• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suriye’deki rekabet sonrası ABD’den gözdağı! Savaş gemisini dibimize gönderdiler

Suriye’de sık sık karşıya gelen ABD ve Rusya arasındaki rekabet Karadeniz’e taşındı. ABD Operasyon Filosunun Komutası, füze savunma sistemine sahip Ross 71 savaş gemisinin Karadeniz'e girişini 'bölgede güvenliği sağlama arzusu' olarak açıkladı.

2020-02-24 13:02:00 -
Suriye’deki rekabet sonrası ABD’den gözdağı! Savaş gemisini dibimize gönderdiler

Suriye'de karşı karşıya gelen ABD ve Rusya'nın rekabeti, denizde de devam ediyor.

ABD'ye ait bir savaş gemisinin Karadeniz'e girişi, Rusya'ya 'gözdağı' olarak nitelendirirken, ABD'den bir açıklama geldi.

ABD Operasyon Filosunun Komutası, füze savunma sistemine sahip Ross 71 savaş gemisinin Karadeniz'e girişini, "bölgede güvenliği sağlama arzusu" olarak açıkladı.

Komutanlığın resmi açıklaması ABD Donanması web sitesinde yayınlandı.

Donanmanın web sitesinden yapılan açıklamada, “USS Ross sınıfı Arleigh Burke füze avcısı, deniz güvenliği operasyonlarını yürütmek ve bölgesel istikrarı artırmak için Karadeniz'e uluslararası geçiş başlattı“ denildi.

21 gün

ABD savaş gemisinin bölgede bulunma sebebinin, 2014 yılında başlatılan Atlantik Çözümü operasyonunun bir parçası olduğu belirtilen açıklamada, ABD ordusunun, deniz güvenliği ve seyrüsefer özgürlüğünün sağlanmasında belirleyici bir rol oynadığı belirtildi.

Montrö Sözleşmesi'ne göre ABD savaş gemisinin, Karadeniz'de bulunma süresi ise 21 gün.

Öte yandan dün Karadeniz'e giren USS Ross 71 savaş gemisinin hareketleri Rusya Ulusal Savunma Yönetim Merkezi tarafıdan adım adım izlendiği bildirildi.

Hava ve su üstüne güdümlü mermi atabilen en yeni füze savunma sistemine sahip 170 metre uzunluğundaki USS Ross 71 savaş gemisinde 200 personel bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

.....

biz ne abd ne de rusyanın yörüngeaine gireriz. Kafirler için yaşasın cehennem.
 • Yanıtla

Europa

Bakin abd ve rusya hic bir zaman savasmaz bu ikili bir birine dusman gibi gorunuyorlar ama perde arkasin cook iyi gecinen kardes ler 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı