruz ki sonunda kazanan hakkın yanında olan mazlumlar olacaktır."

Dugaym, toplantının ardından bazı aşiret liderlerine Suriyelilere yönelik yaptıkları yardım ve desteklerinden dolayı plaket verdi.

Açıklamaya katılan bazı aşiret reisleri de kısa konuşmalarla tepkilerini dile getirdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ekrem

Bide aşiretiz diye ismini duyuruyorsunuz sizin asiretliginizie tüküreyim sizler kacmissiniz gelmişsiniz nerde namus şeref haysiyetiniz nerde aşiret kacarmı sizler belliki korkup kacmissiniz yazık çok yazık size size ekmek verene kabahat sizler savassaydiniz şimdi Suriye bu durumda olmazdı siz satılık korkak asiretler yüzünden Suriye yıllardır bu halde biraz şerefli olunda vataniznizi kurtarın bu pkkypg Rus Amerika esaddan ülkeniz kurtarın ne diye Türkiyede oturuyorsunuz Allah siz bu vebalin hesabı soracak elbette savaşın kacmayiniz bide asiretmis diye ovunuyorlar yazıklar olsun sizin yediğiniz ekmeğe yazıklar olsun vatan ne demek bilmiyorsunuz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23