• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suni solunum cihazları tüm dünyaya ücretsiz dağıtılacak!

Elektrikli otomobil devi Tesla'nın CEO'su Elon Musk, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylı suni solunum cihazlarını tüm dünyaya ücretsiz bir şekilde dağıtabileceğini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2020-04-01 17:55:00 -
Suni solunum cihazları tüm dünyaya ücretsiz dağıtılacak!

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınına karşı solunum cihazı talepleri artarken, elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın CEO'su Elon Musk'tan dev bir hamle geldi. Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklama, ellerinde ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylı, koronavirüs hastalarının nefes almalarını kolaylaştırabilecek suni solunum cihazlarının olduğunu bildirerek, bu cihazların tüm dünyaya ücretsiz bir şekilde dağıtılabileceğini söyledi.

"Öncelikle acil hastalar için kullanılmalı"

Elon Musk, daha önce Çin'den 1.200'den fazla suni solunum cihazı alıp, Los Angeles'a bağışlamış, halkın takdirini kazanmıştı. Yeni solunum cihazlarının Tesla'nın teslimat bölgelerinde yer alan hastanelere gönderileceğini, cihaz ve teslimatın ücretsiz bir şekilde sunulacağını belirten Musk, bu cihazların öncelikli olarak acil hastalar için kullanılmasını istedi.

"Suni solunum cihazı üretimine başlıyoruz"

Öte yandan Musk, Tesla'nın Kaliforniya'daki araç üretim tesisi ve New York'taki güneş enerjisi tesisinin suni solunum cihazı üretiminde kullanılmak üzere açılacağını bildirdi. Musk, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Giga New York, solunum cihazı üretimi için mümkün olan en kısa sürede yeniden açılacak. New York vatandaşlarına yardım etmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali haydar

TÜRKJİYEMİZDE DE OLUR MU OLUR İNŞAALLAH. BÖYLE BİRİLERİ ÇIKAR ORTAKLAŞA DA OLABİLİR.
 • Yanıtla

Zor.

Türkiye'de de olsun. Bu ülkenin zengini zenginleri yok mu. İnsanlık zor günlerde lazım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı